Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sonos wprowadza na rynek tańsze głośniki Ray i nowy system sterowania głosowego |  inteligentne głośniki

Sonos wprowadza na rynek tańsze głośniki Ray i nowy system sterowania głosowego | inteligentne głośniki

Sonos, specjalista w dziedzinie bezprzewodowego domowego audio, wprowadził na rynek tani model swoich popularnych głośników telewizyjnych wraz z nowym systemem sterowania głosowego inteligentnymi głośnikami po publicznym rzędzie z Google.

Nowy tweeter Ray to bardziej kompaktowa wersja Słynny Łuk Sonos I modele promieniZaprojektowany z myślą o precyzyjnym dopasowaniu do uchwytów telewizora bez wpływu na jakość dźwięku. Łączy się z telewizorem za pomocą kabla optycznego, ma Wi-Fi do strumieniowego przesyłania muzyki i można nim sterować za pomocą aplikacji Sonos lub pilota telewizora.

Ray będzie kosztował 279 funtów w Wielkiej Brytanii lub 279 funtów w USA od 7 czerwca, w porównaniu z 449 funtów Beam jako najdroższy model firmy.

Ray będzie dostępny w kolorze czarnym lub białym i będzie miał przyciski na górze do sterowania głośnością i odtwarzaniem bez pilota lub aplikacji. Zdjęcie: Sonos

Ma dwa głośniki i dwa średniotonowe, a także system inteligentnego strojenia Trueplay firmy, który obiecuje dobrze zbalansowany dźwięk z solidnym basem i wyraźnymi dialogami. Oddzielne tryby wzmocnienia mowy i dźwięku nocnego mają na celu zachowanie przejrzystości bez przeszkadzania sąsiadom przy głośnej głośności.

Ray można podłączyć do innych głośników Sonos i subwoofera, aby stworzyć zestaw dźwięku przestrzennego i połączyć z głośnikami w innych pokojach, aby odtwarzać muzykę w całym domu. Obsługuje również AirPlay 2 i Spotify Connect firmy Apple do bezpośredniego odtwarzania.

Sterowanie głosowe bez Google lub Alexa

Nowy system dźwiękowy Sonos będzie mógł sterować zadaniami odtwarzania muzyki na inteligentnych głośnikach firmy, zastępując Asystenta Google lub Alexę Amazona. Odpowiada na piosenkę „Hey Sonos”, aw Stanach Zjednoczonych podkłada głos aktorowi Breaking Bad Giancarlo Esposito.

Wyjaśnienie funkcji sterowania głosowego używanej w inteligentnym głośniku Sonos Roam.
Nowy system rozpoznawania głosu Sonos może sterować odtwarzaniem muzyki bez polegania na Google czy Amazon. Zdjęcie: Sonos

Sterowanie głosowe będzie dostępne jako bezpłatna aktualizacja, umożliwiająca użytkownikom zamawianie utworów, pomijanie utworów, regulowanie głośności i przenoszenie muzyki między głośnikami lub pokojami. Wszystkie żądania będą przetwarzane lokalnie na głośnikach, dzięki czemu będą szybsze i bardziej prywatne niż usługi Google lub Amazon, ponieważ żaden dźwięk ani tekst nie będą wysyłane ani przechowywane w chmurze.

READ  Akcje PS5 — NA ŻYWO: Najnowsze wiadomości o uzupełnieniu zapasów w Wielkiej Brytanii od Very, Game, AO, Argos i innych

Sterowanie głosowe Sonos będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych 1 czerwca i we Francji jeszcze w tym roku, a następnie w Wielkiej Brytanii. Początkowo będzie działać z Sonos Radio, Apple Music, Amazon Music, Deezer i Pandora, a usługi takie jak Spotify pojawią się później.

Następuje zapowiedź asystenta głosowego Sonos Niedawny proces sądowy wygrany z Google Jeśli chodzi o patenty technologii audio, po producencie głośników Oskarżono Google i Amazon [paywall] przed wykorzystywaniem swojej własności intelektualnej podczas podważania jej przez konkurencyjne urządzenia.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT