Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony nie rezygnuje z portów PC, ale PS5 jest priorytetem

Zdjęcie: Push Square

Sony odnotowało stosunkowo stały sukces, powoli dostosowując niektóre główne franczyzy własne do komputerów PC, w proces, w który będzie nadal się angażować. Jednak w wywiadzie dla japońskiego magazynu FamitsuPS5 nadal jest priorytetem, powiedział prezes Jim Ryan, a większość jego tytułów zostanie wydana bardzo później na komputerze. Przyznał nawet, że „dwa, trzy lata” mogą być najlepszym rozwiązaniem.

Jest to bardzo zgodne z tym, jak PlayStation radzi sobie z rzeczami, chociaż widzieliśmy, że niektóre tytuły wychodzą szybciej – The Last of Us: Part I to niedawny przykład, choć wyjątkowy, biorąc pod uwagę, że pierwotnie został wydany jako gra na PS3. Prezes PS Studios, Hermen Hulst, zasugerował, że niektóre gry Sony dostępne na żywo mogą zostać uruchomione tego samego dnia na PC, więc być może Ryan odnosi się tutaj do tytułów dla jednego gracza.

Sony wyraźnie chce zyskać większe uznanie za swoją własność intelektualną i zaczynamy widzieć owoce tej strategii dzięki adaptacjom telewizyjnym i filmowym. Jest także na wczesnym etapie tworzenia działu gier mobilnych. Wprowadzenie serii takich jak God of War i Horizon na PC otwiera potencjalnych odbiorców, umożliwiając im przyciągnięcie nowych fanów.

Ale platformówka idzie tutaj po linie: podstawą jego działalności są skórzane konsole, a głośna ekskluzywność to jeden z głównych sposobów, w jaki udało mu się przekonać konsumentów do zakupu. Osobiście uważamy, że dobrze zarządza inicjatywą na PC i najwyraźniej nie ma to żadnego istotnego wpływu na potencjał sprzedaży PS5 – w rzeczywistości konsola nowej generacji ostatnio płonie i nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia.

READ  PlayStation ujawnia gry PS Plus Sierpień • Eurogamer.net