sport

SNP wzywa Sky Sports do darmowego play-offu szkockich mistrzostw świata

Szkockie Stowarzyszenie Narodowe wezwało Sky Sports do uwolnienia kluczowego meczu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata w Szkocji.

Drużyna trenera Steve’a Clarka jutro dowie się, z kim zmierzy się w półfinale w marcu przyszłego roku, kiedy losowanie odbędzie się w Zurychu o 16:00.

Męska reprezentacja narodowa wygrała swoje ostatnie sześć meczów dzięki serii ekscytujących występów i jest teraz zaledwie dwa mecze od pojawienia się w finale Mistrzostw Świata po raz pierwszy od 1998 roku.

Ale obecna umowa na transmisję strumieniową między SFA i Sky Sports oznacza, że ​​tysiące fanów mogą przegapić, chyba że zapłacą za dołączenie do usługi subskrypcji.

Ian Blackford, lider SNP Westminster, uważa, że ​​gra o takim znaczeniu powinna być bezpłatna i napisał do telewizyjnego giganta, aby przedstawić tę sprawę.

Sky wcześniej zgodził się udostępnić mecz między Szkocją a Serbią w listopadzie ubiegłego roku za darmo na jednym ze swoich kanałów – ale to było w czasie, gdy puby w całym kraju były zamknięte z powodu ograniczeń związanych z blokadą.

Rejestr rozumie, że saudyjska federacja Sports for All prowadzi dyskusje na temat tego, jak udostępnić mecz play-off Pucharu Świata do oglądania, ale w tym momencie nic nie zostało uzgodnione.

W liście do Jonathana Lichta, dyrektora zarządzającego Sky Sports, Blackford i rzecznika sportowego SNP, Gavina Newlandsa, twierdzą, że udostępnienie gry za darmo na platformie Sky przyniosłoby nadawcy „bezcenną darmową reklamę”.

W liście posłów czytamy: „Przez całą kampanię kwalifikacyjną zabraliśmy drużynę Steve’a Clarke’a w radosną podróż, która zjednoczyła szkocką publiczność we wspieraniu tych graczy i ich marzeniu o reprezentowaniu Szkocji na przyszłorocznym Pucharze Świata.

„Te play-offy w marcu przyszłego roku stanowią teraz ostatnie kroki w tej podróży.

„Będą to prawdziwie patriotyczne wydarzenia, na których warto się cieszyć bez kosztów, ograniczeń i ograniczeń.

READ  Młodzieżowe Mistrzostwa Świata AIBA Mężczyzn i Kobiet: Indyjscy bokserzy kontynuują swój wyczerpujący bieg

„Dlatego sugerujemy, aby te play-offy z udziałem szkockiej drużyny – zarówno półfinałowej, jak i finałowej – były dostępne za darmo na jednej z platform telewizyjnych.

“To zapewniłoby każdemu kibicowi w Szkocji możliwość obejrzenia tych kluczowych meczów bez konieczności płacenia abonamentu. Rodziny już teraz borykają się z rosnącymi rachunkami na całym świecie – nie powinny być zmuszane do płacenia za oglądanie tego krajowego wydarzenia.”

„Istnieje wiele precedensów, aby podjąć ten krok, ostatnio decyzja o bezpłatnej transmisji z imponującego wyczynu Emmy Raducano w wygraniu finału US Open we wrześniu.

„Uważamy, że słusznie jest podjąć podobną decyzję dotyczącą transmisji tego ważnego wydarzenia sportowego.

„To naturalne, że taka decyzja zostanie doceniona przez szkockich fanów i wywoła bezcenny pozytywny rozgłos”.

Szkoccy kibice regularnie narzekają w mediach społecznościowych, że mecze z udziałem ich mistrzów nie są transmitowane na żywo w telewizji naziemnej.

Sytuacja się pogarsza, ponieważ umowa między Anglią a ITV oznacza, że ​​mecze kwalifikacyjne z udziałem Auld Enemy są rutynowo pokazywane na północ od granicy w STV.

Szkocja zapewniła sobie mecz u siebie w półfinale baraży dzięki niedawnemu zwycięstwu 2:0 z Danią, w wyniku którego drużyna Steve’a Clarke’a awansowała do jutrzejszego remisu.

Oznacza to, że Szkoci będą unikać wielkich dział, takich jak Portugalia i Włochy, ale wciąż mogą się zmierzyć z potężnymi przeciwnikami, takimi jak Turcja, Polska czy Ukraina.

Rzecznik Sky powiedział: „Zaledwie kilka miesięcy dzieli nas od potencjalnie kluczowego meczu kwalifikacyjnego”.

Aby zapisać się do biuletynu Daily Record Politics, kliknij tutaj.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment