Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Spotkanie szejka Mohammeda bin Rashida z prezydentem RP

Dziś, w środę, szejk Mohammed bin Rashid, wiceprezydent i władca Dubaju, spotkał się z prezydentem RP Andrzejem Dudą w Pałacu Zabeel w Dubaju.

Szejk Mohammed wyraził nadzieję, że wizyta Dudy przyczyni się do zacieśnienia stosunków dwustronnych.

Liderzy omówili strategie rozwoju relacji w różnych dziedzinach, m.in. bezpieczeństwa żywnościowego, energii odnawialnej, technologii, kosmosu, rolnictwa, transportu i turystyki. Rozmawiali także o kwestiach regionalnych i międzynarodowych będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

Rozmawiali o zacieśnianiu współpracy gospodarczej i inwestycyjnej między ZEA a Polską oraz o tym, jak sektor prywatny może odkrywać nowe możliwości współpracy.

Szejk Hamdan bin Mohammed, następca tronu Dubaju. Szejk Ahmed bin Saeed, przewodniczący Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Dubaju oraz prezes i dyrektor generalny Emirates Airline and Group. Jego Ekscelencja Mohammed bin Abdullah Al Gergawi, Minister Spraw Gabinetowych. W spotkaniu wziął udział Reem Al Hashemi, Minister Stanu ds. Współpracy Międzynarodowej.

Prezydent Duda przebywał we wtorek w Abu Zabi, gdzie podpisano kilka umów między ZEA a Polską, koncentrujących się na partnerstwach energetycznych oraz wymianie informacji i pomysłów w dziedzinie sztucznej inteligencji i gospodarki cyfrowej.

Podziękował też ZEA za wsparcie Polski w przyjmowaniu ukraińskich uchodźców.

Zaktualizowano: 8 marca 2023, 15:04

READ  Premierzy V4 pochwalają współpracę regionalną i uzdrowienie różnic