Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Słoweńscy aktywiści witają premierów Węgier i Polski negatywnymi tęczowymi protestami

Działacze LGBT+ w Słowenii przywitali tęczowym protestem premierów Węgier i Polski.

Rami Bonnie, aktywista LGBT + i dyrektor zarządzający organizacji non-profit Forbidden Colors, udostępnił zdjęcia z odważnej demonstracji na Twitterze w piątek (9 lipca). Zdjęcia pokazują różnorodność LGBT+ Flagi dumy na ruchliwej drodze i ogrodzenie z chodnika.

Bonnie wyjaśniła: „Słoweńskie organizacje LGBT przygotowały tęczowe powitanie dla Węgrów Polskie Podczas wizyty premiera w Słowenii.

„Płot przy głównym wejściu na miejsce spotkania pokryty był tęczowymi flagami.

„Słoweńskie skały!”

Protest ma miejsce, gdy Słowenia i Polska stają po stronie Węgier i innych krajów UE (UE) w sprawie praw LGBT +. W zeszłym miesiącu Węgry uchwaliły ustawę Zabrania dyskusji o osobach LGBT+ Reklamy kierowane do mediów, przyborów szkolnych i dzieci.

Słoweńskie protesty przeciwko LGBT + były szeroko chwalone w Internecie, a premierzy Węgier i Polski powiedzieli, że wierzą, że „podobają im się widoki”.

Są przywódcy UE Ciągle prośba Węgry uchylą brutalną ustawę LGBT +, a holenderski premier Made Rutte bez ogródek powiedział Węgrom, aby popłynęli na statek z równością Całkowicie opuść UE. Według ReutersPremier Luksemburga Xavier Betel powiedział dziennikarzom w czerwcu, że „tylko dwa kraje są całkowicie po stronie Węgier: Słowenia i Polska”.

Premier Węgier Viktor Orban Zareagował na sprzeciw przywódców UE Mówiąc, że nowe prawo „nie dotyczy homoseksualizmu”. Według The Independent powiedział: „Chodzi o dzieci i rodziców.

„Bronię praw homoseksualistów. To prawo nie dotyczy ich”.

Węgry Victor Orban

Węgry Victor Orban

Premier Węgier Viktor Orban sfilmowany w Budapeszcie w grudniu 2020 roku.

W obronie stanął premier Słowenii Janez Jania Arban, który powiedział, że węgierski przywódca powinien mieć możliwość wyrażenia swoich poglądów. Reuters Zaria powiedział dziennikarzom w ogrodzie o nazwie Brto w pobliżu słoweńskiej stolicy Lublany, że Orban „ma prawo wyjaśniać, jak wyobraża sobie przyszłość UE”.

Powiedział, że narzucenie perspektywy przez zachodnich członków obozu było „szybkim upadkiem” UE. „Różnice muszą być brane pod uwagę i szanowane” – przekonywała Jania.

READ  Czas oczekiwania na EMS gwałtownie rośnie w Polsce, proponowana opłata ma na celu zwiększenie personelu

„Tak więc, jeśli teraz oceniasz osobę na podstawie wyimaginowanych europejskich wartości, które każdy czuje inaczej, i jeśli stosuje się podwójne standardy, myślę, że jest to najszybsza droga do odrzucenia” – powiedziała Jania.