Tech

Soapbox: Nie wiem, co sądzić o zamieszaniu związanym z aktualizacją PS4 do PS5

zeszły tydzień, Zakazany horyzont na zachód Zamówienia w przedsprzedaży są otwarte, dzięki czemu entuzjastyczni fani mogą się łapać za wyczekiwane ekskluzywne gry na PlayStation firmy Guerrilla. Oczywiście spotkało się to z entuzjazmem, ale reklama była skażona ścieżką aktualizacji gry z PS4 do PS5 – a ściślej jej brakiem. Jeśli kupiłeś kopię sequela na PS4 i chcesz później zagrać w wersję na PS5, będziesz musiał ponownie kupić tę samą grę. Od tego czasu zostało to cofnięte Po wielu krytykach ze strony konsumentów, z darmową aktualizacją przy przenoszeniu tytułu do wersji obecnej generacji, ale całe zamieszanie mnie rozdarło.

Po pierwsze, wydaje mi się, że istnieje wiele zamieszania co do tego, co obiecało Sony i co teraz zamierza osiągnąć. Niektórzy twierdzą, że właściciel platformy zobowiązał się do bezpłatnego uaktualnienia do Zakazanego Zachodu prawie 12 miesięcy temu w ciągu PS . Blog Post. Jednak akapit, który najwyraźniej stwierdza, że ​​aktualizacja nie będzie miała żadnych dodatkowych kosztów, nie jest jak dotąd Powiedz to.

Cyfrowe wersje gier na PS4 zawierają bezpłatną aktualizację dla obu konsol PS5, podczas gdy wersje tych gier na dyskach PS4 obejmują bezpłatną aktualizację na PS5 z dyskiem Ultra HD Blu-Ray.

Czytając to uważnie, zauważysz, że Sony twierdzi, że Gry Play będą zawierać bezpłatną ścieżkę aktualizacji. Horizon Forbidden West nie jest grą na PS5, nawet jeśli w pewnym momencie tak było. To sprytne sformułowanie, ale Sony nie stwierdziło wyraźnie, że gra skorzysta z planu aktualizacji, którego ludzie się spodziewają. Jednak teraz, gdy Sony opanowało sytuację, jest to wszelkiego rodzaju argument.

Gran Turismo 7 PlayStation 5

To, co teraz ostrzega wszystkich, to sposób, w jaki firma będzie obsługiwać przyszłe promocje. Przyszłe tytuły własne od PlayStation Studios, które zostaną wprowadzone na PS4 i PS5, będą pobierać opłatę za aktualizację w wysokości 10 USD. Widziałem dużo gniewu z powodu tej decyzji, ale myślę, że to uczciwy kompromis. Jeśli Gran Turismo 7 Kosztuje 60 USD na PS4, zapłać dodatkowe 10 USD, a będziesz mieć również prawo do wersji PS5. To lepszy widok niż płacenie 60 USD za jedną kopię, a następnie 70 USD za PS5, czyli mniej niż 80 USD za cyfrowy deluxe Forbidden West, który wcześniej był najtańszym sposobem na zdobycie obu wersji. Krótko mówiąc: koszt 10 dolarów nie jest taki zły.

READ  Analityk ostrzega, że ​​sukces Switcha OLED „może stanowić precedens dla większej liczby wysyłek w całej branży”

Problem, jaki masz wtedy, polega na tym, że każdy inny wydawca oferuje lepsze oferty. Ogólnie rzecz biorąc, gry na wysokim poziomie są wydawane z pokolenia na pokolenie dzięki tej bezpłatnej aktualizacji. Na Xboksie nie chodzi o aktualizację; Kupujesz grę, a jeśli obsługuje Smart Delivery, otrzymasz dostęp do najlepszej dostępnej wersji, w zależności od posiadanych urządzeń. To po prostu automatyczne. Chociaż osobiście nie postrzegam aktualizacji Sony za 10 USD jako problemu, ogólne oczekiwania konsumentów uległy zmianie. Jeśli to ta sama gra na wielu platformach, nie musisz płacić więcej niż raz – taka jest teraz mentalność.

Horyzont Zakazany Zachód PS5 PS4

W erze coraz bardziej cyfrowej ma to sens, nawet nie nowy pomysł. Pojawiły się gry wydane m.in. na PS3 i Vita oferujące obie wersje za jedną cenę. W tamtych czasach gracze na PC przez cały czas płacili stałą cenę za gry, a ich sprzęt decydował o wyniku końcowym. Wraz z nadejściem generacji PS5 propozycja wartości uległa zmianie. Gry działają już bardzo długo – są na bieżąco aktualizowane, a wydawcy chcą, abyś był od nich uzależniony jak najdłużej. W ich interesie jest upewnienie się, że możesz grać takie rzeczy jak Rainbow Six: Siege Gdziekolwiek chcesz i aby proces był łatwy. Wydawcy chcą Twojego czasu bardziej niż Twoich pieniędzy – zrekompensują wszelkie straty dzięki DLC premium, mikrotransakcjom i usługom subskrypcyjnym.

To zabawne: jedna z pierwszych rzeczy, o których pomyślałem po katastrofie Horizon, uświadomiła mi swój wiek. Chcę powiedzieć, że kiedyś, jeśli chciałeś dwie kopie tej samej gry, po prostu musiałeś zebrać pieniądze. kupiłem Początki Raymana Na PS3 i ponownie na Vicie nie zadano żadnych pytań (ani żalu). Tak więc, w moim 31-letnim umyśle, pomysł dawania ludziom rzeczy za darmo – i że całkowicie tego oczekują – nieco mnie zbija z tropu. To jak pójście do salonu samochodowego, obejrzenie dwóch prawie identycznych modeli i oczekiwanie, że dostaniesz oba za najniższą cenę samochodu, na wypadek, gdybyś wolał jeździć samochodem z paskami wyścigowymi i fajną dodatkową plakietką z boku. Te dziesięć dolców to nic innego – prawie na pewno dostaniesz lepszą wersję gry, która działa lepiej, być może z niektórymi funkcjami nieobecnymi w wersji ostatniej generacji. Stworzenie tej wersji na PS5 kosztowało miliony; Nie można winić Sony za chęć odzyskania go.

READ  Nowa sztuczka Sky TV, którą każdy właściciel iPhone'a i iPada musi znać
God of War Ragnarok Logo PS5 PS4

Jednak znowu to rozumiem. Rzeczy zdecydowanie się zmieniły. Dzięki PS Plus, PS Now i tak, powiem to, Xbox Game Pass, jesteśmy przyzwyczajeni do nieskończonej ilości gier wideo. Ludzie chcą więcej za mniej i to dostają. Jeśli zapytasz mówiącego konsumenta o status aktualizacji, prawdopodobnie powiedzą, że brakuje Ci ich, jeśli nie otrzymasz tych aktualizacji za darmo. Sony oferuje międzypokoleniowe aktualizacje za bardzo złe 10 USD, nawet biorąc pod uwagę wszelkie ulepszenia oprogramowania, ponieważ inne firmy rozdają te aktualizacje jak cukierki.

Następnie masz argument, że w szczególności ekskluzywne PlayStation może uzasadniać dodatkowe pieniądze. Podczas gdy Microsoft oferuje swoim subskrybentom wszystko za miesięczny koszt, własne wysiłki Sony są ogólnie jednymi z najlepszych i najbardziej lubianych wydań wydawanych każdego roku. Fani mogą nie mieć nic przeciwko pobieraniu opłat, gdy mówimy o takich grach jak Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 i Bóg wojny Ragnaroki kto wie co. Nie mówię, że Xbox Game Studios nie jest w stanie tworzyć gier na tym samym poziomie, po prostu uważam, że łatwiej byłoby połknąć pigułkę na Planet PlayStation (znowu tak) ze względu na wysoką jakość gier.

W każdym razie myślę, że teraz będę w kręgu. Tak naprawdę nie mam na to wszystko odpowiedzi, io to chodzi – to skomplikowana sprawa. Gry kosztują coraz więcej, ale jednocześnie wydawcy walczą o to, aby oferować najlepszy stosunek jakości do ceny i tak właśnie teraz jesteśmy. Nie wiem jak się czuć. Ten artykuł przedstawia to, co dzieje się, gdy wzruszasz ramionami i zamieniasz go w 1000 słów prozy. Pozdrawiam.


Stevenowi będzie dobrze, wrócił do platyny plecy obecnie. Życzę mu powodzenia. Co myślisz o tym wszystkim? Czy Sony ma prawo pobierać 10 USD za aktualizacje gry? Czy cieszysz się, że zmieniła sytuację dla Horizon Forbidden West? Bądź dla siebie uprzejmy w sekcji komentarzy poniżej.

READ  Pozytywna ocena zaworu w sprawie patentowej regulatora pary

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment