Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Słynne wystawy poligraficzne w Penn College |  Wiadomości, sport, praca

Słynne wystawy poligraficzne w Penn College | Wiadomości, sport, praca


Znany grafik, którego wielobarwne druki wklęsłe znajdują się w muzeach na całym świecie, do 1 grudnia będzie udostępniał swoje prace na wystawie w Penn College.

Yuji Hiratsuka „Sytuacja miejska retro” Na wystawie prezentowane są jego dziwaczne i satyryczne obrazy wykonane w unikalnym stylu pionowego kolażu z grawerem.

Dziś o szóstej wieczorem wygłosi także wykład techniczny za pośrednictwem aplikacji Zoom. Rejestracja jest wymagana i można jej dokonać w dowolnym momencie na stronie internetowej galerii: www.pct.edu/gallery.

Metoda druku stosowana przez Hiratsukę jest specyficzna dla artysty, ponieważ używa on jednej płyty do nadruku czterech kolorów, zamiast jednej płyty dla każdego koloru. Pomiędzy każdym kolorem szlifuje całą pracę z planszy i przygotowuje obszary pod kolejny kolor. Papier musi schnąć przez kilka dni pomiędzy kolejnymi kolorowymi wydrukami, więc wykonanie każdego wydruku zajmuje około miesiąca. Żadnego z jego dzieł nie można reprodukować. Jego grafiki w niewielkim stopniu przypominają tradycyjne japońskie grafiki ukiyo-e, które często są płaskie, jasne i dekoracyjne.

„Dzięki ciągłym dopasowywaniu miedzianej płyty drukuję serię kolorów czarnego, żółtego, czerwonego i niebieskiego, przepuszczając tę ​​samą płytę przez prasę przy każdej zmianie projektu i koloru”. Hiratsuka wyjaśnił. „Na początek nadaję obrazowi pierwsze tony za pomocą graweru liniowego, suchej iglicy, akwareli, gładkiego podłoża, fotokopii lub ruletki. Rysuję swój pierwszy kolor. Z tymi pierwszymi wrażeniami wracam do obrazu za pomocą skrobaka i papier ścierny w celu uwypuklenia Świateł i podkreślenia kształtu.Następnie przechodzę do drugiego, trzeciego i czwartego koloru.Na koniec nadruk na odwrocie kończony jest drzeworytem lub linorytem w celu zintensyfikowania kształtów i/lub kolorów.Drukuję na papier, który najlepiej pasuje do mojej pracy: cienki japoński papier znany jako toyama kozo (morwa).

„Podobnie jak we francuskim użyciu grzbietu, nakładam klej na tylną część druku kozo i przepuszczam go przez prasę, podkładając pod spód grubszy szmatki. To, co widz widzi, to mój czterokolorowy druk wklęsły nasycony subtelnymi kolorami przez tył papieru Toyama Kozo, który był umieszczony głęboko w kawałku materiału.

READ  Plotki transferowe: Ravenha, Lewandowski, Origi, Rudiger, Mitchell

Łącząc swoją rodzimą kulturę japońską z obecnym życiem w Stanach Zjednoczonych, bohaterowie Hiratsuki wyrażają współczesne aspekty półkuli zachodniej, które są uproszczone lub przesadzone, wchodząc w interakcję z różnymi elementami, takimi jak rośliny, zwierzęta, kultura popularna, anime, meble i moda. Artysta posługuje się silnym poczuciem humoru i symboliki, interesuje się wyrażaniem ludzkich nastrojów i myśli.

Hiratsuka urodził się w Osace w Japonii. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie edukacji artystycznej na Uniwersytecie Tokyo Gakuji, tytuł magistra w dziedzinie grafiki na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Meksyku oraz tytuł magistra w dziedzinie grafiki na Uniwersytecie Indiana. Przez 30 lat był profesorem sztuki na Uniwersytecie Stanowym w Oregonie.

Hiratsuka dał wiele wystaw indywidualnych w Stanach Zjednoczonych i różnych krajach, w tym we Włoszech, Japonii, Rosji, Kanadzie, Irlandii Północnej i Korei Południowej. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach publicznych, w tym w British Museum; Centralne Muzeum Sztuki w Tokio; Muzeum Banstowego, Polska; Dom Humoru i Satyry, Bułgaria; Muzeum Sztuki w Cincinnati; Muzeum Sztuki w Cleveland; Muzeum Sztuki w Portland; Biblioteka Publiczna Nowego Jorku; Biblioteka Kongresu; oraz Narodowe Muzeum Sztuki Azjatyckiej Smithsonian.

Galeria Penn College znajduje się na trzecim piętrze Biblioteki Madigan w Penn College of Technology i jest otwarta od 14:00 do 20:00 we wtorki, środy i czwartki. 11:00-16:00 w piątki; oraz w niedziele od 13:00 do 17:00. (Galeria jest nieczynna w poniedziałki i soboty, a w dniach 22-26 listopada będzie zamknięta ze względu na Święto Dziękczynienia.) Wstęp do galerii jest bezpłatny i otwarty dla publiczności. Grupy zorganizowane mogą kontaktować się z Dyrektorem Galerii w celu ustalenia terminu zwiedzania.

Obchodząca swój 18. sezon galeria w Penn College jest źródłem kultury dla uczelni i społeczności lokalnych, zapewniając możliwość docenienia i odkrywania sztuki współczesnej oraz zachęcając do krytycznego myślenia i celowych doświadczeń.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wystaw na rok 2023–2024, odwiedź stronę www.pct.edu/gallery, wyślij e-mail na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer 570-320-2445.

READ  Gilles Roard: Manchester City skompletował rekord Wielkiej Brytanii dla byłego pomocnika Arsenalu z Wolfsburga | wiadomości piłkarskie

Więcej informacji na temat Penn College, krajowego lidera w edukacji w zakresie technologii stosowanych, można znaleźć na stronie www.pct.edu, wyślij e-mail na adres [email protected] lub zadzwoń pod bezpłatny numer 800-367-9222.

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej