Spadek Fultona zmusza Polskę do wyprzedzenia Boardmana 28-26 | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu / Neil Madhavan. Polak Carson Maurer (12) dostał piłkę od Boardmana Treya DePetro (2) i Luke’a Ryana (12) we wtorek wieczorem.

BOARDMAN – W grze o niskim wyniku tylko kilka punktów w dowolnym kierunku może zmienić wynik meczu.

W trzeciej kwarcie wtorkowego wieczoru Boardman wykorzystał prowadzenie 9-0, by przed rundą finałową prowadzić o siedem punktów nad Polską. Przywództwo, które utrzymałoby się przez większość czasu w tych warunkach.

Ale Polska ma inne plany. Bulldogs zmienili sytuację w defensywie i pokonali Spartan 12-3 w czwartej kwarcie, wygrywając 28-26.

– Czuli się komfortowo w naszym obszarze, więc poszliśmy jeden na jednego, aby wywrzeć na nich pewną presję i faktycznie oddaliśmy kilka strzałów – powiedział trener reprezentacji Polski Eric Fender. „Byliśmy cierpliwi w ofensywie, pracowaliśmy i dostaliśmy otwarte strzały. Wymusiliśmy pewne rzeczy w pierwszej połowie. Więc mieliśmy szczęście, że nasza obrona była silna. „

Polska zremisowała mecz 26-26 i zdecydowała się na przerwę w posiadaniu piłki na 35,5 sekundy przed końcem meczu. Z czołowym strzelcem Rossem Dido, który wyszedł z choroby, Bulldogs potrzebowali innej osoby, która odpowiedziałaby na wezwanie.

Po upływie terminu Polska czekała cierpliwie, sprawdzając obronę Boardmana pod kątem przełomu. Około 12 sekund przed końcem meczu piłkarz Cristian Colosimo wyjął piłkę i spojrzał na przebicie. Sprintował w lewo i oddał strzał w alei, ale wyszedł poza krawędź. Jednak Jack Fulton był po słabej stronie, skacząc do rzutu rożnego, aby zapewnić Polsce prowadzenie na sześć sekund przed końcem.

„(Chcieliśmy) zaatakować Pierścień” – powiedział Fender. Zaliczyli sześć fauli, więc chcieliśmy po prostu zaatakować i spróbować dostać się do linii rzutów wolnych. Jack, który właśnie wrócił po kontuzji, po prostu podszedł i skończył. To wszystko, o co można prosić. (z Dido na zewnątrz) i zakryliśmy sobie pięty i koniec. Praca na koniec.”

READ  Edward Paul Kovac 1929-2021 | Wiadomości, sport, praca

Jednak nawet z koszem Fultona Boardman wciąż miał szansę.

Gdy pozostało 5,3 sekundy, Spartanie musieli przejść całą długość podłogi. Pierwsze podanie wjazdowe zostało skręcone z pola przez Polskę w pobliżu strefy centralnej i zaledwie 0,6 sekundy poza czasem.

Po kolejnej przerwie Boardman próbował podać piłkę do środka, ale błąd na polu obrony spowodował rotację i Polska odzyskała piłkę na 2,6 sekundy przed końcem.

Mimo to Spartanie nie są skończeni. Ukradli Bulldogom kolejne podanie wewnętrzne i wezwali czas na odpoczynek, dając im ostatnią szansę na pokonanie długości parkietu na 1,6 sekundy przed końcem.

Przepustka na trzy czwarte sądu trafiła w ręce adepta Cadena Mayhewa, a jego słaba pływalność skończyła się wraz z upływem czasu.

„Za pierwszym razem próbowaliśmy zdobyć (Wielkiego Treya) DiPetro z parową głowicą na podłodze” – powiedział trener Boardman, Pat Birch. „W ciągu pięciu sekund pomyśleliśmy, że może uda mu się dotrzeć do krawędzi długimi krokami. W drugim, próbowaliśmy wrócić do Inboundera i myślałem, że tam zajrzy, ale daliśmy mu krok za wcześnie. Potem trzeci, na który spojrzeliśmy i jakby podsumował naszą noc, gdy piłka była na środku drogi.

Po otwarciu sezonu 3-0, Spartanie przegrali pięć meczów z rzędu – tracąc średnio około 8 punktów na mecz w tym odcinku.

„Wiele z nich to rzeczy materialne, w których tak naprawdę nie czuję, że przychodzimy codziennie, aby naprawdę się poprawić” – powiedział Birch. „To zależy ode mnie jako trenera. Muszę starać się wywierać na to presję. Myślę, że mamy jakiś indywidualny talent, ale ostatnio z jakiegoś powodu się nie zazębia. Zdarza się to w sporcie. Czasami trudno to opisać słowami, ponieważ to niekoniecznie jedno. W tym czasie jest milion różnych rzeczy. Prąd pędzi przeciwko nam i musimy zacząć w przeciwnym kierunku. Nadal uważam, że jesteśmy dobrym zespołem. Przez ostatnie kilka tygodni nie pokazaliśmy to, ale jestem przekonany, że ci goście wrócą na właściwe tory”.

READ  Mikołaj Oledzki podpisuje nowy kontrakt z Leeds Rhinos do 2025 roku | aktualności z ligi rugby