Top News

Spektakl o technicznej historii Polski jeździ po teatrach

Nowy spektakl o historii muzyki techno w Polsce w najbliższych miesiącach będzie gościł w teatrach.

W języku angielskim „Techno Racespospolita” lub „Techno Republic” to dzieło autorki Magdy Corinthic, która zaadaptowała sztukę z książki 2020.30 lat polskiego pokazu techno‘, By Senior Revers Artura Wojciecha, Radka Tereska i Asukasza Krozewskiego. Licząca ponad 800 stron oryginalna książka przedstawiała w formie fotodziennika zbiór historii polskiego techno.

Kiedy Korindsik podszedł do książki, aby napisać scenariusz do scenicznej adaptacji, początkowo obawiał się, że może to być zbyt trudna praca dla dramaturga ze względu na „tematykę” i „encyklopedyczną naturę” książki.

Koryntczyk kontynuował: “Tryby fabularne przestraszyły mnie, że trudno będzie połączyć 90-minutowe przedmioty obce Techno Lemon, niezbyt hermetyczne, a to dałoby utalentowaną historię”.

Stopniowo jednak Corinthians coraz bardziej przekonywali się do projektu, współpracując z reżyserem Marcinem Lieberem, który został powołany do nadzoru nad sceną spektaklu, opisując komunikat prasowy jako „raczej „suchy” materiał reportażowy i dokumentalny.

O projekcie Koryntczyk mówi: „Praca DJ-a i dramaturga jest w zasadzie taka sama. Dobry set ma dobrą grę, tak jak spektakl”.

Spektakl został wystawiony 16 września w filii Akademii Sztuk Teatralnych im. św. Będzie oferowany w innych miejscach do października i listopada. Więcej informacji znajdziesz tutaj Tutaj.

Sprawdź zwiastun poniżej.

Przejrzyj tutaj artykuł DJ Mac z 2019 roku o tym, jak ekstremalna polska scena klubowa DIY stała się cieszącą się międzynarodowym uznaniem przystanią.

READ  Polski Eurocash uczestniczy w Arhelionie

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment