Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Spotkanie Ambasadora RP z Haryaną CM

Główny minister Haryany, Manohar Lal Khattar, spotkał się we wtorek z ambasadorem RP w Indiach prof. Adamem Burakowskim, który złożył kurtuazyjną wizytę w swoim gabinecie.

Podczas spotkania odbyły się intensywne dyskusje mające na celu określenie różnych kierunków rozwoju obu krajów, zwłaszcza Haryany we współpracy z Rządem RP. Z tej okazji premier zaprosił również prof. Adama Burakowskiego jako kraj partnerski Surajkund International Crafts Mela-2023, który odbędzie się w dystrykcie Faridabad.

Wyrażając zainteresowanie inwestycją w Haryana, profesor Burakowski zwrócił się do rządu Haryany o współpracę w badaniu możliwości inwestycyjnych w megakompleksy spożywcze powstające w Sonpat i Rotak.

Powiedział, że te mega kompleksy spożywcze mogą stać się wielką szansą biznesową dla inwestorów w Polsce, ponieważ Polska już szuka współpracy z rządem Haryany w zakresie przemysłu spożywczego. Prof. Burakowski wykazał również duże zainteresowanie eksportem produktów ogrodniczych i rolniczych Haryany.

Był również zainteresowany uzyskaniem szczegółowych informacji na temat różnych głównych programów i inicjatyw podejmowanych przez rząd stanowy.

W odpowiedzi na to premier zapewnił prof. Burakowskiego, że zapewniona zostanie pełna współpraca rządu RP w celu dalszego zacieśniania stosunków dwustronnych.

Poza tym, premier i prof. Burakowski zgodzili się również podzielić swoimi doświadczeniami w dziedzinie edukacji, rolnictwa, doskonalenia umiejętności i turystyki, a także zbadać możliwości podpisania protokołów ustaleń dla programów wymiany kulturalnej między nauczycielami i uczniami w celu dalszego wzmocnienia stosunki dwustronne między Polską a Indiami, zwłaszcza z Haryaną.

Prof. Burakowski został poinformowany przez szefa ministra, że ​​rząd stanowy podjął innowacyjne i reformatorskie kroki w rozwoju i rozwoju Haryany jako ośrodka sportowego oraz przemysłu. Aby zapewnić umiejętności każdego młodego człowieka, otwarto pierwszy w kraju uniwersytet rozwoju umiejętności, Shri Vishwakarma Skill University. Poza tym, aby rozwinąć Haryanę jako centrum sportowe, w stanie powstaje również uniwersytet sportowy. Khattar dodał: „Jako punkt kompleksowej obsługi, system jest skonfigurowany tak, aby potencjalni inwestorzy mogli uzyskać bezproblemowe pozwolenie na założenie swoich jednostek przemysłowych”.

READ  Nazwany Padraig O'Shaughnessy CSC Academic All-District

Podkreślając osiągnięcia rządu stanowego, szef rządu powiedział, że Haryana podjęła różne kroki w celu zapewnienia jego transformacji poprzez „Go Global Approach”.

Khattar poinformował też prof. Burakowskiego o ambitnym planie rządu stanowego Parivara Pehchana Patry (PPP) i powiedział, że partnerstwo publiczno-prywatne ma na celu obalenie relacji między rządem a obywatelami, tak jak w tym głównym planie rządu stanowego, i to będzie rząd. które zbliżą się do wykwalifikowanej osoby. Obywatelom oferować świadczenia ze wszystkich systemów opieki społecznej na wyciągnięcie ręki, aby zwykły człowiek nie musiał biegać od bieguna do bieguna dla siebie.

Szef rządu poinformował również, że pierwszy w swoim rodzaju Departament Współpracy Zewnętrznej został powołany przez rząd stanowy w celu identyfikacji potencjalnych inwestorów na całym świecie w celu ustanowienia Haryany jako globalnej marki poprzez podejście „Go-Global Approach”.