Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Space PSU NSIL: Space PSU NSIL wystrzeli w tym roku GSAT-20 na statku Falcon 9 firmy SpaceX |  Wiadomości z Indii

Space PSU NSIL: Space PSU NSIL wystrzeli w tym roku GSAT-20 na statku Falcon 9 firmy SpaceX | Wiadomości z Indii

BENGALURU: Space PSU NewSpace India Limited (NSIL), komercyjne ramię Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (Isro),… początek Wysokoprzepustowy satelita znajdzie się na rakiecie SpaceX Elona Muska – Falcon 9 – jeszcze w tym roku.
NSIL planuje wystrzelić swojego drugiego satelitę komunikacyjnego na żądanie, a mianowicie GSA-20 (przemianowany na GSAT-N2) w drugim kwartale 2024 r. Satelita będzie satelitą o dużej przepustowości w paśmie Ka, którego głównym zadaniem będzie zaspokojenie rosnących potrzeb Indii w zakresie łączności szerokopasmowej.
„NSIL będzie właścicielem, będzie obsługiwać i w pełni finansować satelitę o masie 4700 kg, który może zapewnić przepustowość do 48 Gb/s w 32 wiązkach obejmujących wszystkie części Indii, w tym Andamany i Nikobary oraz Lakshadweep” – oznajmiła Jednostka Wsparcia Projektu Kosmicznego.
Jest to pierwszy raz, kiedy NSIL został wystrzelony na platformie startowej w USA. Prince Sultan University już wcześniej korzystał z usług francuskiej firmy Arianespace. NSIL szuka usług za granicą, gdy waga satelity przekracza pojemność indyjskich rakiet nośnych.
W ramach reform sektora kosmicznego ogłoszonych przez rząd Indii w 2020 r. spółce NSIL powierzono zadanie budowy, wystrzelenia, posiadania i obsługi satelitów spełniających potrzeby w zakresie usług na żądanie. W czerwcu 2022 r. NSIL pomyślnie wystrzelił swoją pierwszą misję kosmiczną na żądanie, GSAT-24, która została w całości wyczarterowana przez TataPlay. NSIL jest obecnie właścicielem i operatorem 11 satelitów komunikacyjnych na orbicie.
„Większość pojemności satelity GSAT-20 o dużej przepustowości (HTS) została już zabezpieczona przez indyjskich dostawców usług szerokopasmowych, a także łączności na pokładzie i na morzu” – oznajmiło NSIL.
Dodała, że ​​współpracuje z Isro przy tworzeniu satelity GSAT-20 i zawarła umowę ze SpaceX na wystrzelenie go na pokładzie rakiety Falcon 9 ze Stanów Zjednoczonych. „Ten opłacalny satelita odegra ważną rolę w łączeniu odległych i słabo obsługiwanych obszarów kraju” – dodał NSIL.