Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Speedrunner GDQ zbanowany po przyznaniu się, że bieganie jest fałszywe

Sprinter z niedawnej imprezy Done Quick 2022 Summer Games przyznał, że sfałszował część swojej podróży.

Rosyjski sprinter Mekarazium ukończył na żywo serię Metal Gear Rising: Revengeance jako jedna z niewielu rund online (nie osobiście).

Jednak dodatkowe odtworzenie DLC Blade Wolf z gry było oferowane jako docelowa zachęta do darowizny na cele charytatywne, ale Mekarazium przyznało od tego czasu, że ten bieg był fałszywy przy użyciu wcześniej nagranego materiału, takiego jak gry komputerowe wspomniany.

Biuletyn informacyjny Eurogamer: Co Sony może zrobić, aby ulepszyć PlayStation Plus Premium?

„Zachętą do grania w Blade Wolf DLC, za które ludzie płacili, jest wcześniej nagrana rozgrywka fragmentaryczna”, powiedział później Mekarazium zespołowi aplikacji GDQ. „Nie wspomniałem o tym nigdzie, ani podczas procesu wysyłania, ani w e-mailu, na który go wysłałem [GDQ] Komitet. Bieg miał odbywać się w czasie rzeczywistym, ale zmieniłem zdanie w ostatniej chwili po zmianie wślizgów.

Ludzie mogą wyglądać [this] BW DLC uruchamia prawidłowe odtwarzanie tabel wyników, co może później powodować pewne problemy, „Kontynuuj wiadomość”. Nie planowałem wysyłać tego biegu do tabeli liderów, a był to sposób na pokazanie maksymalnego potencjału tej kategorii, do czego ludzie powinni dążyć.

„Zrobiłem coś naprawdę złego i nie powinienem był robić tego na imprezie… Zachowałem się samolubnie i nie poświęciłem czasu na myślenie o innych. Przepraszam, że zrobiłem to, co naprawdę zrobiłem”.

Widzowie zauważyli szereg niespójności podczas odtwarzania, w szczególności brak dźwięków kliknięcia klawiatury.

Pod koniec wyścigu spiker GDQ stwierdził, że czas był nowym rekordem świata. Mekarazium odpowiedział: „Czy nie możemy użyć materiału z rekordami świata? To bardzo mylące. Zakłada się, że to, co się tutaj wydarzyło, jest najszybszym czasem, podczas gdy w rzeczywistości ktoś inny może uzyskać szybszy rekord świata”.

Wyścig został od tego czasu usunięty z kanału YouTube GDQ, a speedrunner został wykluczony z przyszłych wydarzeń.

READ  Dlaczego ludzie chcą przechowywać Androida na swoich telefonach?

„Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Mekazarium odtworzyło fragmentaryczne odtwarzanie wideo swojego DLC dla Summer Games Done Quick 2022” – powiedział GDQ PCGamesN. „Od tego czasu Micazarium przyznał to zarówno niektórym członkom społeczności, jak i bezpośrednio pracownikom GDQ. Skontaktował się z naszym personelem z dokumentem wyszczególniającym, że planował to od ponad miesiąca, wykazując, że było to zaplanowane i celowe. Było to możliwe dzięki biegowi przyrodniczemu dla tego konkretnego biegu maratonu.

„Jest to całkowicie niedopuszczalne i próbuje podważyć integralność społeczności sprintów, którą kochamy i wspieramy. Dokładny wynik, którego chcieli, nie był jasny z dokumentu, ale wyraźnie myśleli, że nie będziemy skłonni publicznie mówić o ich zachowaniu . Uważamy jednak, że w najlepszym interesie społeczności jest wiedzieć, dlaczego to odtwarzanie zostało usunięte przez GDQ. Usunęliśmy odtwarzanie Mekazarium z naszego archiwum YouTube i nie pozwolimy na jego uruchamianie w przyszłości”.

The Wydarzenie Done Quick 2022 Summer Games kończy się 3 lipcai zebrał ponad 3 miliony dolarów dla organizacji charytatywnej Lekarze bez Granic.