Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Śmierć pasażerów metra w Nowym Jorku wywołała protesty

Śmierć pasażerów metra w Nowym Jorku wywołała protesty

  • Madeline Halpert
  • BBC News, Nowy Jork

podpis pod zdjęciem,

24-letni żołnierz piechoty morskiej udusił Neely’ego w pociągu linii F w dzielnicy SoHo na Manhattanie.

Protestujący zebrali się w Nowym Jorku, by domagać się sprawiedliwości dla Jordana Neely’ego, pasażera metra, który zmarł w poniedziałek po tym, jak mężczyzna dławił go.

Wideo ze spotkania pokazało 30-letniego Neely’ego walczącego, gdy inny mężczyzna złapał go i rzucił na ziemię.

Urzędnicy Nowego Jorku powiedzieli, że śmierć była zabójstwem.

Przesłuchali i zwolnili 24-letniego żołnierza piechoty morskiej, który go aresztował.

Teraz policja i prokuratura zdecydują, czy postawić mu zarzuty.

Pan Neely był słynnym odtwórcą roli Michaela Jacksona, który często śpiewał na Times Square. Według amerykańskich mediów nie był uspokojony i miał problemy ze zdrowiem psychicznym.

Pan Neely był „bardzo utalentowanym czarnym mężczyzną, który uwielbiał tańczyć”, napisała jego ciotka Caroline Neely na stronie GoFundMe, aby zebrać pieniądze na jego pogrzeb.

„Jordan zasługuje na sprawiedliwość” – powiedziała Nelly w rozmowie z BBC. „Był kochany”.

Grupa protestujących zebrała się w środę na stacji metra, gdzie zmarł Neely.

Jeden z protestujących, 38-letni Kyle Ismail, który mieszka w Harlemie, powiedział, że taśma wideo ze śmiercią pana Neely’ego „zniesmaczyła go”.

„Nie mogłem uwierzyć, że to się dzieje w moim metrze w mieście, w którym dorastałem” – powiedział amerykańskiemu partnerowi BBC, CBS News.

wyjaśnij wideo,

Obejrzyj: Nowojorczycy domagają się działań w sprawie bezdomności

Oczekuje się, że protestujący zbiorą się w czwartek przed biurem prokuratora okręgowego na Manhattanie, aby zażądać postawienia zarzutów 24-latkowi, zgodnie z lokalnym punktem sprzedaży ABC 7.

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu w pociągu linii F w dzielnicy SoHo na Manhattanie.

Wideo nagrane przez niezależnego dziennikarza pokazuje byłego żołnierza piechoty morskiej trzymającego 30-latka wokół szyi przez 2 minuty i 55 sekund.

Poinformowali o tym naoczni świadkowie Pan Neely zachowywał się chaotycznie, zanim mężczyzna go powstrzymał, krzycząc, że nie ma jedzenia ani wody i nie miałby nic przeciwko pójściu do więzienia.

Na filmie widać również dwóch innych pasażerów, którzy skuwają go kajdankami. Pan Neely leżał bez ruchu po odejściu trzech mężczyzn. Później został zabrany do szpitala i uznany za zmarłego.

Na stronie GoFundMe pani Neely powiedziała, że ​​Jordan Neely walczył po zabójstwie swojej matki, Kristi Neely, w 2007 roku.

Jej ciało zostało znalezione wypchane w walizce pod mostem w Bronksie, a jej chłopak został później skazany za morderstwo, według lokalnych raportów.

Pan Neely zeznawał na rozprawie, mówiąc, że związek jego matki z jej chłopakiem był „szalony” i „codzienną walką”, według lokalnego Jersey Journal.

Śmierć Neely’ego wywołała kłótnię między burmistrzem Nowego Jorku Ericem Adamsem a nowojorską kongresmenką Alexandrią Ocasio-Cortez.

W środę burmistrz napisał na Twitterze, że „każda utrata życia jest tragiczna”, ale „nie wiemy wielu rzeczy o tym, co się tutaj wydarzyło, więc powstrzymam się od dalszego komentowania”.

Pani Ocasio-Cortez Napisano w oświadczeniu Oznaczony jako „nowy najniższy poziom: niemożność wyraźnego potępienia publicznego zabójstwa, ponieważ ofiara miała status społeczny, który niektórzy mogliby uznać za„ zbyt niski ”, aby się nim przejmować”.

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul skomentowała incydent, mówiąc, że było jasne, że pan Neely nie wyrządziłby krzywdy ludziom w metrze swoim zachowaniem.

„Nikt nie ma prawa odbierać życia innej osobie” – powiedziała dziennikarzom w czwartek.

„To była bardzo skrajna reakcja” – dodała.

READ  Przywódcy gangów Nowej Zelandii jednoczą się, aby nakłonić społeczeństwo do zastrzelenia Covida | Nowa Zelandia