Sports Digest: dodatkowa bramka Laberge podnosi Mariners 3-2 nad Adirondacks

Hokej

Pascal Laberge strzelił swojego drugiego gola w meczu po 20 sekundach dogrywki, aby dać Maine Mariners zwycięstwo 3-2 nad Adirondack Thunder w sobotnim meczu ECHL na Cross Insurance Arena.

Alex Kyle asystował przy wszystkich trzech bramkach Mariners, w tym potężnym golu Jasona Horvatha, który dał Maine prowadzenie 1:0 na początku.

Laberge strzelił 2:1 zaledwie sześć sekund przed końcem drugiej połowy, ale Adirondack wyrównał potężną bramką Robbiego Payne’a w połowie trzeciej tercji.

Zachary Butelier uratował dla marynarzy 31 piłek.

piłka nożna

Anglia: Fani Arsenalu rzucali plastikowymi butelkami i rolkami toaletowymi w świętowanie piłkarzy Manchesteru City po tym, jak Rodri strzelił gola w kontuzji na Emirates Stadium w Londynie.

Powrót City 2:1 do zwycięstwa – ich 11. z rzędu zwycięstwo w Premier League – zakończył się w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, co skłoniło Rodriego do zdjęcia koszulki i prześlizgnięcia się przez boisko przed kibicami Arsenalu.

Z City 11 punktów przewagi nad Chelsea na szczycie tabeli, zajmujący czwarte miejsce Arsenal doznał własnego załamania.

City traciło gola po bramce Bukayo Saki podczas ekscytującego występu Arsenalu w pierwszej połowie.

Ale mecz obrócił się na korzyść City w ciągu dwóch minut po przerwie.

Granit Xhaka wykonał rzut karny, aby porzucić Bernardo Silvę w późnej nodze, a Riyad Mahrez wyrównał rzutem karnym w 57. minucie.

Arsenal musiał wtedy grać mężczyzną wkrótce po tym, jak Gabriel otrzymał drugą żółtą kartkę w 59. minucie.

• Trener Liverpoolu Jurgen Klopp opuści niedzielny mecz z Chelsea po tym, co klub określił jako pozytywny test na wirusa Corona.

Liverpool powiedział, że Klopp miał łagodne objawy i był teraz odizolowany. Trzech innych członków personelu tylnego również zgłosiło podejrzenie infekcji COVID-19.

Klopp ogłosił w piątek, że trzech nienazwanych graczy uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

READ  Jonathan Cuminga jest gotowy na większą rolę

• Amerykański napastnik Daryl Dyke podpisał kontrakt z West Bromwich Albion z drugiej ligi pierwszego dnia zimowego okienka transferowego i zgodził się na kontrakt 41/2 sezonu.

21-latek z Edmundu w stanie Oklahoma strzelił dziewięć bramek w 22 meczach, będąc wypożyczonym do Second Division Barnsley w drugiej połowie sezonu 2020-21. Wrócił do Orlando z Major League Soccer i strzelił 10 goli w 18 meczach w sezonie zasadniczym, plus jeszcze jeden w jednym meczu play-off.

Tenis

Puchar ATP: Grecja o włos minęła Stefanosa Tsitsipasa w singlu, kiedy przegrała z Polską w dniu otwarcia 16-zespołowego turnieju w Sydney.

Czwarty na świecie Tsitsipas spóźnił się z meczu z dziewiątym zawodnikiem Hubertem Hurkaczem z powodu kontuzji łokcia. Hurkacz pokonał rezerwowego Arystotelesa Thanosa 6-1 6-2, dając Polsce mocne prowadzenie 2-0.

Argentyńczyk Diego Schwartzman i Hiszpan Roberto Bautista Agut poprowadzili swój zespół do zwycięstwa odpowiednio 3-0 nad Gruzją i Chile.

Snowboard

Mistrzostwa USA: Dwukrotny mistrz Stanów Zjednoczonych, Brady Tennell, faworyt drużyny olimpijskiej, wycofał się z mistrzostw w przyszłym tygodniu w Nashville w stanie Tennessee.

Tennell, który opuścił główne zawody sezonu na drodze na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, cierpi na kontuzję prawej stopy. Mogłaby nadal być w drużynie USA na igrzyskach olimpijskich w lutym, składając petycję o miejsce. Ale biorąc pod uwagę tak wielu innych czołowych skaterów rywalizujących w Nashville, wydaje się to daleko idące.