Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Śluzy do U-Bootów Leśniewo – Leśniewo, Polska

Widziałem to przed II wojną światową Historyczna część Mussoorie w Prusach Wschodnich wpada w polskie ręce, a niemieccy inżynierowie od dawna marzyli o zbudowaniu kanału łączącego Wielkie Jeziora Mussoorie z Morzem Bałtyckim. Budowę Kanału Mussoorie rozpoczęto ostatecznie w 1911 roku, ale przerwała wojna i zamieszanie polityczne w Niemczech – aż do zakończenia planu wojennego, który wydawał się dobry. Dziś częściowo ukończone śluzy kanału są rozsiane po całej północnej Polsce i obwodzie kaliningradzkim Rosji.

Naziści uznali strategiczną wartość Prus Wschodnich dla ich działań wojennych w Europie Wschodniej – w końcu Hitler wybrał tam swoje wojenne stanowisko dowodzenia – i zaczęli bardziej agresywnie budować kanał w latach 30. XX wieku. Chociaż nie udowodniono, że naziści chcieli wykorzystać kanał do transportu U-bootów, spekulowano. Przypadkowo na przykład południowy terminal Kanału Mussoorie, mała wioska o nazwie Moorwald (obecnie „Mamerki”), została wybrana przez nazistów do budowy bunkra dla naczelnego dowództwa Vermy. (Naczelne Dowództwo Armii), Znany jako OKH Marwald.

Tak czy inaczej, naziści pozostawili swój ślad na projekcie: orzeł i swastyka Leonio ukazują wyraziste spojrzenie na siedzący beton.

Leonivo ma dwie opuszczone śluzy na Kanale Mussoorie. Górne ataki miały dwa wycięcia, ułatwiające dostęp do wyższych progów. Dla tych, którzy są wystarczająco odważni, wewnątrz komory bagażnika zainstalowano linkę i huśtawkę wahadłową. Obszar ten jest jednak swobodnie dostępny, a odwiedzający mogą odwiedzać zamknięte na zewnątrz bez płacenia za wejście przez park linowy.

Dowiedz się przed wyjazdem

Do śluz Leśniewo najlepiej dojechać samochodem (lub taksówką lub wypożyczalnią rowerów z Vikorzevo lub Kotrigina). Pomiędzy Kotrin i Vokorsevo kursuje lokalny autobus, który zatrzymuje się przy wejściu do śluz (przystanek „Leonivo Leniskova”), ale autobus jest ograniczony do dwóch rund dziennie.

Zamki znajdują się 30 minut od warstwy wilka, dzięki czemu wygodnie jest połączyć dwa strzały za jednym razem.

READ  Pieczęć Hiszpanii, Polski zdobywa Puchar ATP | Mandura Post

Parking jest wskazany na głównej drodze Leśniewo – Węgorzewo – kieruj się znakami na „Śluza Leśniewo Górne” lub po prostu „Aluza Leśniewo”. Opłata parkingowa wynosi 5 zł, a do górnej śluzy prowadzi 400-metrowy chodnik. Jeśli chcesz wypróbować park linowy, cały niezbędny sprzęt (siodełko, kask itp.) będzie zapewniony na miejscu. Cena zależy od tego, jakie działania chcesz wypróbować i zacząć od około 10 zł, aby iść w górę.

Zdecydowanie zaleca się spryskiwanie owadów!