Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony Pictures Classics przejmuje polskiego pretendenta do Oscara „The Peasants”

Sony Pictures Classics przejmuje polskiego pretendenta do Oscara „The Peasants”

Studio ogłosiło w piątek, że Sony Pictures Classics nabyło wszystkie prawa do filmu The Peasants w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii i Nowej Zelandii od reżyserów DK Welchmana i Hugh Welchmana.

„Chłopi” został wybrany przez Polskę jako oficjalny kandydat do Oscarów 2024 w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy, a także weźmie udział w wyścigu o Najlepszy Film Animowany. Nie ujawniono żadnych dodatkowych planów wydawniczych.

Film animowany miał swoją światową premierę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w ramach sekcji Prezentacje Specjalne.

Początkowo film był kręcony jako film fabularny, po czym nastąpił rozległy, dwuletni proces, w którym zespół ponad 100 animatorów stworzył skomplikowaną animację rysunkową. Ta identyczna technika animacji została już wcześniej zastosowana w Nominowane do Oscara dzieło reżysera „Twój Vincent”.„.

Chłopi opowiadają historię Jani, młodej kobiety zdeterminowanej, by odnaleźć się w polskiej wsi z końca XIX wieku – bastionie plotek i ciągłej niezgody, którą łączy, bogatych i biednych, duma ze swojej ziemi. i trzymanie się kolorowych tradycji i porządku.Głęboko zakorzeniony patriarchat. Kiedy Jagna zostaje uwikłana pomiędzy sprzeczne pragnienia najbogatszego rolnika w wiosce, jego najstarszego syna i innych prominentnych mężczyzn w społeczności, jej opór stawia ją na tragicznym kursie kolizyjnym z otaczającą ją społecznością.

„100 lat temu Raymont, autor nieznany poza Polską, zdobył literacką Nagrodę Nobla, a jego książka podróżowała do ponad 100 krajów na całym świecie. Mamy nadzieję, że nasza adaptacja jego książki Chłopi, powołana do życia w oleju obrazy, dotrze do widzów w programie „Nie ma lepszego partnera w tym przedsięwzięciu niż firma Sony Pictures Classics, posiadająca niesamowity katalog zawierający wiele naszych ulubionych filmów wszech czasów i kultową animację, która… Osiągnęła niezwykle rzadki wyczyn bycia nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. I Złote Globy.”

READ  Wskazówki dotyczące manicure, aby znaleźć najlepszy rodzaj paznokci dla siebie

Producentem „The Peasants” jest Breakthru Films, a koprodukcją: Digitalkraft doo, Art. vsį shot, Breakthru Productions Sp. z oo, Canal + Polska SA, Narodowe Centrum Kultury, Mazowiecki Instytut Kultury oraz SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk Sp. K., we współpracy z New Europe Film Sales i Carte Blanche, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Serbskiego Centrum Filmowego i Litewskiego Centrum Filmowego. Projekt współfinansowany był przez Polską Fundację Narodową, a finansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przy realizacji filmu ponownie połączono siły Sony Pictures Classics z Breakthru Films, jednym z producentów nadchodzącego filmu „A Winter’s Journey”.

W transakcji pośredniczyły SPC, Jan Naszewski z New Europe i Nick Shoemaker z Anonymous Content.

Poczta Sony Pictures Classics przejmuje polskiego pretendenta do Oscara „The Peasants” pojawił się jako pierwszy zawinąć.