World

Sondaże mówią, że Donald Trump pobiłby Joe Bidena, gdyby wybory prezydenckie odbyły się dzisiaj

Nowy sondaż ujawnił, że Trump pokonałby Joe Bidena, gdyby dziś odbyły się wybory prezydenckie

  • Wydany przez Emerson Polling, wyborców zapytano, którego kandydata woleliby, gdyby Biden i Trump hipotetycznie zostali finalistami w 2024 roku
  • Przeprowadzone między 30 sierpnia a 1 września – Trump lekko faworyzuje 47%, Biden sprzyja 46%
  • Wśród Demokratów 60% głosujących zadeklarowało, że chciałoby widzieć Bidena jako kandydata na prezydenta w 2024 r.
  • Wśród Republikanów 67% głosujących zadeklarowało, że zagłosuje na Trumpa w wirtualnych prawyborach republikańskich


Sondaż pokazał, że były prezydent Donald Trump pokonałby prezydenta Joe Bidena, gdyby dziś odbyły się wybory prezydenckie, a popularność Bidena nadal spada po wycofaniu się kraju z Afganistanu.

wydane przez Głosowanie w Emerson Collegewyborców zapytano, którego kandydata woleliby, gdyby Biden i Trump hipotetycznie zostali finalistami w 2024 roku.

Według sondażu — przeprowadzonego między 30 sierpnia a 1 września — Trump faworyzuje nieznacznie 47%, a Biden 46%.

Wydany przez Emerson College Polling, wyborcy zostali zapytani, którego kandydata woleliby, gdyby Biden i Trump hipotetycznie zostali finalistami w 2024 r.

Wśród Demokratów 60% głosujących zadeklarowało, że wolałoby widzieć Bidena jako kandydata na prezydenta w 2024 roku, a 39% stwierdziło, że wolałoby kogoś innego.

Jeśli chodzi o Republikanów, 67% głosujących zadeklarowało, że zagłosowaliby na Trumpa w wirtualnych prawyborach republikanów z 7 dodatkowymi kandydatami, w tym gubernatorem Ronem DeSantisem i byłym wiceprezydentem Mikem Pence.

Kiedy Trump został zdyskwalifikowany z wyścigu, wyborcy republikańscy faworyzowali DeSantis z 32%, a Pence zajął drugie miejsce z 24%.

Wśród Demokratów 60% głosujących powiedziało, że wolałoby widzieć prezydenta Bidena jako kandydata na prezydenta w 2024 roku, a 39% stwierdziło, że wolałoby kogoś innego.

Wśród Demokratów 60% głosujących powiedziało, że wolałoby widzieć prezydenta Bidena jako kandydata na prezydenta w 2024 roku, a 39% stwierdziło, że wolałoby kogoś innego.

Zapytano również wyborców, kto ich zdaniem ponosi największą odpowiedzialność za wojnę w Afganistanie, przy czym 49% wyborców wybrało byłego prezydenta George’a W. Busha.

Biden zajął drugie miejsce z 24%, a 18% wyborców wybrało Baracka Obamę.

Tylko 10% wyborców uważa, że ​​Trump jest najbardziej odpowiedzialny za wojnę w Afganistanie.

Porównując odpowiedzialność i wynik wojny, 68% wyborców, którzy obarczali Bidena odpowiedzialnym za wojnę, uważało, że Stany Zjednoczone przegrały wojnę, podczas gdy 57% tych, którzy uważali Trumpa za najbardziej odpowiedzialnego za wojnę, uważało, że Stany Zjednoczone wygrały wojna.

Według nowego sondażu tylko 25 procent Amerykanów powiedziało, że popiera rozwiązanie sytuacji w Afganistanie przez prezydenta Joe Bidena, podczas gdy duży procent się z tym nie zgadza.

Według nowego sondażu tylko 25 procent Amerykanów deklaruje poparcie dla rozwiązania sytuacji w Afganistanie przez prezydenta Joe Bidena, podczas gdy duży procent się z tym nie zgadza.

Ale zaledwie dwa tygodnie przed terminem wycofania się Bidena, talibowie przejęli prawie całkowitą kontrolę nad Afganistanem w ostatnią niedzielę, wysyłając Stany Zjednoczone w stan pełnego pogotowia.

Ale zaledwie dwa tygodnie przed terminem wycofania się Bidena, talibowie przejęli prawie całkowitą kontrolę nad Afganistanem w ostatnią niedzielę, wysyłając Stany Zjednoczone w stan pełnego pogotowia.

w Wiadomości NBC W sierpniowym sondażu tylko 25 procent Amerykanów stwierdziło, że popiera rozwiązanie przez Bidena sytuacji w Afganistanie, podczas gdy duży procent się z tym nie zgodził.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 14-17 sierpnia, z marginesem błędu plus minus 3,1 proc.

Spośród 1000 dorosłych Amerykanów, z którymi przeprowadzono wywiady, 60 procent osób stwierdziło, że nie pochwala działań prezydenta, jeśli chodzi o wycofanie wojsk z Afganistanu po dwóch dekadach konfliktu.

Według sondażu ogólna aprobata prezydenta spadła z 53% do 49%.

W połączeniu z podzielonymi poglądami kraju na temat szczepionek COVID-19, wielu uważa, że ​​było to lato oburzenia dla prezydenta.

Reklamy

READ  Które kraje zostaną umieszczone na Zielonej Liście, Bursztynowej Liście i Czerwonej Liście w następnej aktualizacji podróży? czego oczekujesz?