Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Soleil Moon Frye odwiedza Ukrainę i Polskę, aby podkreślić znaczenie szczepionki przeciwko zapaleniu opon mózgowych typu B

We wrześniu aktorka Soleil Moon Fry odwiedziła Polskę i Ukrainę z uchodźcami.

Jego wizyta odbyła się z organizacją non-profit Seana Penna zajmującą się pomocą w nagłych wypadkach CORE (Community Organized Relief Initiative).

„Postawy tych ludzi i to, z czym mają do czynienia, jest tak głębokie” – wyjaśnił Samantha Cortese w KTLA 5 Morning News. Ta niesamowita społeczność tak ciężko pracuje, aby walczyć.

Aktorka „Punky Brewster” powiedziała, że ​​jej dzieci początkowo obawiały się, że ich mama przeprowadzi się do regionu, ale wyjaśniła główny powód podróży.

„Wytłumaczyłam im, że jednym z powodów, dla których chodzę, jest to, że jestem matką z dziećmi, a niesamowita liczba rodzin, które odwiedzam, to matki z wieloma dziećmi” – ujawniła.

Jako rodzic Fry jest zaangażowany w inną inicjatywę – informowanie rodziców o szczepionce przeciwko zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych typu B.

„Podobnie jak wielu rodziców, zakładałem, że moje dzieci zostały zaszczepione na zapalenie opon mózgowych, gdy były bardzo małe, i nie zdawałem sobie sprawy, że zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych B jest zupełnie inne u nastolatków” – wyjaśnił Fry. „Jeśli ja się o tym nie dowiem, o wiele więcej rodzin nie może się o tym dowiedzieć”.

Fry wyjaśnił, że szczepionka przeciw zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych B różni się od szczepionki przeciw zapaleniu opon mózgowych. Dowiedział się, że zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych B jest niezwykle niebezpieczne i może dosłownie zabić kogoś w ciągu 24 godzin.

Reżyser „Kid 90” poradził rodzicom nastolatków, którzy mają rozpocząć studia, aby porozmawiali ze swoim pediatrą o szczepieniach, ponieważ te lata studenckie zbliżają do siebie nastolatków.

READ  Polska planuje zrekrutować 20 tys. nowych żołnierzy do 2023 r.

Dostępne są informacje o szczepieniach Tutaj.

Szczepionka przeciw zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych B jest dostępna dla osób w każdym wieku, ale lekarze zalecają ją nastolatkom i młodym dorosłym w wieku od 16 do 23 lat.