Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Space Forge i Virgin Orbit zamierzają wystrzelić tego lata pierwszego satelitę z Wielkiej Brytanii

Space Forge i Virgin Orbit zamierzają wystrzelić tego lata pierwszego satelitę z Wielkiej Brytanii

Pierwszy w historii satelita może zostać wystrzelony z ziemi Wielkiej Brytanii tego lata, ponieważ start-up Space Forge z Cardiff łączy siły z Virgin Orbit Sir Richarda Bransona, aby wystartować z nowego portu kosmicznego Cornwall w Newquay w Kornwalii.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy tworzyć historię w Wielkiej Brytanii wraz z naszym pierwszym startem” – powiedział Joshua Western, dyrektor generalny Space Forge, w oświadczeniu zapowiadającym partnerstwo z Virgin Orbit.

„Będziemy zademonstrować wykorzystanie przestrzeni na dobre poprzez produkcję kosmiczną i niezawodny zwrot, i wspaniale, że Virgin Orbit i Spaceport Cornwall podzielają nasze ambicje. To początek niesamowitej współpracy i jesteśmy bardzo podekscytowani, aby zobaczyć, gdzie to idzie.”

Znaki w Spaceport Cornwall

(Obrazy Getty’ego)

Space Forge opracował platformę satelitarną o nazwie ForgeStar, którą firma planuje wykorzystać do oferowania mikrograwitacji jako usługi dla zaawansowanej technologicznie produkcji – satelita ForgeStar zostanie wystrzelony z płatnym ładunkiem, spędzi czas na orbicie, a następnie powróci, aby satelita mógł być odzyskane i odnowione, zgodnie z Witryna Kosmicznej Kuźni.

Firma Virgin Orbit z Long Beach w Kalifornii dostarczy rakietę LauncherOne do pierwszego startu platformy ForgeStar, planowanego na jakiś czas tego lata, chociaż w ogłoszeniu nie podano daty.

Starty Space Forge i Virgin Orbit mogą przejść do historii, ponieważ żadna rakieta z ładunkiem nie została wystrzelona na orbitę z ziemi Wielkiej Brytanii.

ten Program rakietowy Black Arrow Został opracowany na wyspie Wight w latach 60. XX wieku, ale loty testowe tej rakiety odbyły się na australijskim buszu.

Niektórzy puryści twierdzą, że wystrzelenie zostałoby uznane za wystrzelenie na terenie Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę, że po odpaleniu pocisk Virgin Orbit nie znajdowałby się w pobliżu ziemi. Rakieta LauncherOne nie startuje z ziemi, ale jest przenoszona w górę przez samolot Boeing 747, a następnie wystrzeliwana, zanim rakieta się zapali i przetransportuje swój ładunek w kosmos.

READ  Tajemnicza ciemna materia została zmapowana z najdrobniejszymi szczegółami

A Space Forge i Virgin Orbit nie są jedynymi firmami, które mają nadzieję wkrótce wystrzelić rakiety z ziemi Wielkiej Brytanii.

3 lutego szkocka firma Orbital Express Launch Ltd, znana również jako Orbex, złożyła wniosek o licencję na start do Urzędu Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii.

Orbex planuje wystrzelić małe satelity z innego portu kosmicznego, Space Hub Sutherland w Szkocji, który wkrótce będzie w budowie. Ale firma może rozpocząć testy ze swojej strony startowej Kinlos gdzieś w tym roku.

Pocisk Orbex Prime wystrzelony z Ziemi.