Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SoftBank zarobił 130 milionów dolarów w polskim sklepie odzieżowym eobuwie przed swoją IPO

Cicho reklamowany przez weekend, sprzedawca polskich butów i akcesoriów eobuwieudziałowiec większościowy CCC podpisane dokumenty z Fundusz Wizji SoftBanku 2 w którym zainwestowano 130 milionów dolarów. eobuwie to jeden z największych graczy na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, działający na 17 rynkach, oferujący ponad 170 000 produktów ponad 580 marek.

Inwestycja jest regulowana jako absorpcja obligacji zamiennych. Obligacje te zostaną następnie zamienione na akcje, „na razie lub przed pierwszą ofertą publiczną spółki, planowaną na najbliższe 12-24 miesiące”.

w komunikat Wystawione przez CCC podkreślili, że umowa z SoftBankiem „zapewni odpowiedni poziom finansowania biznesplanu eobuwie.pl, pozwalający na przyspieszenie ekspansji i wzmocnienie fundamentów firmy. zgłoszony wcześniej proces przebudowy i wzmocnienia struktury właścicielskiej eobuwie.” .pl, przed pierwszą ofertą publiczną spółki.

Jeśli brzmi to trochę tak, jakby CCC nie działało dobrze, jesteś na dobrej drodze. Największy w Polsce stacjonarny sprzedawca obuwia od początku pandemii odnotował spadek liczby towarów jak muchy, aw zeszłym roku rozpoczął zakupy dla mniejszościowego inwestora w eobuwie.

Na początku tego roku spółka dominująca Sprzedany 20% udziałów w eobuwie do Cyfrowy Polsat oraz A&R Investments o wartości około 220 milionów euro.

W ramach umowy Karol NiewiadomskiDyrektor ds. Inwestycji w SoftBank Investment Advisers dołączy do rady nadzorczej eobuwie.pl.

READ  Czy Polska jest kolejnym rynkiem wzrostu dla międzynarodowych kancelarii prawnych?