Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SNP wzywa Sky Sports do darmowego play-offu szkockich mistrzostw świata

Szkockie Stowarzyszenie Narodowe wezwało Sky Sports do uwolnienia kluczowego meczu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata w Szkocji.

Drużyna trenera Steve’a Clarka jutro dowie się, z kim zmierzy się w półfinale w marcu przyszłego roku, kiedy losowanie odbędzie się w Zurychu o 16:00.

Męska reprezentacja narodowa wygrała swoje ostatnie sześć meczów dzięki serii ekscytujących występów i jest teraz zaledwie dwa mecze od pojawienia się w finale Mistrzostw Świata po raz pierwszy od 1998 roku.

Ale obecna umowa na transmisję strumieniową między SFA i Sky Sports oznacza, że ​​tysiące fanów mogą przegapić, chyba że zapłacą za dołączenie do usługi subskrypcji.

Ian Blackford, lider SNP Westminster, uważa, że ​​gra o takim znaczeniu powinna być bezpłatna i napisał do telewizyjnego giganta, aby przedstawić tę sprawę.

Sky wcześniej zgodził się udostępnić mecz między Szkocją a Serbią w listopadzie ubiegłego roku za darmo na jednym ze swoich kanałów – ale to było w czasie, gdy puby w całym kraju były zamknięte z powodu ograniczeń związanych z blokadą.

Rejestr rozumie, że saudyjska federacja Sports for All prowadzi dyskusje na temat tego, jak udostępnić mecz play-off Pucharu Świata do oglądania, ale w tym momencie nic nie zostało uzgodnione.

W liście do Jonathana Lichta, dyrektora zarządzającego Sky Sports, Blackford i rzecznika sportowego SNP, Gavina Newlandsa, twierdzą, że udostępnienie gry za darmo na platformie Sky przyniosłoby nadawcy „bezcenną darmową reklamę”.

W liście posłów czytamy: „Przez całą kampanię kwalifikacyjną zabraliśmy drużynę Steve’a Clarke’a w radosną podróż, która zjednoczyła szkocką publiczność we wspieraniu tych graczy i ich marzeniu o reprezentowaniu Szkocji na przyszłorocznym Pucharze Świata.

„Te play-offy w marcu przyszłego roku stanowią teraz ostatnie kroki w tej podróży.

„Będą to prawdziwie patriotyczne wydarzenia, na których warto się cieszyć bez kosztów, ograniczeń i ograniczeń.

READ  Phillipsin wygrywa kolejny etap na Vuelcie, a Elisundy obejmuje prowadzenie

„Dlatego sugerujemy, aby te play-offy z udziałem szkockiej drużyny – zarówno półfinałowej, jak i finałowej – były dostępne za darmo na jednej z platform telewizyjnych.

„To zapewniłoby każdemu kibicowi w Szkocji możliwość obejrzenia tych kluczowych meczów bez konieczności płacenia abonamentu. Rodziny już teraz borykają się z rosnącymi rachunkami na całym świecie – nie powinny być zmuszane do płacenia za oglądanie tego krajowego wydarzenia.”

„Istnieje wiele precedensów, aby podjąć ten krok, ostatnio decyzja o bezpłatnej transmisji z imponującego wyczynu Emmy Raducano w wygraniu finału US Open we wrześniu.

„Uważamy, że słusznie jest podjąć podobną decyzję dotyczącą transmisji tego ważnego wydarzenia sportowego.

„To naturalne, że taka decyzja zostanie doceniona przez szkockich fanów i wywoła bezcenny pozytywny rozgłos”.

Szkoccy kibice regularnie narzekają w mediach społecznościowych, że mecze z udziałem ich mistrzów nie są transmitowane na żywo w telewizji naziemnej.

Sytuacja się pogarsza, ponieważ umowa między Anglią a ITV oznacza, że ​​mecze kwalifikacyjne z udziałem Auld Enemy są rutynowo pokazywane na północ od granicy w STV.

Szkocja zapewniła sobie mecz u siebie w półfinale baraży dzięki niedawnemu zwycięstwu 2:0 z Danią, w wyniku którego drużyna Steve’a Clarke’a awansowała do jutrzejszego remisu.

Oznacza to, że Szkoci będą unikać wielkich dział, takich jak Portugalia i Włochy, ale wciąż mogą się zmierzyć z potężnymi przeciwnikami, takimi jak Turcja, Polska czy Ukraina.

Rzecznik Sky powiedział: „Zaledwie kilka miesięcy dzieli nas od potencjalnie kluczowego meczu kwalifikacyjnego”.

Aby zapisać się do biuletynu Daily Record Politics, kliknij tutaj.