Tech

Spekulanci Steam Deck próbują

Scalperzy zabrali się do serwisu eBay z zastrzeżeniami Steam Deck, wskazując na laptopa pomimo wysiłków antyspekulacyjnych Valve.

W serwisie eBay jest wiele aukcji Steam Deck i wszystkie pobierają więcej niż cena wywoławcza Valve. W niektórych ofertach można kupić urządzenia za ponad 1000 GBP.

Ujawniono wideo z podziałem pokładu Valve Steam.

Valve udostępniło Steam Deck do rezerwacji zeszłej nocy z kilkoma sprytnymi ograniczeniami mającymi na celu zwalczanie spekulantów (chociaż niektóre z tych ograniczeń napotkały problemy techniczne, ponieważ Valve było zasypywane dużym popytem).

Aby walczyć ze spekulantami, Valve pobiera opłatę „zarezerwuj teraz” w wysokości 4 GBP, a tylko osoby, które kupiły coś na Steam przed czerwcem 2021 r., mogą zamówić konsolę w przedsprzedaży w ciągu pierwszych 48 godzin od jej dostępności.

Jak informowaliśmy, Valve zmodyfikowało teraz dostępność Steam Deck. Spróbuj zapłacić, aby zarezerwować już dziś, a zobaczysz oczekiwaną dostępność popytu w pierwszym kwartale 2022 r. dla modelu 349 GBP o pojemności 64 GB, przewidywaną dostępność zamówienia w drugim kwartale 2022 r. dla modelu 459256 GB oraz przewidywaną dostępność zamówienia w trzecim kwartale 2022 r. dla modelu o pojemności 569 GBP o pojemności 512 GB.

Po co więc chodzić na eBay, aby w ogóle kupić Steam Deck? Wygląda na to, że zainteresowanie zakupem zabezpieczonych rezerwacji na grudzień oznacza, że ​​przynajmniej teoretycznie dostaniesz swój najpopularniejszy sprzęt, zanim ktoś dzisiaj zarezerwował Steam Deck przez Valve.

Prawda jest taka, że ​​nawet rezerwacja dokonana ostatniej nocy na grudzień nie gwarantuje, że Steam Deck pojawi się w grudniu. Jak zaznacza Valve w swoim teczce . Instrukcje, wszystkie oczekiwane okna dostępności żądań odnoszą się do sytuacji, w których Valve “ma na celu” rozpoczęcie wysyłania zaproszeń do żądań. Wtedy Valve myśli, że przekształci rezerwacje w zamówienia i pozwoli ci to kupić. Niekoniecznie dzieje się tak w przypadku wysyłki Steam Deck.

READ  Rasa ludzka jest zamkniętą wersją beta, która pozwala grać przez większość gry • Eurogamer.net

To jest oficjalna linia Valve:

„Zamierzamy rozpocząć wysyłanie zaproszeń do zamówień do grudnia 2021 r. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie rezerwacje zamienić na zamówienia, ale nie możemy zagwarantować dostępności”.

Wydaje się to niepokojąco niewiążące dla każdego, kto ma rezerwację Steam Deck na grudzień. W rzeczywistości cała oczekiwana dostępność aplikacji uruchamia okna, które wyglądają, jakby można je było łatwo przesuwać. Wszystkie okna wydań są właśnie tym, czego obecnie oczekuje Valve, a wszyscy wiemy, jak bardzo są otwarte na opóźnianie dat premier w obecnym klimacie.

Rezultatem tego wszystkiego jest to, że nie powinieneś teraz kupować Steam Deck w serwisie eBay — nawet te aukcje z „grudniowe statki” w tytule. Te listy są mylące. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy Steam Deck zostanie faktycznie wysłany w grudniu. Może działać dobrze. Może nie.

Scalping Steam Deck nie powinien być wielką niespodzianką. Spekulanci spędzają dzień w terenie z konsolami do gier wideo przez ostatnie dwa lata – Spójrz tylko, co się stało z PlayStation 5. Spekulanci wypróbowują to również z modelem Nintendo Switch OLED, który właśnie został udostępniony w przedsprzedaży.

Czekając na swój Steam Deck, dlaczego nie sprawdzić Analiza wstępnych specyfikacji odlewni cyfrowej?

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment