Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SKY Perfect JSAT: Zakończenie partnerstwa Satellite Compass i Skyloom w celu świadczenia usług optycznego przekazywania danych na rynku obserwacji Ziemi

31 stycznia 2023 r

Tokio, Japonia i Denver, Kolorado, USA, 31 stycznia 2023 r

Skyloom i Space Compass (spółka joint venture między NTT i SKY Perfect JSAT) ogłosiły dzisiaj, że obie firmy sfinalizowały współpracę, w tym uruchomienie SkyCompass-1, pierwszego naziemnego optycznego (GEO) węzła przekazywania danych w Azji- Region Pacyfiku do czwartego kwartału 2024 r. Zaawansowane systemy łączności i sieci wdrożone przez zespół będą obsługiwać szybko rozwijający się rynek obserwacji Ziemi (EO) w celu przesyłania danych o dużej przepustowości w czasie rzeczywistym bezpośrednio do chmury. SkyCompass-1 stanowi pierwszy krok w ich partnerstwie, a firmy chcą rozszerzyć konstelację GEO, aby zapewnić dodatkową pojemność i globalny zasięg w ciągu najbliższych kilku lat. Zespoły firm zostały już zaangażowane przez potencjalnych klientów, a sprzedaż ma ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku.

Obecnie operatorzy EO radzą sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na więcej danych teledetekcyjnych na orbicie i napotykają znaczne wąskie gardła w terminowym przesyłaniu tych danych, co ogranicza wartość i wpływ tworzonych przez nich produktów. Obecne podejścia do przesyłania danych teledetekcyjnych na orbicie opierają się na technologii częstotliwości radiowej (RF), która ogranicza przepustowość przesyłania danych i zapewnianie informacji. Partnerstwo Skyloom i Space Compass umożliwia ekonomiczną transmisję danych do stale rosnącej konstelacji satelitów EO na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO). Ich kompleksowa usługa migracji optycznej pozwala EO skupić się na swoich podstawowych zadaniach, wdrażając komunikację optyczną, aby odzyskać dane z powrotem do chmury w ciągu kilku sekund zamiast minut lub godzin.

„Ten projekt SkyCompass-1 jest pierwszym krokiem Space Compass w tworzeniu zintegrowanej kosmicznej sieci obliczeniowej i jednym z największych kamieni milowych do tej pory. Dzięki najnowszej technologii Skyloom i naszym udziałowcom, NTT i SKY Perfect JSAT, szerokiemu wsparciu, jesteśmy przekonani, że nasz zespół będzie liderem rynku w erze kosmicznych sieci optycznych”. Koichiro Matsufuji, współzarządzający Space Compass.

READ  Helikopter Kreatywności NASA wykonał swój ósmy udany lot na Czerwonej Planecie

„Zespół Skyloom jest oddany naszej misji budowania infrastruktury orbitalnej dla bezprzewodowego Internetu, a dzięki naszemu partnerstwu z zespołem Space Compass jesteśmy o krok bliżej urzeczywistnienia tej wizji” – powiedział. Marcos Franceschini, współzałożyciel i dyrektor generalny Skyloom Global. „Nasi klienci rozumieją ogromną wartość komunikacji optycznej i przewagę konkurencyjną, jaką wnosi ona na rynek EO. Są gotowi skorzystać z wysokowydajnej transmisji danych i wykorzystają innowacje Skyloom oraz wiedzę specjalistyczną Space Compass do realizacji swoich misji”.

„Dzięki partnerstwu między Space Compass i Skyloom nie mamy wątpliwości, że nasze wysokiej jakości i opłacalne usługi przyciągają operatorów EO na całym świecie” Shigehiro Hori, Co-CEO, Space Compass. „Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą sieć optyczną w kosmos dzięki współpracy między firmami amerykańskimi i japońskimi”.

Optyczne terminale komunikacyjne Skyloom (OCT) — kluczowy element infrastruktury telekomunikacyjnej SkyCompass — rozpoczną wdrażanie nowej linii produkcyjnej Skyloom w Broomfield w stanie Kolorado w drugim kwartale 2023 r. Wyposażając satelity klientów w LEO w te KTZ, partnerzy umożliwiają wysoką przepustowość, małe opóźnienia, bezpieczniejsza transmisja danych z kosmosu na Ziemię. Zespół Space Compass – Skyloom finalizuje szczegóły swojej oferty komercyjnej w oparciu o wstępne opinie klientów i przewiduje, że pełna pojemność SkyCompass-1 zostanie zarezerwowana przed startem.

■ O fundacji Space Compass
Space Compass to wspólne przedsięwzięcie NTT, japońskiego giganta technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), oraz SKY Perfect JSAT Corporation, największego operatora satelitarnego w Azji. Uruchomimy zintegrowaną kosmiczną sieć komputerową, aby pomóc w osiągnięciu zrównoważonego społeczeństwa.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową firmy, space-compass.com.

O Skyloom International
Skyloom jest innowatorem telekomunikacyjnym z siedzibą w Broomfield, założonym z misją rozwijania, wdrażania i obsługi jednego z podstawowych elementów kosmicznej infrastruktury komunikacyjnej przyszłości w celu świadczenia usług transmisji danych w skali globalnej i planetarnej. Wykorzystują głębokie dziedzictwo kosmicznej komunikacji optycznej, aby umożliwić transmisję danych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu klienci i decydenci mogą korzystać z łatwo psujących się informacji. www.skyloom.co

READ  Minęła minuta z Samem Sandersem: NPR