Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SpaceX pobije swój własny rekord dla większości startów rakiet w ciągu jednego roku wraz z nadchodzącym startem Starlink

Firma rakietowa SpaceX ma zamiar pobić swój własny rekord w większości startów rakiet w roku kalendarzowym w tym tygodniu.

Elon Musk miał na swoim koncie 31 udanych startów w 2021 roku, a jego ostatnia premiera w ostatnią niedzielę zrównała się już z tym rekordem w tym roku.

Rakieta Falcon 9 ma dostarczyć kolejną partię szerokopasmowych satelitów Starlink na niską orbitę okołoziemską w czwartek, co czyni ją 32. startem w tym roku.

Jeśli SpaceX będzie kontynuował w tym tempie, jest na dobrej drodze do ukończenia ponad 50 startów w tym roku, obecnie średnio ponad jeden na tydzień.

Rekordowy Falcon 9 wystartuje 21 lipca o 18:13 GMT (13:13 EST), zgodnie z NextSpaceFlight.comBędzie on transmitowany na żywo na kanale YouTube SpaceX.

Elon Musk miał 31 udanych startów w 2021 r., porównując z tegorocznym rekordem w ostatnią niedzielę. Wcześniej w tym miesiącu po raz setny przywróciłeś Falcona 9

SpaceX ma pobić rekord większości startów rakiet w roku kalendarzowym w czwartek

SpaceX ma pobić rekord większości startów rakiet w roku kalendarzowym w czwartek

Czym są satelity Starlink?

SpaceX Elona Muska wystrzelił na orbitę ponad 2000 swoich kosmicznych satelitów internetowych Starlink i ma nadzieję, że do 2026 r. będzie ich 12 000 na niebie.

Tworzy konstelację zaprojektowaną w celu świadczenia niedrogich usług szerokopasmowego Internetu z niskiej orbity ziemskiej.

Chociaż internet satelitarny istnieje już od jakiegoś czasu, cierpi z powodu dużych opóźnień i zawodnych połączeń.

Starlink jest inny. SpaceX powiedział, że jego celem jest zapewnienie szybkiego, podobnego do kabla Internetu na całym świecie.

Musk powiedział wcześniej, że projekt może dać trzem miliardom ludzi, którzy obecnie nie mają dostępu do Internetu, tani sposób na uzyskanie dostępu do Internetu.

Może również pomóc w sfinansowaniu przyszłego miasta na Marsie.

Podczas ostatniego startu 17 lipca rakieta Falcon 9 wystartowała z Cape Canaveral na Florydzie w USA z 53 satelitami Starlink na pokładzie.

READ  W pobliskiej galaktyce karłowatej zauważono czarną dziurę rodzącą gwiazdy

Zaledwie dziewięć minut po starcie pierwszy stopień Falcona 9 powrócił na Ziemię, używając palnika hamującego, aby go spowolnić.

Następnie wylądował na bezzałogowym statku o nazwie „Po prostu przeczytaj instrukcje”, który stacjonował na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Florydy.

a ćwierkać SpaceX ujawnił, że 53 stacje przekaźników szerokopasmowych Starlink zostały rozmieszczone z górnego stopnia Falcon 9 zaledwie 15,5 minuty po starcie.

Opisując misję, SpaceX powiedział: „To był trzynasty lot Falcona 9 w pierwszym etapie wspierający tę misję, która wcześniej uruchomiła pierwszą eksperymentalną misję załogi Smoka, misję konstelacji RADARSAT, SXM-7, a teraz 10 misji Starlink.

SpaceX wystrzelił do tej pory ponad 2800 satelitów Starlink na niską orbitę okołoziemską i ma autoryzację na ponad 9000 innych satelitów.

Sieć Starlink ma ponad 400 000 subskrybentów na całym świecie i obecnie kosztuje 110 USD miesięcznie w porównaniu z 599 USD za jednorazowy sprzęt.

Firma zajmująca się inżynierią kosmiczną poprosiła o mandat na wystrzelenie dodatkowych 30 000 satelitów, aby stworzyć „olbrzymią konstelację”.

Ale NASA powiedziała, że ​​zapewnienie wielu satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej może „wpłynąć na naukę i misje lotów kosmicznych”.

Ostrzegł również, że ruch może doprowadzić do „znacznego wzrostu” kolizji.

Możliwość ponownego wykorzystania pierwszego stopnia rakiet pomaga SpaceX obniżyć koszty każdego startu i czyni ją bardziej konkurencyjną w stosunku do starszych firm.

Możliwość ponownego wykorzystania pierwszego stopnia rakiet pomaga SpaceX obniżyć koszty każdego startu i czyni ją bardziej konkurencyjną w stosunku do starszych firm.

Falcon 9 to dwustopniowa rakieta wielokrotnego użytku, która okazała się skuteczna i bezpieczna w transporcie ludzi i ładunków na orbitę Ziemi i poza nią.

7 lipca po raz setny ponownie wystrzelił rakietę Falcon 9.

Dziewięć silników Merlin rakiety uwalnia 1,7 miliona funtów ciągu podczas startu, pomagając statkowi dotrzeć do miejsca przeznaczenia w kosmosie.

Możliwość ponownego wykorzystania pierwszego stopnia rakiet Falcon 9 pomaga SpaceX obniżyć koszt wystrzelenia i czyni ją bardzo konkurencyjną w stosunku do starszych firm.

READ  Lot helikopterem na Marsa z myślą o następnej pomysłowości opóźniony nawet po sparowaniu — oto, co poszło nie tak

Jest to również część planu Muska, aby skolonizować Marsa – gdy SpaceX opanuje ponowne użycie rakiety, może zacząć wysyłać wiele rakiet na Marsa iz powrotem na Ziemię.

Musk planuje użyć ogromnych rakiet kosmicznych firmy do transportu ludzi na Czerwoną Planetę iz powrotem.

SpaceX ogłosił w środę, że Starship 24 lub Ship 24 stoi teraz wysoko na półorbitalnej wyrzutni w swoim obiekcie testowym w Boca China w Teksasie.

Ruch ten jest „w przygotowaniu do pierwszego testu lotu orbitalnego statku kosmicznego”, SpaceX podzielił się w tweecie, wskazując, że masywna rakieta może wystartować w tym miesiącu.

SpaceX ogłosił w środę, że Starship 24 znajduje się teraz na suborbitalnej wyrzutni w swoim obiekcie testowym w Boca China w Teksasie.  Posunięcie to jest

SpaceX ogłosił w środę, że Starship 24 znajduje się teraz na suborbitalnej wyrzutni w swoim obiekcie testowym w Boca China w Teksasie. Posunięcie to jest „w przygotowaniu do pierwszego testu lotu orbitalnego statku kosmicznego”, SpaceX podzielił się w tweecie, sugerując, że masywna rakieta może wystartować w tym miesiącu.

Starlink Elona Muska oferuje Internet jachtom i innym mega statkom za 5000 USD miesięcznie

SpaceX rozszerza swoją usługę internetową Starlink o oceany, rzeki i jeziora – po wysokich kosztach.

Starlink Maritime jest już dostępny, a firma kieruje swoją ofertę do właścicieli luksusowych jachtów, platform wiertniczych i statków handlowych jako potencjalnych klientów.

Usługa ma opłatę za sprzęt w wysokości 10 000 USD za „potężne” anteny Starlink, a regularne koszty wyniosą 5000 USD miesięcznie.

Dla porównania, internet satelitarny kosztuje 110 USD miesięcznie w porównaniu z jednorazowym sprzętem 599 USD dla stałych klientów; Jest również dostępny dla firm i kamperów.

Przeczytaj więcej tutaj

SpaceX swobodnie działa z prędkościami 100-350 Mb/s i 20-40 Mb/s.  Na zdjęciu jeden z jego satelitów jest podłączony do łodzi

SpaceX swobodnie pracuje z szybkościami 100-350 Mb/s i 20-40 Mb/s. Na zdjęciu jeden z jego satelitów jest podłączony do łodzi