Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SpaceX Mask rozpocznie eksperyment ze sztucznym mięsem na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w przyszłym tygodniu: „Kosmiczny stek” |  nauka |  Aktualności

SpaceX Mask rozpocznie eksperyment ze sztucznym mięsem na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w przyszłym tygodniu: „Kosmiczny stek” | nauka | Aktualności

Testy zostały przeprowadzone przez Aleph Farms, firmę zajmującą się mięsem hodowlanym, która opracowuje syntetyczne alternatywy dla wszystkich produktów tradycyjnie pozyskiwanych od krów — od mięsa po kolagen stosowany w branży zdrowia i urody. Powiedzieli: „Długotrwała eksploracja w kosmosie, taka jak dotarcie na Marsa, jest ograniczona możliwością zapewnienia astronautom wysokiej jakości pożywienia”. część zasobów potrzebnych do wyhodowania całego zwierzęcia na mięso”. Dodali, że zrozumienie, jak ten proces działa w warunkach niskiej grawitacji, pomoże „opracować kompletny proces produkcji mięsa hodowlanego na potrzeby misji kosmicznych dalekiego zasięgu i zbudować wydajny proces produkcyjny, który zmniejsza ślad ekologiczny na Ziemi.”

Eksperyment Aleph Farms zostanie uruchomiony na Axiom Space Inc. Ikonicznie nazwana Axiom Mission 1, która przybędzie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na pokładzie statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon z powodu startu z Kennedy Space Center na Florydzie, jeśli pogoda na to pozwoli, 6 kwietnia.

Kapsuła będzie przewozić czteroosobową załogę podczas dziesięciodniowej misji — były astronauta NASA Michael Lopez Alegria, amerykański przedsiębiorca na rynku nieruchomości Larry Connor, kanadyjski biznesmen Mark Pathy oraz izraelski filantrop i były pilot bojowy Eitan Stipe.

Stibbe przeniesie laboratorium Aleph Farm na chipie na Międzynarodową Stację Kosmiczną i podłączy je do systemów zasilania i monitorowania europejskiego orbitalnego laboratorium Columbus, które umożliwią naukowcom powrót na Ziemię w celu kontrolowania eksperymentu z Ziemi.

Jak wyjaśnia Aleph Farms: „Podczas misji Rakia dążymy do lepszego zrozumienia wpływu mikrograwitacji na dwa podstawowe procesy odpowiedzialne za tworzenie tkanki mięśniowej.

„Procesy te obejmują proliferację komórek bydlęcych i różnicowanie w elementy budulcowe naszych steków”.

„Nasz eksperyment w ramach misji Rakia będzie wykorzystywał specjalne urządzenie mikroprzepływowe” – powiedział biolog molekularny i kierownik badań kosmicznych w Alf Farms, dr Zvika Tamari.

READ  Wiadomości na żywo z indyjskiego lądowania na Księżycu: Chandrayaan-3 próbuje historycznego lądowania | Wiadomości kosmiczne

Wyjaśnił, że to eksperymentalne narzędzie „umożliwia komórkom bydlęcym wzrost i dojrzewanie do komórek budujących tkankę mięśniową, czyli hodowanego steku, w warunkach mikrograwitacji”.

„Jest to zupełnie inne środowisko dla realizacji tych procesów, co oznacza, że ​​trzeba dużo pracy, aby ustalić warunki i procedury, które mogą zapewnić ich pomyślną realizację.

„Opracowywanie procedur, które mogą z powodzeniem prowadzić do wzrostu i dojrzewania komórek, jest najważniejszą częścią mojej pracy w przygotowaniach do misji Rakii”.

Przeczytaj więcej: „Potencjalnie niebezpieczna” asteroida przelatuje przez Ziemię

Po zakończeniu misji Axiom 1 – która spędzi łącznie osiem dni na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – astronauci wylądują na Oceanie Atlantyckim.

Pan Stibbe przekaże następnie urządzenie mikroprzepływowe naukowcom z Aleph Farms, którzy przetransportują wyhodowane komórki do swojego laboratorium w Izraelu w celu analizy i porównania z eksperymentem kontrolnym przeprowadzonym na Ziemi.

Równolegle z misją w przyszłym tygodniu, Alf Farms koncentruje się również na kolejnym kosmicznym wyzwaniu: opracowaniu systemu z zamkniętą pętlą, który może faktycznie produkować mięso hodowlane, aby nakarmić astronautów podczas trzyletniej misji – co dr Tamari ładnie opisuje jako „steki o kosmosie ”.

Według firmy wyobrażają sobie, że astronauci będą w stanie uzupełnić skład odżywczy tych sztucznych chipsów, a nawet wzbogacić je o dodatkowe minerały i witaminy.

nie przegap:
Przełom w II wojnie światowej: przegrany „mecz” umytego wraku bombowca RAF [REPORT]
Putin upokorzony, gdy Wielka Brytania odrzuca rosyjski plan ożywienia gospodarki [INSIGHT]
Nowy wariant mutanta „XE” firmy Omicron może być najbardziej przenośnym do tej pory [ANALYSIS]

Ten program – prowadzony wspólnie z kosmicznym partnerem żywnościowym Astreas – przeszedł już do drugiego etapu NASA Deep Space Food Challenge.

Alf Farms dodał: „Podobnie jak producenci samochodów i Formuła 1, w kosmosie opracowujemy najbardziej wydajne procesy w najtrudniejszych warunkach.

READ  Avatar: The Way Of Water Writer ujawnia „Bitwę kosmiczną”, która została wycięta ze scenariusza

Nie jest to jednak pierwsza próba kosmiczna Alf Pharm — firma przeprowadziła swój pierwszy test na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej we wrześniu 2019 roku.

Wcześniejsze doświadczenia pozwoliły naukowcom z powodzeniem syntetyzować tkanki mięsne przy użyciu specjalnej techniki biodruku 3D.