Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Słowo dnia nr 832 Wskazówki, wskazówki i odpowiedzi na piątek, 29 września

Słowo dnia nr 832 Wskazówki, wskazówki i odpowiedzi na piątek, 29 września

To był pracowity tydzień. W końcu skończyłem podłogę w pokoju dziecka. Jestem przeziębiony. W pewnym sensie przełamałem blokadę pisarską, która nękała mnie przez ostatnie kilka tygodni.

I hej, w końcu piątek! 2XP w piątek dla tych z Was, którzy grają w Wordle przeciwko mnie lub Wordle Botowi. Więc zajmijmy się tym i rozgłośmy tę kwestię!

Wskazówki, podpowiedzi i rozwiązania dla Wordle #832 czekają!


Jak rozwiązać słowo dnia

Wskazówka: To słowo zawiera 10-punktową literę Scrabble.

Wskazówka: W tym słowie jest więcej samogłosek niż spółgłosek.

.

.

.

Zobacz wczorajszy Wordle nr 831 tutaj.


Bot analizy słów

Po każdym rozwiązanym słowie ruszam w jego stronę Do strony głównej Wordle Bota Zobaczmy, jak poszła moja gra w zgadywanie.


Nie zdawałem sobie sprawy, jak dobre było moje pierwsze trafienie, dopóki nie uruchomiłem Wordle Bota, ale z pewnością byłem szczęśliwy, gdy dotarłem do zielonych skrzyń. Myślałam o odgadnięciu wszystkich nowych liter, ale poszłam dalej blask. Równie dobrze możesz rzucić się na płoty!

To pomogło. Żółte „A” powinno być w pierwszym polu, byłem całkiem pewien, więc zgadłem Świadomy. Dopiero potem odwiedzam został. Osiedle!

Dzisiejszy wynik

Kompletne mycie. 0 punktów za odgadnięcie czterech i 0 punktów za podłączenie robota.


Etymologia dzisiaj

Słowo „lazur” ma ciekawą etymologię sięgającą łaciny i języka arabskiego:

 1. Łacina: Słowo „lapis lazuli” ostatecznie pochodzi od łacińskiego słowa „lazulum” lub „lazuli”, które odnosi się do kamienia półszlachetnego lapis lazuli. Kamień ten słynie z ciemnoniebieskiego koloru i już w starożytności był używany jako pigment do niebieskich barwników i farb. Łacińskie słowo „lazulum” lub „lazuli” zostało zapożyczone od perskiego słowa „lāžaward”, które również odnosi się do kamienia lapis lazuli.
 2. Arabski: Perskie słowo „lapis” pochodzi od arabskiego słowa „lapis”, które ma to samo znaczenie i odnosi się do kamienia lapis lazuli. Jest prawdopodobne, że arabskie słowo „lapis” odegrało ważną rolę w przeniesieniu koncepcji tego niebieskiego koloru na inne języki, w tym na łacinę.
READ  Mówi się, że Apple wydaje „miliony dolarów dziennie” na szkolenie sztucznej inteligencji

Z biegiem czasu określenie „błękit” rozszerzyło się i zaczęło odnosić się do koloru nieba w pogodny dzień, czyli bogatego, żywego odcienia błękitu. Obecnie termin „błękit” jest powszechnie używany do opisania różnych odcieni błękitu, zwłaszcza tych przypominających czyste, błękitne niebo, i często jest kojarzony z jasnym, żywym błękitem.

Zagraj przeciwko mnie w konkurencyjne słowa!

Gram w brutalną grę PvP w Wordle przeciwko mojemu wrogowi Wordle But. Teraz musisz grać przeciwko mnie! Mógłbym być twoim wrogiem! (I oczywiście podręczny przewodnik Wordle’a). Ty również możesz Zagraj przeciwko botowi, jeśli masz subskrypcję New York Timesa.

 • Oto zasady:
 • 1 punkt Aby zdobyć słowo w 3 próbach.
 • 2 punkty Aby zdobyć to w 2 domysłach.
 • 3 punkty Aby zdobyć to za 1 przypuszczenie.
 • 1 punkt Aby mnie uderzyć
 • 0 punktów Aby uzyskać to w 4 domysłach.
 • -1 punkt Aby zdobyć to w 5 domysłach.
 • -2 punkty Aby uzyskać to w 6 domysłach.
 • -3 punkty Za stratę.
 • -1 punkt Za utratę mnie

Możesz albo na bieżąco zapisywać swoje wyniki, jeśli to Twój ulubiony sport, albo po prostu grać codziennie, jeśli wolisz.

Możesz mnie śledzić i kontaktować się ze mną poprzez Wątki, Świergot I Facebook. Koniecznie też zasubskrybuj Mój kanał na YouTubie Śledź mnie tutaj, na tym blogu. Ty również możesz Zapisz się na mój newsletter Substack demoniczny Poruszam różnorodne tematy, od sztuki po politykę.

Chodź za mną Świergot. spłacać Moja strona internetowa.