Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sposoby Johnsona? Zaczął mówić o Śwince Peppa

Johnson uwielbia zaskakiwać opinię publiczną i zrobił to ponownie, gdy rozmawiał z liderami brytyjskiego biznesu na konferencji CBI. Tematem spotkania były perspektywy rozwoju gospodarczego podczas pandemii.

Premier mówił o Śwince Peppa

W pewnym momencie swojego przemówienia szef rządu zaczął wydawać dźwięk imitujący samochód, zgubił papier z przemówieniem i zaczął tracić z oczu spisek. Nie wiedząc, co powiedzieć, zaczął opowiadać widzom o wycieczce z synem do wesołego miasteczka i Śwince Peppie, bohaterce bajek dla dzieci. Co ciekawe, na przykładzie Peppy odniósł się do sukcesów brytyjskiego biznesu.

Komentatorzy brytyjscy kwestionują odpowiedniość formy i stylu wystąpienia brytyjskiego premiera. Wskazują, że premier piątej co do wielkości gospodarki powinien pamiętać, że nie jest już dziennikarzem, ale poważnym liderem,

„Okazuje się, że wszystko idzie dobrze” — odpowiedział Johnson, gdy został poproszony o przemówienie na konferencji.

wspierać Polskę

W połowie listopada szef brytyjskiego rządu zapowiedział wsparcie dla Polski w sprawie kryzysu na granicy z Białorusią.

– Wielka Brytania solidaryzuje się z Polską, a Unia Europejska zaostrzyła sankcje wobec Białorusi w związku z kryzysem migracyjnym, który spowodował, że tysiące osób zatrzymało się na granicy z Polską – cytował słowa premiera Wielkiej Brytanii Reuters.

W przypadku Białorusi i Rosji solidaryzujemy się z naszymi przyjaciółmi w Polsce. Zachęcamy wszystkich do pracy na rzecz pokoju i stabilności w całym regionie Europy. Stoimy ramię w ramię z naszymi przyjaciółmi w całym regionie, z Estonią i Polską, jesteśmy tam – dodał.

Przeczytaj także:
Putin do uczestników G20: Niektóre kraje stosują szczepionki zapobiegawcze
Przeczytaj także:
Pomoc z Wielkiej Brytanii. Boussac: Przyjmowanie wsparcia z zagranicy podlega pewnym zasadom