Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Spór między prokuratorem Makasibem a Desmondem trafia do sądu | Wiadomości, sport, praca

YOUNGSTOWN – Spór między prokuratorem okręgowym hrabstwa Mahoning Paulem Gainesem a prawnikiem Martinem Desmondem, który zakwestionował zyski z pracy w 2020 roku, zakończył się 27 października.

To wtedy komisja sądu apelacyjnego, zwołana przez Sąd Najwyższy Ohio, słyszy w Toledo argumenty na temat tego, czy komunikacja Desmonda z jego adwokatem jest uczciwa dla kontroli Gainsa.

Biuro prokuratora generalnego chce poznać podstawy zarzutów Desmonda, że ​​niektórzy pracownicy biura byli zaangażowani w działalność przestępczą. Prawnicy Gainsa chcą również uzyskać informacje o komunikacji Desmonda z FBI.

Desmond z Polski złożył pozew w Sądzie Apelacyjnym hrabstwa Mahoning przeciwko swojemu byłemu szefowi, Gainsowi, w marcu 2018 r. Pozew twierdził, że Gains niesłusznie go rozwiązał. Zarobki przemawiają za tym.

W marcu proces stanął w obliczu blokady przed wizytą sędziego H.F. Underlaid Jr., kiedy Andelaide orzekł, że Desmond musi przekazać listę spraw, o których Desmond dyskutował podczas składania pozwu, a Desmond odwołał się od tego orzeczenia. Odwołanie dotyczy również orzeczenia, zgodnie z którym dwóch adwokatów Desmonda musi złożyć w sprawie oświadczenia pod przysięgą. Leander jest sędzią w stanie spoczynku Sądu Apelacyjnego Okręgu Goga.

Wszystkie inne rozprawy w sprawie zostają zawieszone na czas rozpatrywania spraw będących przedmiotem odwołania. Do rozpoznania sprawy wyznaczono trzech sędziów z Szóstego Okręgowego Sądu Apelacyjnego w Toledo.

Wymagane dokumenty

W pozwie Desmonda przeciwko Jeansowi postawiono również asystentkę prokuratora generalnego Jeansa, Lynette Stratford.

Pozew twierdzi, że wypowiedzenie Desmonda jako asystenta prokuratora generalnego było niesprawiedliwą karą za jego roszczenia wobec Gainsa, że ​​inny były asystent prokuratora generalnego, Don Cantalamessa, był zamieszany w niewłaściwe postępowanie w sprawie oskarżonego o nazwisku Callillo Robinson. Kantalamisa od tego czasu zrezygnował z pracy w prokuraturze i został powołany przez prokuraturę Ashtabula.

Jej rezygnacja przyszła w lipcu w ślad za sędzią Johnem Durkinem z Sądu Apelacyjnego hrabstwa Mahoning, aby usunąć Kantalamessę ze sprawy o morderstwo za to, co Durkin nazwał „lekkomyślną obojętnością na twierdzenie prawdy” i złożenie fałszywego oświadczenia w sądzie.

READ  Ryszard Zelanka 1945-2022 | Wiadomości, sport, praca

Desmond pozwał biuro prokuratora generalnego o jego wypowiedzenie w dniu 21 marca 2018 r., co doprowadziło do impeachmentu Desmonda, co oznacza, że ​​adwokaci Gainesa przesłuchali Desmonda i jego adwokata przed stenografem.

Podczas składania zeznania adwokaci Desmonda sprzeciwili się, gdy adwokaci Jeansa poprosili Desmonda o listę około dwudziestu spraw karnych, w których Desmond twierdzi, że biuro prokuratora generalnego zaangażowało się w niewłaściwe postępowanie lub nielegalną działalność. Prawnicy Desmonda argumentowali, że dokumenty były chronione jako „produkt pracy” między Desmondem a jego prawnikami i nie powinny były zostać ujawnione.

Produktem pracy są pisma, notatki i sprawozdania z rozmów adwokata z klientem.

Adwokaci Gainesa wystawili w styczniu wezwania do adwokata Desmonda, Subodha Chandry i byłej adwokat Desmonda, Sandy Gupty, w celu uzyskania informacji i dokumentacji na temat kontaktu Desmonda z FBI w związku z domniemanym niewłaściwym postępowaniem w biurze prokuratora generalnego.

Jednak prośba Desmonda stwierdza, że ​​orzecznictwo „stanowi znaczącą przeszkodę w wzywaniu adwokata do zeznań, wymagając, aby informacje były „krytyczne” w przygotowaniu sprawy”. We wniosku stwierdza się, że adwokaci Gainsa nie wykazali znaczenia informacji.

Prawnicy Desmonda twierdzą również, że informacje, których szuka, dotyczą komunikacji między Desmondem a jego adwokatem po wypowiedzeniu umowy przez Desmonda – a zatem nie mają znaczenia dla sprawy.

Wnioski o niepełną wpłatę wygranych i listę spraw zostały zatwierdzone 1 marca 2021 r.

Informacja

Złożenie odwołania Gainsa stwierdza, że ​​jego prawnicy chcą uzyskać informacje dotyczące komunikacji Desmonda z FBI, „w tym spotkania z wieloletnim przyjacielem Desmonda, agentem specjalnym FBI Wallace Sainzem”. Celem spotkania z Sainsem było „zażądanie śledztwa w sprawie prokuratora generalnego Gainesa, asystenta prezydenta Stratforda, (zastępcy prokuratora generalnego) Cantalamessy i/lub (zastępcy prokuratora Seana) Burnsa”, zgodnie z wnioskiem Gainesa.

Podczas zeznania pod przysięgą, kiedy Desmond został zapytany o jego kontakty z FBI, Desmond powiedział, że powiedział Sinnisowi, aby „komunikował się bezpośrednio z jego adwokatem w celu uzyskania informacji i dokumentów”, jak stwierdzono w aktach Gainsa.

READ  Brytyjczycy Fraser Clarke i Caroline Dubois wygrywają w Londynie i ustanawiają niepokonany rekord

Desmond powiedział również, że on i jego prawnicy sporządzili listę od 20 do 24 spraw sądowych, w których rzekomo doszło do naruszenia konstytucji, zgodnie z wnioskiem Gainsa. Chandra Desmond poradziła podczas składania wniosku, aby nie omawiać „konkretnych pytań dotyczących tego, co może znajdować się na liście” chronionych tajemnicą prawnika-klienta, zgodnie z zeznaniem Gainsa.

Według Gainsa biuro prokuratora generalnego „właściwie dążyło do ustalenia podstaw dla zarzutów (Desmonda), że[niektórzy pracownicy biura prokuratora generalnego]angażowali się w działalność przestępczą”.

Adwokaci Gains przekonują również, że sąd apelacyjny nie jest właściwy do rozpoznania wielu spraw podniesionych w apelacji, ponieważ postanowienia wydane w sprawie dokumentów nie są ostatecznymi, zaskarżalnymi nakazami. Sąd Apelacyjny nie jest również właściwy do orzekania w sprawach dotyczących franczyzy produktowej utworu, jakimi są sprawy o wniesienie korzyści.

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej