Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SNC uruchamia Sierra Space, niezależną firmę zajmującą się przestrzenią komercyjną

SNC uruchamia Sierra Space, niezależną firmę zajmującą się przestrzenią komercyjną

Informacja prasowa od: Sierra Nevada Corporation
Data publikacji: środa 21 kwietnia 2021 r

Sierra Nevada Corporation (SNC), lider w dziedzinie lotnictwa i bezpieczeństwa narodowego, ogłosiła utworzenie Sierra Space, nowej komercyjnej spółki kosmicznej. Nowy model biznesowy firmy „przestrzeń jako usługa” będzie korzystał z zaawansowanych technologii, takich jak samoloty kosmiczne Dream Chaser i rozszerzalne siedliska LIFE ™, w ramach nowej, szybko rozwijającej się gospodarki kosmicznej, która ma wzrosnąć do 1,4 biliona dolarów. Do 2030 roku.

Po przeniesieniu aktywów z dzielnicy biznesowej Space Systems firmy SNC, Sierra Space przedstawi przyszłość transportu kosmicznego, destynacje i infrastrukturę, w tym plany wprowadzenia pierwszej bezpłatnej komercyjnej stacji kosmicznej.

„Sierra Space ma wyjątkową pozycję, aby wykorzystać znaczące możliwości rozwoju na rynku kosmicznym, wynikające z ponad 30-letniej historii operacyjnej, a także długoterminowej współpracy z klientami premium” – powiedział Fatih Ozmen, dyrektor generalny i właściciel Sierra Space . SNC. „Na tym szybko rozwijającym się i konkurencyjnym rynku, silny profil kontraktów SNC i skumulowane zaległości zapewniają siłę napędową i cenną dynamikę”.

Nowa komercyjna stacja kosmiczna łączy w sobie dużą objętość i wszechstronność siedlisk LIFE z dużą pojemnością ładunkową i nietoksycznym powrotem na Ziemię z pasa startowego samolotu kosmicznego Dream Chaser. Zgodnie z kontraktem NASA Dream Chaser podejmie pierwszą z co najmniej siedmiu misji ładunkowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną, która rozpocznie się w przyszłym roku.

Sierra Space odniesie korzyści z przywództwa właścicieli SNC, Erena i Fatiha Ozmenów, i wykorzysta synergie, które można osiągnąć dzięki szerokiej bazie klientów SNC i wiodącej w branży technologii kosmicznej. Sierra Space będzie autonomiczna w poszukiwaniu kreatywnych partnerstw i możliwości marketingowych, aby szybko skalować swój rozwój i wykorzystywać szybko rozwijający się i konkurencyjny rynek. Firma rozpoczyna swoją podróż z 3 miliardami dolarów + w aktywnych kontraktach i prognozuje przychody przekraczające 4 miliardy dolarów w ciągu tej dekady.

READ  Przekazy mieszane: Czy badanie embrionów ludzkich małp jest etyczne? | Komórki macierzyste

Informacje o Sierra Nevada Corporation (SNC)

SNC, którego właścicielem jest prezes i prezes Erin Ozmen oraz dyrektor generalny Fatih Ozmen, jest zaufanym liderem w rozwiązywaniu najtrudniejszych wyzwań świata dzięki najlepszej w swoim rodzaju otwartej architekturze w systemach kosmicznych, rozwiązaniach komercyjnych, bezpieczeństwie narodowym i obronności. SNC została uznana w Top 10 Innovative Space Company i została wybrana najlepiej zarządzaną firmą w Stanach Zjednoczonych przez dwa lata z rzędu. Od prawie 60 lat SNC dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania cywilne, wojskowe i komercyjne, w tym ponad 4000 systemów kosmicznych, podsystemów i komponentów, klientom na całym świecie i uczestniczyło w ponad 500 misjach kosmicznych, w tym na Marsa. SNC niedawno ogłosiło, że portfolio systemów kosmicznych zostanie przeniesione do niezależnej firmy zajmującej się przestrzenią komercyjną, Sierra Space

// Koniec //

Więcej biuletynów i raportów o stanie lub Najważniejsze wiadomości.

Prosimy o śledzenie na SpaceRef Świergot I polub nas Serwis społecznościowy Facebook.