Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Społeczność Adidas Runners rozszerza się w GCC

Bayern Monachium został ukoronowany najpotężniejszą marką piłkarską na świecie, a skutki ESL uderzyły w europejską elitę.

Nieudany projekt European League (ESL) osłabił siłę marki 12 klubów założycielskich i stracił ponad 600 milionów euro (730 milionów dolarów) całkowitej wartości marki, zgodnie z najnowszym raportem Brand Finance Football 50, który plasuje 50 najlepszych klubów. . Co roku najsilniejsze i najbardziej znane marki klubów piłkarskich na świecie.

Podczas gdy ogłoszenie ESL wyraźnie zniszczyło siłę marki 12 uczestniczących klubów – Manchester United, Manchester City, Liverpool, Arsenal, Tottenham, Chelsea, Mediolan, Inter Mediolan, Juventus, Barcelona, ​​Real Madryt i Paris Saint-Germain – niemiecki mistrzowie stali się najpotężniejszą piłkarską marką na świecie.

W przypadku klubów typu splinter, odnotowano średni spadek o -3,0 punktu w Indeksie Siły Marki, który jest kartą wyników zrównoważonych wskaźnikami, używaną do mierzenia siły marki w odniesieniu do sukcesu biznesowego. W przypadku klubów piłkarskich ta karta wyników obejmuje badania rynku wśród kibiców i oceny klubów w zakresie szeregu cech, w tym silnego dziedzictwa, jakości zarządzania klubem i patronatu właścicieli dla kibiców.

Oprócz zranienia siły 12 marek założycielskich klubu, propozycja ESL zmniejszyła również o 606 milionów euro całkowitej wartości marki klubu, co oznacza 6-procentowy spadek rok do roku.

Zanim plany upadły, Brand Finance obliczył, że ESL mogło pozbawić 12 klubów 2,5 miliarda euro – czyli 25 procent całości – wartości marki. Chociaż udało się uniknąć wielu z tych szkód, wpływ na percepcję wszystkich zainteresowanych stron jest nadal znaczący.

Wyniki można już zobaczyć, ponieważ Liverpool traci sponsoring Tribus Watches, a Manchester United podobno traci umowę o wartości 200 milionów funtów od lokalnej The Hut Group.

„Geneza i koniec europejskiej Premier League to historia marki”. 12 klubów uznało, że ich marki są zbyt silne i atrakcyjne, aby mogły być ukarane przez inne ligi i ponad piramidą piłkarską, która potwierdza ich sukces ”- powiedział Hugo Hensley, dyrektor ds. Sportu Usługi w Brand Finance., Komunikacja, promocja i pozycjonowanie projektu były źle wykonane, co doprowadziło do sprzeciwu wszystkich interesariuszy, rozpuszczenia grupy i spowodowania bolesnej szkody dla marki.

READ  Polska twierdzi, że książka, którą Macron dał papieżowi, nie została zrabowana podczas II wojny światowej

Bayern Monachium nie miał wpływu na awarię ESL, unikając w ten sposób katastrofalnych szkód. Bayern Monachium zdobył w tym roku tytuł najpotężniejszej marki klubowej na świecie, z wynikiem 91,9 na 100 punktów i odpowiednią elitarną oceną AAA +. .

Na boisku Bayern spisał się bezkonkurencyjnie przez ostatni rok, zdobywając sześciokąt Bundesligi, Pucharu Konfederacji Niemiec, Ligi Mistrzów Europy, Superpucharu UEFA, Klubowego Pucharu Świata i Superpucharu Niemiec, ostatecznie prowadząc do Laureusa. tytuł. Najlepsza drużyna na świecie w 2021 roku. To pierwsza drużyna, która kiedykolwiek podniosła tytuł Ligi Mistrzów rekordem 100%, w tym słynne zwycięstwo 8: 2 nad Barceloną i zwycięstwo 1: 0 nad Paris Saint-Germain w finale.

Mocne strony flagowej marki w Bayern przyczyniły się do wzrostu wartości marki do 1068 mln euro i awansu na piąte miejsce w rankingu. Wartość projektu klubu również wzrosła o prawie 300 mln euro do 3606 mln euro, co pozwoliło mu zdobyć koronę również w tym rankingu.

Bayern odkrywa, że ​​opłaca się być postrzeganym jako miły facet, a klub osiąga przychody komercyjne dla każdej drużyny piłkarskiej kwotą 360,5 miliona euro, co jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu wartości firmy rok do roku. . Real Madryt, Liverpool, Manchester United i Manchester City łączą pierwszą piątkę pod względem wartości projektu.

„Niemiecki model wsparcia 50 + 1 oznacza, że ​​wentylator jest szanowany jako najważniejszy interesariusz” – powiedział Hensley. „To uchroniło Bayern Monachium przed porażką europejskiej Premier League, podczas gdy występy na boisku wzmocniły siłę marki. Jest to pozytywny znak przyszłych wyników sponsorskich, a Bayern jest rzeczywiście klubem piłkarskim z najwyższą sprzedażą przychody na świecie. Wszystkie te czynniki razem wzmacniają siłę marki. Marka i wartość biznesowa ”.

Pomimo ostatnich zmian, Real Madryt trzeci rok z rzędu pozostaje najcenniejszą marką klubów piłkarskich na świecie z wartością 1 276 mln euro, z zaciętym rywalem Barceloną na drugim miejscu, z wartością marki wynoszącą 1 266 mln euro.

READ  Zwolnienie zagranicznych drużyn biorących udział w Światowej Lidze Juniorów Hokejowych z kwarantanny - Wiadomości sportowe, Firstpost

Podczas gdy giganci LaLiga pozostają na podium w 2021 r., Minęły trzy lata, odkąd hiszpańska drużyna dotarła do finału Ligi Mistrzów UEFA, a ich ostatnim występem było zwycięstwo Realu Madryt nad Liverpoolem w 2018 r. Niemniej jednak, oba hiszpańskie kluby zawsze były w stanie. zapewnić kwalifikacje do Ligi Mistrzów rok po roku, ostatni raz żadnemu z zespołów nie udało się dotrzeć do fazy grupowej ponad 20 lat temu. Ten stały strumień przychodów i prestiżu Ligi Mistrzów odegrał główną rolę w ogólnym sukcesie obu klubów.

Manchester United utrzymał trzecie miejsce, mimo że zmagał się z 14-procentowym spadkiem wartości marki do 1130 milionów euro, podczas gdy Manchester City, który dotarł do finału Ligi Mistrzów UEFA 2021, jest teraz o 1 procent (12 milionów euro) za rywalami.

Za Bayernem na piątym miejscu uplasowała się Liga Mistrzów UEFA 2019 i Liverpool, zwycięzca Premier League 2020, a następnie Paris Saint-Germain, Chelsea, Tottenham i Arsenal, ze spadkiem wartości marki we wszystkich obszarach.