Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Skyrim Together Reborn Co-Op Mod wreszcie wystartował

Wreszcie, mod kooperacyjny Skyrim Together Reborn jest dostępny do pobrania Za pośrednictwem modów Nexusa. Jak zapewne już się domyślasz, ma jeden bardzo konkretny cel: wprowadzić wieloosobowy tryb współpracy do Bethesdy The Elder Scrolls V: Skyrim, który został przetestowany z maksymalnie 30 graczami.

Jeśli cierpisz na deja vu, jest to całkowicie normalne. my Po raz pierwszy od ponad trzech lat pokryliśmy Skyrim razem, gdy tryb ma wejść w stan zamkniętej wersji beta. Jednak ambitny projekt został nagle wstrzymany z powodu skandalu, gdy opinia publiczna dowiedziała się, w jaki sposób modderzy wykorzystali skradziony kod ze Skyrim Script Extender (SKSE).

Jak potwierdzono W oficjalnych instrukcjachSkyrim Together Reborn został odtworzony od podstaw przez nowy zespół, który również podkreśla, że ​​ta wersja została znacznie ulepszona. Przykładowo, dostępna jest teraz pełna synchronizacja NPC, potworów (w tym smoków), zadań, ekwipunku, wyposażenia, pocisków, magii, skradania się, zamków, instalacji koni i przemian (w wampiry lub wilkołaki).

Dialogi są synchronizowane przez lidera partii. Kiedy lider drużyny porozmawia z NPC lub zdecyduje się na dialog, inni usłyszą i zobaczą to samo.

Oczywiście jedną z głównych zmian jest to, że gra nie będzie już wczytywać zapisu po śmierci. Zamiast tego postać gracza pojawi się w pobliżu. Jeśli postać gracza zginie w lochu lub wewnątrz lochu, pojawi się ponownie na początku lochu/w środku. Ponadto postacie automatycznie płacą wszelkie oczekujące premie za przestępstwa po śmierci, zapewniając w ten sposób, że nie będą nękane przez strażników podczas repostowania. Istnieje również opcja w ustawieniach serwera, w której repost kosztuje trochę złota.

Domyślne ustawienie trudności w Skyrim Together Reborn to Expert. Projektanci zalecają utrzymywanie go na jak najwyższym poziomie, ponieważ gra nigdy nie była zbalansowana do gry z więcej niż jednym graczem. Z prawie tego samego powodu nie zaleca się używania zwolenników NPC.

READ  Zamknij program uruchamiający Bethesda na PC • Eurogamer.net

PvP jest domyślnie wyłączone, chociaż istnieje ustawienie serwera, które może je włączyć. Pamiętaj jednak, że PvP nie będzie w żaden sposób zbalansowane.

Skyrim Together Reborn można zainstalować tylko na platformie Steam Skyrim Special Edition w wersji 1.6, Rozpoczęty wraz z aktualizacją z okazji 10. rocznicy w zeszłym roku. Jednak twórcy modów nie zalecają używania pakietu modów, który do niego dołączył, ani żadnego innego modu, jeśli możesz mu pomóc. Dzieje się tak, ponieważ nie są zsynchronizowane i mogą powodować problemy ze stabilnością. Mody graficzne powinny generalnie być w porządku, a jeśli naprawdę chcesz instalować mody, istnieje również konfiguracja serwera, która wymusza politykę modów, dzięki czemu wszyscy muszą instalować te same mody w tej samej kolejności.

Chociaż mod jest w wersji 1.0, zespół chce również zaimplementować dodatkowe funkcje, takie jak znaczniki wyzwalania/punktów trasy na mapie, zsynchronizowana pogoda i interfejs API skryptów. Zespół ma jednak nadzieję, że inni współpracownicy dołączą, aby pomóc teraz, gdy Skyrim Together Reborn jest open source.