Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony twierdzi, że oryginalne gry na PSVR nie będą kompatybilne z PSVR2

Sony ujawniło, że nadchodzący zestaw słuchawkowy PSVR2 dla PlayStation 5 nie będzie kompatybilny z oryginalnymi grami PSVR.

Według starszego wiceprezesa PlayStation ds. Platform Experience, Hideaki Nishino, wypowiadającego się w najnowszym odcinku Oficjalny podcast PlayStation (Przejdź do Marka 29:10). „Gry PSVR nie są kompatybilne z PSVR2, ponieważ PSVR2 został zaprojektowany, aby oferować prawdziwie wirtualną rzeczywistość nowej generacji” – wyjaśnił w odpowiedzi na pytanie gospodarza.

Bardziej szczegółowo, Nishino twierdził, że nowe elementy PVSR2 – od środka i śledzenie oczu, dźwięk 3D, wyświetlacz 4K HDR i jego kontroler z adaptacyjnymi wyzwalaczami i haptycznym sprzężeniem zwrotnym – oznaczają, że „tworzenie gry na PSVR2 wymaga zupełnie innego”. podejście z PSVR .oryginalne”.

Pierwsze wrażenia i rozgrywka PSVR2 4K.

Podczas gdy w oryginalne gry PSVR nadal będzie można grać na PS5 za pośrednictwem wcześniej wydanego adaptera Sony, PSVR2 będzie zawierał własny zestaw gier, w tym m.in. Wezwanie horyzontu z góryResident Evil 8, No Man’s Sky, In Us VR, Myst developer Cyan World’s Firmament oraz The Walking Dead: Saints & Sinners Chapter 2 – Retribution są obecnie potwierdzone.

Nie ma jeszcze daty premiery PSVR2, ale oczekuje się, że zostanie wydana w przyszłym roku.

READ  Wyłącznie: następny soundbar Sonos będzie nosił nazwę Sonos Ray