Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SpaceChain toruje drogę do szybkiego przetwarzania Blockchain w kosmosie dzięki siódmemu uruchomieniu ładunku

Misja weryfikuje wysoką konfigurowalność węzłów kosmicznych obsługujących blockchain oraz możliwość szybkiego przetwarzania w kosmosie

Przylądek Canaveral na Florydzie.i 26 listopada 2022 r /PRNewswire/ — Kosmiczny Łańcuch ogłosiła dziś, że z powodzeniem wystrzeliła w kosmos drugi ładunek maszyny wirtualnej Ethereum (EVM) na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9, która jest w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w celu instalacji za pośrednictwem statku kosmicznego SpaceX Dragon 2. Misja to siódmy udany start ładunku blockchain SpaceChain. W kosmos druga integracja ładunku z Vilasnajszybsza blockchain EVM i platforma open source dla zdecentralizowanych aplikacji.

Po zainstalowaniu i przetestowaniu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez NanoraksWęzeł kosmiczny będzie w stanie przetwarzać blockchain Velas na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wysyłać cyfrowe zasoby Velas z kosmosu, takie jak VLX, tokeny i NFT, a także wykonywać pełne usługi transakcyjne o dużej szybkości za pośrednictwem platformy Velas, w tym inteligentne kontrakty wdrażanie i bicie monet.

Dzisiejsza misja nie tylko podkreśla zaangażowanie SpaceChain w umożliwienie firmom blockchain wykorzystania przestrzeni jako platformy dla innowacji biznesowych oraz dużą alokację węzłów kosmicznych obsługujących blockchain w celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb branżowych, ale także potencjał i wykonalność szybkiej wydajności blockchain. Processing in Space, udana demonstracja naukowa wysoce zintegrowanych rozwiązań SpaceChain typu „space-as-a-service” z technologią blockchain zgodną z EVM.

„W miarę jak najbardziej zaawansowane firmy na świecie przenoszą swoje biznesy w przestrzeń kosmiczną, będą potrzebować zdecentralizowanej infrastruktury o dużej przepustowości, aby sprostać wymaganiom i wzrostowi napędzanemu przez protokoły finansowe i aplikacje” – powiedział. Szczyt Klifu, prezes SpaceChaina. „Nasza współpraca z Velas pomoże położyć podwaliny pod szybkie, bardzo bezpieczne przetwarzanie blockchain i transakcje w kosmosie, które naszym zdaniem będą zyskiwać coraz większe znaczenie dla tych, którzy chcą wykorzystać technologie kosmiczne w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej w rozwijającej się gospodarce kosmicznej na Ziemi”.

READ  Wiadomości kosmiczne: Nowe badanie wskazuje na możliwość, że kosmici będą świadkami życia na Ziemi | nauka | Aktualności

„To historyczny kamień milowy dla Velas, że nasz zintegrowany węzeł kosmiczny jest testowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pośrednictwem SpaceChain. Cieszymy się, że ta wizja się urzeczywistnia, co wymagało kilku miesięcy planowania i koordynacji z interesariuszami z branży kosmicznej” powiedział Farhad Shagulyamov, współzałożyciel i prezes Velas CEO. „Z niecierpliwością czekamy na wzmocnienie naszych wspólnych wysiłków ze SpaceChain w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań i przypadków użycia biznesowego w najbliższej przyszłości”.

Velas to najszybszy blockchain EVM zdolny do obsługi ponad 50 000 transakcji na sekundę (TPS) z innowacyjnym hybrydowym konsensusem Delegated Proof of Stake (DPoS) i Proof of History (PoH).

Współpraca między SpaceChain i Velas ma na celu ulepszenie mechanizmów konsensusu blockchain i pomoc w tworzeniu kosmicznych przypadków użycia blockchain i zdecentralizowanej infrastruktury poza usługami finansowymi i kryptowalutą.

O SpaceChain
Założona pod koniec 2017 r. firma SpaceChain stworzyła pierwszą platformę satelitarną, która zapewnia bezpieczne przechowywanie, transakcje na aktywach cyfrowych, wdraża inteligentne kontrakty i ułatwia zdecentralizowaną infrastrukturę finansową („DFI”) w węzłach kosmicznych. SpaceChain ma na celu zapewnienie zaawansowanych zabezpieczeń i globalnego zasięgu, integrując ładunki definiowane programowo w celu rozwijania aplikacji blockchain na orbicie. SpaceChain ma obecnie sieć węzłów działających na satelitach i na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). SpaceChain okazał się udanym komercyjnym i pomyślnym wdrożeniem misji kosmicznych i jest teraz przygotowany na wysoki wzrost i wysoką wartość. po więcej informacji odwiedź www.spacechain.com.

ŹRÓDŁO SpaceChain