Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ślady ostatnich dinozaurów, które chodziły po Wielkiej Brytanii, zostały znalezione w pobliżu białych klifów w Dover

Ślady ostatnich dinozaurów, które chodziły po Wielkiej Brytanii, zostały znalezione w pobliżu białych klifów w Dover

W pobliżu białych klifów w Dover znaleziono ślady niektórych z ostatnich dinozaurów, które chodziły po Wielkiej Brytanii.

Naukowcy uważają, że odciski pozostawiły około 110 milionów lat temu trójpalczaste mięsożerne teropody, roślinożerne ornitopody i ciężko opancerzone ankylozaury.

Został odkryty w Cliffs i Folkestone Beach w hrabstwie Kent przez Philipa Hadlanda, kustosza kolekcji i oratorium w Muzeum i Galerii Sztuki Hastings.

„W 2011 roku natknąłem się na niezwykłe wrażenia w formacji skalnej Folkestone” – powiedział Hadland – „Wydawało się, że się powtarzają i jedyne, o czym mogłem myśleć, to to, że mogą to być odciski stóp.

„Było to sprzeczne z tym, co większość geologów mówi o skałach tutaj, ale szukałem więcej śladów, a kiedy pływy ujawniły większą erozję, znalazłem lepsze.

„Potrzeba było więcej pracy, aby przekonać społeczność naukową o jej prawdziwości, więc połączyłem siły z ekspertami z University of Portsmouth, aby zweryfikować to, co znalazłem”.

Wykazał, że „prawie każdy mógł dokonać odkrycia, które wzbogaciłoby wiedzę naukową z publicznie dostępnych stanowisk geologicznych”.

Odciski stóp odkryte na tym obszarze należały do ​​co najmniej sześciu różnych gatunków dinozaurów, zgodnie z raportem w Journal of Obrady Towarzystwa Geologów.

Wśród ustaleń był prawdopodobnie „ślad” sześciu odcisków stóp tego samego zwierzęcia ornitopodichnus. Jest podobny rozmiarem do odcisku stopy słonia.

Zdjęcie odcisku stopy teropoda znalezionego w pobliżu Folkestone w hrabstwie Kent.

(Uniwersytet Portsmouth/PA)

Największy rozmiar stopy miał 80 cm szerokości i 65 cm długości i został zidentyfikowany jako należący do dinozaura podobnego do Iguanodona.

W późnej kredzie znaczna część Wielkiej Brytanii znajdowała się pod płytkim morzem, ale badania wykazały, że ta formacja skalna w Folkestone znajdowała się między przypływami, co oznacza, że ​​była odsłonięta podczas odpływu.

Eksperci uważają, że dinozaury wykorzystały ekspozycję na pływy na wybrzeżu, aby szukać pożywienia lub podążać szlakiem migracji.

READ  Czujnik wiatru sondy Perseverance Mars uszkodzony przez żwir

Naukowcy uważają, że ślad ten pozostawił trójpalczasty dinozaur

(ROCZNIE)

David Martell, profesor paleobiologii na University of Portsmouth, powiedział: „Po raz pierwszy odkryto ślady dinozaurów w warstwach znanych jako„ Formacja Folkestone ”, co jest niezwykłym odkryciem, ponieważ te dinozaury były ostatnimi, które wędrowały po tym kraju zanim wędrowali po kraju.

„Płynęli teraz w pobliżu białych klifów Dover – następnym razem, gdy będziesz na promie i zobaczysz te wspaniałe klify, wyobraź sobie to”.