Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony przejmuje Audeze, firmę zajmującą się technologią słuchawek i dźwięku

Sony przejmuje Audeze, firmę zajmującą się technologią słuchawek i dźwięku

Zdjęcie: Plac Płatniczy

Sony Interactive Entertainment (w przypadku opóźnienia SIE) ma zamiar przejąć Audeze, firmę zajmującą się technologią słuchawek i dźwięku. Kosztu przejęcia nie ujawniono.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony, Audeze produkuje kilka linii wysokiej klasy słuchawek, w tym zestawy słuchawkowe do gier. Rozwija także własną technologię dźwięku, taką jak technologia planarnego magnetyzmu. Po sfinalizowaniu przejęcia Audeze przejdzie pod parasol SIE, ale będzie nadal działać niezależnie i tworzyć sprzęt wieloplatformowy z „korzyścią bycia częścią ekosystemu PlayStation”.

Hideaki Nishino z Sony tak wypowiedział się na temat firmy w oświadczeniu na temat transakcji: „Audeze to wiodąca marka słuchawek, a to przejęcie podkreśla koncentrację Sony Interactive na innowacjach i zapewnianiu graczom PlayStation najlepszych wrażeń dźwiękowych”. „Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia doświadczenia Audeze do ekosystemu PlayStation, opierając się na ogromnych postępach, jakie poczyniliśmy dzięki technologii Tempest 3D AudioTech i bezprzewodowemu zestawowi słuchawkowemu Pulse 3D na PlayStation 5”.

Ta wiadomość pojawiła się zaraz po tym, jak Sony ogłosiło wprowadzenie dwóch nowych bezprzewodowych urządzeń audio PlayStation: zestawu słuchawkowego Pulse Elite i słuchawek dousznych Pulse Explore. Słuchawki te współpracują również z PlayStation Link, nowym bezprzewodowym rozwiązaniem audio, które umożliwia jednoczesne łączenie się z obsługiwanymi urządzeniami – w tym z PlayStation Portal – i Bluetooth. Nie wiadomo, czy te słuchawki zostały opracowane wspólnie z Audeze, ale biorąc pod uwagę czas, miałoby to sporo sensu.

W każdym razie to ciekawe posunięcie ze strony Sony. Platformówka w coraz większym stopniu skupia się na wysokiej jakości dźwięku dla PlayStation i jest to wyraźny krok, aby to kontynuować. co myślisz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

READ  E3 samo się zabiło, mówi Jeff Kelly z Summer Game Fest