Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Space Compass i Skyloom podpisują warunki świadczenia usług optycznego przekazywania danych na rynek obserwacji Ziemi

Tokio i Oakland, Kalifornia – (drut roboczySkyloom i Space Compass (nowo utworzona spółka joint venture między NTT i SKY Perfect JSAT) ogłosiły dziś, że obie firmy podpisały umowę mającą na celu uruchomienie pierwszej usługi przekazywania danych opartej na danych geograficznych (GEO) w Azji, która będzie korzystać z usług Skyloom Systemy komunikacyjne i sieciowe do obsługi szybko rozwijającego się rynku obserwacji Ziemi (EO) umożliwiającego transmisję danych w czasie rzeczywistym o dużej przepustowości bezpośrednio do chmury. Firmy planują wdrożyć pierwszy węzeł infrastruktury sieciowej w Azji w 2024 roku i planują rozszerzyć konstelację Jio, aby zapewnić dodatkową przepustowość i globalny zasięg do 2026 roku.

Globalni dostawcy EO szybko rozszerzają swoje pule, generując w ten sposób ogromne ilości danych, zwykle na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO). System Compass-Skyloom zapewni natychmiastową i opłacalną transmisję danych EO przez satelitę GEO bezpośrednio do chmury, dzięki czemu klienci i użytkownicy końcowi będą mogli korzystać z łatwo psujących się informacji w czasie rzeczywistym. System będzie oparty na optycznych/laserowych terminalach komunikacyjnych, umożliwiających komunikację bez światłowodu z prędkością roboczą. Partnerstwo łączy kosmiczne dziedzictwo i doświadczenie operacyjne SKY Perfect JSAT, pomysłowość telekomunikacyjną NTT oraz przełomową innowację Skyloom, aby ujawnić wspólną architekturę i usługi dla rynku EO.

„Ten nowy zespół, wykorzystujący najnowszą technologię komunikacyjną i rozwiązania infrastrukturalne Skyloom, umożliwi nam świadczenie najlepszych w swojej klasie usług naszym klientom zajmującym się obserwacją Ziemi”. Koichiro Matsufuji, współdyrektor generalny, kompas kosmiczny.

„Skyloom jest podekscytowany dołączeniem do Space Compass – który opiera się na mocnych stronach dwóch liderów rynku operacji kosmicznych i komunikacji. Wspólnie czekamy na zapewnienie pionierskich możliwości portu danych na rynku obserwacji Ziemi, a to dopiero początek tego, co ma nadejść ”. Marcus Franceschini, założyciel i dyrektor generalny Skyloom Global.

„Dzięki temu partnerstwu jesteśmy podekscytowani, że możemy zapewnić naszym klientom ultraszybką migrację danych w czasie rzeczywistym w bardzo ekonomiczny sposób jako pierwszy krok w kierunku większej sieci naziemnej. Wierzymy, że technologia optycznej migracji danych jest kamień węgielny innowacji sieciowych i obliczeń na orbicie między orbitą geostacjonarną a orbitą geostacjonarną”. Low Earth Orbit, Earth Shigehiro Hori, współdyrektor generalny, kompas kosmiczny.

O firmie Compass Space Company

Space Compass jest spółką joint venture pomiędzy NTT, japońskim gigantem technologii informacyjno-komunikacyjnych, a SKY Perfect JSAT Corporation, największym operatorem satelitarnym w Azji. Uruchomimy zintegrowaną kosmiczną sieć komputerową, aby pomóc w osiągnięciu zrównoważonego społeczeństwa. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy, kosmiczny-kompas.com.

O Skyloom International

Skyloom to innowacyjna firma komunikacyjna z Oakland w Kalifornii, założona w celu opracowania, wdrożenia i obsługi jednej z podstawowych części przyszłej infrastruktury komunikacji kosmicznej w celu świadczenia usług transmisji danych na skalę planetarną. Wykorzystują dogłębne dziedzictwo satelitarnej komunikacji optycznej, aby umożliwić transmisję danych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu klienci i decydenci mogą korzystać z łatwo psujących się informacji. www.skyloom.pl

READ  Niesamowity film pokazujący ewolucję Ziemi na przestrzeni czterech miliardów lat w zaledwie cztery minuty