Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Space Architectes założyło nową firmę, aby walczyć z demencją w ramach wspólnego przedsięwzięcia uniwersyteckiego

Space Architects w Newcastle połączyli siły ze szkockim uniwersytetem, aby stworzyć nową firmę, której misją jest promowanie niezależnego życia.

Pracownia architektoniczna podpisała spółkę joint venture i zainwestowała pięciocyfrową kwotę wraz ze specjalistami ds. Badań nad demencją z Uniwersytetu w Stirling, co doprowadziło do powstania nowej firmy Iridis Digital Ltd.

Iridis łączy architekturę, badania i technologię, aby usprawnić proces starzenia, opracowując nową technologię, której celem jest umożliwienie osobom starszym i osobom z demencją lepszej jakości życia przez dłuższy czas oraz promowanie niezależnego życia.

Projekt doprowadził do stworzenia aplikacji Iridis – dostępnej w App Store i Google Play – w celu oceny przydatności budynków do demencji i możliwości wprowadzenia ulepszeń. Ta pierwsza tego typu aplikacja została pobrana 3000 razy.

Joint venture formalizuje partnerstwo, które rozpoczęło się trzy lata temu.

Inżynierowie lotniczy, specjalizujący się w projektowaniu budynków, które mają namacalny wpływ na społeczności, rozpoczęli prace nad Iridisem w 2017 roku wraz z Centrum Rozwoju Usług dla Demencji (DSDC) na Uniwersytecie w Stirling.

DSDC jest światowym liderem w projektowaniu demencji, a inżynierowie lotniczy i kosmiczny ściśle współpracowali z głównym architektem Centrum, Lesliem Palmerem, nad rozwojem nowej firmy.

Aplikacja Iridis, wspierana przez organizacje, w tym Age Scotland, jest dostępna dla organizacji zawodowych, takich jak domy opieki i usługi dla seniorów, a także klientów lokalnych. Poprzez serię pytań aplikacja pozwala użytkownikom na przeprowadzenie audytu i ocenę środowiska, w którym żyją osoby z demencją, pomoc w zidentyfikowaniu potencjalnych obszarów problemowych i przedstawienie zaleceń, jak wprowadzić zmiany, które pomogą osobom z demencją żyć bardziej niezależnie.

Opierając się na sukcesie aplikacji, zespół Iridis będzie nadal badał opiekę opartą na technologii i sposoby, w jakie może ona pomóc w promowaniu niezależności w starszym wieku.

Wraz ze wzrostem dostępu do urządzeń Internetu rzeczy (IoT) budynki stają się coraz bardziej inteligentne.

READ  Misja księżycowa NASA Artemis 1 przygotowuje się do „próby mokrego ubrania”

Zespół Iridis pracuje również nad rozwojem nowych technologii, które będą wykorzystywać dane i sztuczną inteligencję do ulepszania środowisk osób korzystających z urządzeń IoT.

University of Stirling and Space Architects ma nadzieję, że więcej organizacji i osób na całym świecie będzie mogło uzyskać dostęp do bezpłatnej aplikacji i korzystać z niej, tworząc globalną pulę danych, która pomoże im dalej rozwijać Iridis, a także dostarczać informacji o trwających badaniach nad projektowaniem dla osób z demencją. .

Dr John Rogers, Dyrektor Wykonawczy ds. Badań i Innowacji na Uniwersytecie oraz Dyrektor Iridis Digital Ltd, powiedział: „Uniwersytet w Stirling cieszy się międzynarodowym uznaniem dzięki naszemu programowi badawczemu nad demencją i starzeniem się oraz naszemu międzynarodowemu centrum wymiany wiedzy na temat demencji. Rozwój usług Środek.

„Mamy udokumentowane doświadczenie we współpracy z partnerami branżowymi przy opracowywaniu produktów i usług opartych na faktach, a Iridis wyznacza początek nowego, ekscytującego rozdziału w rozmowie o tym, jak środowisko zbudowane może wspierać zdrowe starzenie się”.

Dobrze udokumentowano, że mamy starzejącą się populację, ale zasoby mieszkaniowe niekoniecznie odpowiadają ich potrzebom.To problem nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także na arenie międzynarodowej.

„Iridis nie tylko pozwala na odpowiednią adaptację istniejących domów i środowisk, ale kiedy ludzie przenoszą się do nowych miejsc pracy, mogą planować z wyprzedzeniem, identyfikując ulepszenia, które będą wspierać ich potrzeby związane z demencją. może. Małe zmiany mogą mieć duże znaczenie, a Iridis może im w tym pomóc. ”