Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Spadają ceny pomidorów szklarniowych w Polsce • Drożdże

Spadają ceny pomidorów szklarniowych w Polsce • Drożdże

Według analityków projektu Yeastfruit, ceny pomidorów szklarniowych w Polsce gwałtownie spadły w ciągu ostatnich kilku dni. Zdaniem ekspertów branżowych obniżka ich cen związana jest z sezonowym wzrostem podaży. Tymczasem popyt na ten segment ze strony rynku krajowego i eksporterów pozostaje niski, wywierając presję na ceny.

Pomidory szklarniowe są obecnie sprzedawane za 1,04-1,11 USD/kg, średnio o 19% taniej niż na początku tego tygodnia. Zdaniem ekspertów projektu przyczyną obniżki ceny było pogorszenie jakości pomidorów w lokalnych szklarniach, co doprowadziło do spadku ich popytu. W rezultacie producenci zostali zmuszeni do obniżenia cen sprzedaży w nadziei na zwiększenie sprzedaży w tym segmencie.

Czytaj więcej: Czy ceny ziemniaków w Polsce osiągną szczyt w październiku?

Jak podkreślają hodowcy pomidorów, tak drastyczny spadek cen jest niezbędnym posunięciem, ponieważ gwałtownie spadł popyt. Z tego powodu w magazynach znajduje się wiele niesprzedanych pomidorów. Ich jakość znacznie spadła, a rolnicy starają się je sprzedać jako pierwsi. Dodatkowo sytuację pogarsza ograniczony eksport.

Pomimo obniżki ceny pomidorów szklarniowych na polskim rynku są średnio o 37% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Eksperci branżowi nie wykluczyli jeszcze, że przedstawiciele szklarni będą nadal obniżać ceny, aby zapobiec gromadzeniu się niesprzedanych pomidorów w magazynach.

Owoce wschodnie


Korzystanie z materiałów witryny jest bezpłatne, jeśli bezpośrednie i otwarte wyszukiwarki zawierają hiperłącze do określonej publikacji w witrynie East-Fruit.com.

READ  Kovit ogłosił sukces Polski w zmuszenie UE do renegocjacji umów szczepionkowych