Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Spółki IA Gwardii Narodowej mobilizują się do Polski

Dwie kompanie Gwardii Narodowej Armii Iowa, liczące łącznie około 250 żołnierzy, będą mobilizować do Polski w ramach „roku misji” obecnego cyklu generowania sił przez armię USA.

Według komunikatu Gwardii Narodowej Armii Iowa:

1133. kompania transportowa z siedzibą w Mason City i 209. kompania wsparcia rejonowego kompanii medycznych z siedzibą w Iowa City zostały wybrane do wspierania federalnych misji mobilizacyjnych przez Departament Obrony i Biuro Gwardii Narodowej.

Jednostki te będą wspierać operację Atlantic Resolve oraz misję NATO Enhanced Forward Presence, która umożliwia USA odstraszanie przeciwników przy jednoczesnym wspieraniu naszych partnerów z NATO.

1133. Kompania Transportowa będzie transportować sprzęt i zaopatrzenie, a 209. Kompania Medyczna zapewni opiekę zdrowotną w szpitalu polowym.

mjr. Gen. Ben Corell, adiutant generalny Gwardii Narodowej stanu Iowa, wygłosił wstępne oświadczenie podczas corocznego orędzia Stanu Gwardii w styczniu.

W 2020 r. personel 1133. firmy transportowej i 209. firmy medycznej pomagał w działaniach na rzecz odpowiedzi na COVID-19 w całym stanie Iowa. Żołnierze ci pomagali w transporcie środków ochrony osobistej, operacjach na terenie testowym COVID-19 i śledzeniu kontaktów.

1133. Kompania Transportowa została ostatnio uruchomiona w służbie federalnej w 2008 r., aby wspierać operacje Noble Eagle, Iraqi Freedom and Enduring Freedom oraz globalną wojnę z terroryzmem.

209. kompania medyczna rozmieszczona w Iraku w 2003 roku w celu wsparcia operacji Iraqi Freedom. Następnie, w 2005 roku, w odpowiedzi na huragan Katrina uruchomiono 209. firmę medyczną.

Gwardia Narodowa Armii Iowa

Ceremonie pożegnania są obecnie planowane przez Gwardię Narodową stanu Iowa.

READ  Polska zakopuje szczątki historycznych przywódców demokratycznych