Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Skylar Park zbiera brąz w Taekwondo dla Kanady w finale Grand Prix na koniec sezonu

Skylar Park zbiera brąz w Taekwondo dla Kanady w finale Grand Prix na koniec sezonu

Skylar Park z Winnipeg zdobyła brązowy medal w taekwondo na zakończenie sezonu w sobotnim finale World Grand Prix w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Zmierzywszy się z Marokańczykiem Nadą Al-Aarajem w 57-kilogramowym meczu, Park strzelił głową, aby wygrać pierwszą rundę i utrzymał agresywne podejście przez cały drugi mecz, aby przypieczętować zwycięstwo 2: 0.

Trzeci rozstawiony Park pożegnał się w 1/8 finału i awansował do półfinału po zwycięstwie 2: 0 w ćwierćfinale nad Patricią Adamkiewicz z Polski. Następnie Park zrezygnował ze swojej decyzji 2: 0 w zaciętym pojedynku z Hatice Kobra Ilgun z Turcji.

„Nasi najlepsi sportowcy wykazali się dużą determinacją w swoich meczach i walczyli bardzo dobrze” – powiedział dyrektor High Performance Canada, dr Alan Wrigley z Taekwondo Canada. „Skylar Park zakończyła z brązowym medalem i swoim pierwszym finałowym medalem Grand Prix, aby zwieńczyć jej fenomenalny sezon”.

W listopadzie Park została wybrana Sportowcem Roku na uroczystej kolacji Pan American Taekwondo Association (PATU) w Guadalajarze w Meksyku, po czym straciła szansę na zakwalifikowanie się do rundy medalowej Mistrzostw Świata w tym samym mieście.

W maju Park zdobyła swój trzeci tytuł Pan Am w Punta Cana na Dominikanie, gdzie na podium stanęli jej bracia Tai Kuo i Braven, zdobywając brąz odpowiednio w kategoriach poniżej 74 kg i poniżej 63 kg.

Skyler zdobyła również srebrny medal w Pan Am Open Championship po przejściu do kategorii poniżej 62 kg.

Srebro Pan Am 2019

Latem 2021 roku Park obiecała, że ​​wróci do formy po przegranej meczu ćwierćfinałowym Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

„Oczywiście igrzyska olimpijskie nie były takimi wynikami, jakich chciałem, a powrót do mistrzostw i możliwość powrotu na szczyt to zdecydowanie dobra rzecz” – powiedział Park Winnipeg Free Press zeszłej wiosny. „Pomaga mi to w budowaniu pewności siebie podczas następnego kursu”.

Park odnosił już wcześniej sukcesy w dużych imprezach, zdobywając srebro na Igrzyskach Pan Am 2019 i złoto na Mistrzostwach Pan Am Taekwondo.

READ  Golden Storm Federer uderza w Sonego, by dotrzeć do ćwierćfinału Wimbledonu

Na dwudniową imprezę w Rijadzie zaproszonych jest 16 najlepszych sportowców w czterech kategoriach wagowych kobiet i mężczyzn. W sumie 128 sportowców z 40 krajów rywalizowało o medale i olimpijskie punkty rankingowe kluczowe dla Paryża w 2024 roku.

Oprócz Parka w akcji brali udział Ashley Crayfield (Mississauga, Ontario) i Nicholas Hoeffling (Campbellville, Ontario). Krefeld przegrał w 1/8 finału z Hiszpanką Cecilią Castro-Burgos w kategorii do 67 kg. Höffling przegrał wyczerpującą walkę w 16 rundzie z mistrzem Korei do 58 kg Jun Jang.

„W związku z tym, że finał Grand Prix dzieli zaledwie kilka tygodni od Mistrzostw Świata, rzuciłem wyzwanie naszym trenerom i sportowcom, aby zresetowali się i przygotowali, by ponownie dać z siebie wszystko” – powiedział Wrigley.