Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Space Architectes założyło nową firmę, aby walczyć z demencją w ramach wspólnego przedsięwzięcia uniwersyteckiego

Space Architects w Newcastle połączyli siły ze szkockim uniwersytetem, aby stworzyć nową firmę, której misją jest promowanie niezależnego życia.

Pracownia architektoniczna podpisała spółkę joint venture i zainwestowała pięciocyfrową kwotę wraz ze specjalistami ds. Badań nad demencją z Uniwersytetu w Stirling, co doprowadziło do powstania nowej firmy Iridis Digital Ltd.

Iridis łączy architekturę, badania i technologię, aby usprawnić proces starzenia, opracowując nową technologię, której celem jest umożliwienie osobom starszym i osobom z demencją lepszej jakości życia przez dłuższy czas oraz promowanie niezależnego życia.

Projekt doprowadził do stworzenia aplikacji Iridis – dostępnej w App Store i Google Play – w celu oceny przydatności budynków do demencji i możliwości wprowadzenia ulepszeń. Ta pierwsza tego typu aplikacja została pobrana 3000 razy.

Joint venture formalizuje partnerstwo, które rozpoczęło się trzy lata temu.

Inżynierowie lotniczy, specjalizujący się w projektowaniu budynków, które mają namacalny wpływ na społeczności, rozpoczęli prace nad Iridisem w 2017 roku wraz z Centrum Rozwoju Usług dla Demencji (DSDC) na Uniwersytecie w Stirling.

DSDC jest światowym liderem w projektowaniu demencji, a inżynierowie lotniczy i kosmiczny ściśle współpracowali z głównym architektem Centrum, Lesliem Palmerem, nad rozwojem nowej firmy.

Aplikacja Iridis, wspierana przez organizacje, w tym Age Scotland, jest dostępna dla organizacji zawodowych, takich jak domy opieki i usługi dla seniorów, a także klientów lokalnych. Poprzez serię pytań aplikacja pozwala użytkownikom na przeprowadzenie audytu i ocenę środowiska, w którym żyją osoby z demencją, pomoc w zidentyfikowaniu potencjalnych obszarów problemowych i przedstawienie zaleceń, jak wprowadzić zmiany, które pomogą osobom z demencją żyć bardziej niezależnie.

Opierając się na sukcesie aplikacji, zespół Iridis będzie nadal badał opiekę opartą na technologii i sposoby, w jakie może ona pomóc w promowaniu niezależności w starszym wieku.

Wraz ze wzrostem dostępu do urządzeń Internetu rzeczy (IoT) budynki stają się coraz bardziej inteligentne.

READ  Mężczyzna przykuty do wózka inwalidzkiego buduje „windę” zasilaną energią słoneczną, aby przenieść się do mieszkania [Video]

Zespół Iridis pracuje również nad rozwojem nowych technologii, które będą wykorzystywać dane i sztuczną inteligencję do ulepszania środowisk osób korzystających z urządzeń IoT.

University of Stirling and Space Architects ma nadzieję, że więcej organizacji i osób na całym świecie będzie mogło uzyskać dostęp do bezpłatnej aplikacji i korzystać z niej, tworząc globalną pulę danych, która pomoże im dalej rozwijać Iridis, a także dostarczać informacji o trwających badaniach nad projektowaniem dla osób z demencją. .

Dr John Rogers, Dyrektor Wykonawczy ds. Badań i Innowacji na Uniwersytecie oraz Dyrektor Iridis Digital Ltd, powiedział: „Uniwersytet w Stirling cieszy się międzynarodowym uznaniem dzięki naszemu programowi badawczemu nad demencją i starzeniem się oraz naszemu międzynarodowemu centrum wymiany wiedzy na temat demencji. Rozwój usług Środek.

„Mamy udokumentowane doświadczenie we współpracy z partnerami branżowymi przy opracowywaniu produktów i usług opartych na faktach, a Iridis wyznacza początek nowego, ekscytującego rozdziału w rozmowie o tym, jak środowisko zbudowane może wspierać zdrowe starzenie się”.

Dobrze udokumentowano, że mamy starzejącą się populację, ale zasoby mieszkaniowe niekoniecznie odpowiadają ich potrzebom.To problem nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także na arenie międzynarodowej.

„Iridis nie tylko pozwala na odpowiednią adaptację istniejących domów i środowisk, ale kiedy ludzie przenoszą się do nowych miejsc pracy, mogą planować z wyprzedzeniem, identyfikując ulepszenia, które będą wspierać ich potrzeby związane z demencją. może. Małe zmiany mogą mieć duże znaczenie, a Iridis może im w tym pomóc. ”