Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sojusz Wielkiej Brytanii, Polski i Ukrainy może zapewnić europejskie bezpieczeństwo

Sojusz Wielkiej Brytanii, Polski i Ukrainy może zapewnić europejskie bezpieczeństwo

Wojna cię nie zmieni; Pokazuje, kim naprawdę jesteś. Pełnowymiarowa inwazja na Ukrainę pokazuje prawdziwą naturę wszystkich sojuszy i koalicji w Europie. Pokazuje również, jak ważne jest pełne zaangażowanie partnerów w ich relacje.

Nadal nie ma gwarancji, że Ukraina zostanie członkiem NATO. Bez względu na to, jak często kierownictwo NATO twierdzi, że drzwi NATO są „otwarte”, Ukraina wciąż nie ma planu działań na rzecz członkostwa.

Niektórzy komentatorzy wciąż twierdzą, że Ukraina jest bardziej korzystna dla NATO jako państwo buforowe między słabszymi państwami Europy Środkowej NATO a Rosją.

Anglia zawsze była główną potęgą morską, Ukraina ma 10 lat doświadczenia wojennego, a Polska jest główną potęgą w Europie. Ukraina udowodniła, że ​​jest najsilniejszą potęgą na kontynencie, wyprzedzając „drugą najlepszą armię świata”.

Ukraina skutecznie walczy z terrorystami i ugrupowaniami separatystycznymi, ale z armią konwencjonalną największego kraju świata. Wielka Brytania nie tylko jest wielkim zwolennikiem Ukraińców, którzy muszą uciekać z kraju i znaleźć bezpieczne miejsce pobytu, ale jest także czołowym wojskowym zwolennikiem Ukrainy.

Wielu Ukraińców postrzega Wielką Brytanię jako naszego najlepszego sojusznika w potrzebie. W ostatnim pokazie poparcia Wielka Brytania ogłosiła w zeszłym tygodniu dostawę pocisków manewrujących Storm Shadow na Ukrainę.

Jednocześnie Polska od pierwszego dnia inwazji opowiada się za Ukrainą. Była największym wojskowym zwolennikiem tego kraju i aktywnie opowiada się za członkostwem Ukrainy w UE i NATO. Polska jest zdecydowanym zwolennikiem Ukrainy w UE. Potęga morska Wielkiej Brytanii połączy się z siłami lądowymi Polski i Ukrainy, tworząc wielki sojusz, który zapewni bezpieczeństwo w Europie.

Oś Warszawa-Londyn-Kijów może stać się główną siłą na kontynencie ze strategicznymi implikacjami, które mogą odbić się echem na całym świecie. Wielka Brytania jest główną potęgą morską i mogłaby zagwarantować bezpieczny dostęp do Morza Czarnego i Bałtyku, aby wywierać wpływy przez Ukrainę i Polskę.

READ  Prezydent Niemiec Steinmeier w Polsce, skupiony na Ukrainie Aktualności | DW

Od rozpoczęcia wojny w 2014 roku i inwazji na pełną skalę w 2022 roku nastąpiła poważna zmiana w sposobie myślenia i sposobie myślenia Ukraińców.

Dmytro Kuleba pisze w swojej książce Bitwa o rzeczywistość: „Tylko ci, którzy doświadczyli brutalności i brutalności wojny, mogą naprawdę zrozumieć jej brzydotę”.

Ukraińcy doświadczają tej brzydoty na co dzień, dlatego naszą globalną misją jest zapobieganie, aby ten horror spotkał inne kraje i narody. Nie mam wątpliwości, że po pokonaniu Rosji zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby inne kraje nie zrobiły tego, co my.

Warto w tym miejscu wspomnieć, jak bardzo pomocna okazała się pomoc wojskowa partnerów dla Ukrainy. Podczas ostatnich ataków rakietowych ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła 16 maja 18 z 18 rosyjskich prób. Obejmuje sześć wystrzeliwanych z powietrza pocisków balistycznych Kinzhal, które nie zostały jeszcze zniszczone.

Ukraina w przeszłości była odizolowana od świata, świat nas nie zna i nie rozumie. Po upadku Związku Radzieckiego Ukraina odizolowała się od świata, a my zadeklarowaliśmy neutralność wobec zmieniającej się dynamiki władzy.

Jednak neutralność nas nie chroni. Musieliśmy odrobić tę lekcję na własnej skórze, mierząc się z konsekwencjami naszej neutralności.

Post-sowiecka neutralność

Kiedy rozpadł się Związek Radziecki, Ukraina była jedynym krajem, który dobrowolnie zrezygnował z broni jądrowej. To czyni Ukrainę jednym z największych podmiotów przyczyniających się do nierozprzestrzeniania broni jądrowej w historii świata. W ten sposób Ukraina oddała znaczną część swojej potęgi militarnej w zamian za gwarancje bezpieczeństwa. Dziś jasne jest, że samoizolacja nie wchodzi w grę, a gwarancje niektórych krajów nie są warte papieru, na którym zostały spisane.

READ  Polski Orlen otrzymuje pierwszą dostawę gazu z USA - The First News

Od upadku Związku Radzieckiego świat stał się bardziej wrażliwy na kwestię przestrzegania praw człowieka. Naruszenia praw człowieka nie będą dłużej tolerowane. Narody przyjmują do wiadomości zbrodnie wojenne Rosji przeciwko naszemu narodowi.

Pomimo wcześniejszej bezczynności, wiele krajów przenosi swoje fabryki i produkcję poza Chiny, aby uniknąć powiązań z morderczym represyjnym reżimem, który dopuszcza się ludobójstwa na własnym narodzie. Oznacza to, że Europa przechodzi poważną zmianę mentalności.

Świat wkracza obecnie w fazę naznaczoną globalnymi wojnami i konfliktami. To bardzo ważne, abyśmy potrafili się bronić, ponieważ to zadecyduje o tym, czy będziemy w stanie skutecznie współpracować i pozostać zjednoczeni. Bez prawdziwej jedności celu konflikty te mogą doprowadzić jedynie do chaosu i ostatecznego upadku cywilizacji.

Proszę was, abyście nie jednoczyli się dziś i jutro, ale jednoczyli się dla przyszłości demokracji. Pomoc Ukrainie to nie dobroczynność, to Wasz wkład w strategiczne bezpieczeństwo Europy. Nie może być bardziej korzystnego i skutecznego partnera niż naród, który powstrzymał Rosję Putina i społeczeństwo zjednoczone w obliczu globalnych zagrożeń.