Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Skorumpowany manager spowodował upadek firmy po kradzieży 12 000 funtów firmowych funduszy

Firma upadła po tym, jak pozbawiony skrupułów pracownik wydał 12 000 funtów z firmowej gotówki na ubrania i perfumy.

Birmingham Crown Court usłyszał, że przestępstwa Olivii Briscoe miały „znaczny” wpływ na finansowanie przez AMP polerowania metali i dobrobyt jej szefa.

60-latka zrabowała pieniądze z Bloxwich, gdzie zajmowała stanowisko dyrektora generalnego, a jej przestępstwa popełniono między czerwcem 2012 a grudniem 2013 roku, Według Birmingham na żywo.

Briscoe, która była wcześniej skazana i odbyła karę więzienia, była dawną współpracowniczką żony swojego szefa w kawiarni i miała dostęp do kont bankowych firmy, chociaż nigdy nie została sprawdzona.

Dokonała około 100 wypłat gotówki, zarobiła ponad 10 000 funtów i używała swojej biznesowej karty debetowej do zakupów osobistych, kupowania przedmiotów, takich jak perfumy, ubrania i odzież sportowa dla dzieci.

Rejestrator Simon Redhead QC powiedział jej: „To były drobne przestępstwa. Nie mogę zignorować faktu, że to kłamstwo zostało popełnione, gdy byłem odpowiedzialny i ufałem, a ty ich źle traktowałeś”.

Powiedział, że przestępstwa zostały zaostrzone, ponieważ dotyczyły jej pracodawcy i ponieważ był jej przyjacielem.

Sędzia kontynuował: „To nie pierwszy raz, kiedy idziesz do sądu za kradzież od swojego pracodawcy. Twoje dane są nieuczciwe”.

Powiedział jednak, że wziął pod uwagę wiek zbrodni i że od tego czasu trzyma się z dala od kłopotów i założyła własną firmę.

Obrońca Alex Crickler powiedział, że Briscoe, który jest żonaty od ośmiu lat i ma dzieci i wnuki, prowadził podupadającą firmę ślubną, która dopiero niedawno została zaakceptowana.

Powiedział, że wcześniej odbyła karę więzienia i zdała sobie sprawę, że musi zmienić swoje podejście. Dodał, że nie jest to najbardziej wyrafinowane oszustwo.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze Szkocji i nie tylko — zapisz się do naszego codziennego biuletynu tutaj.

READ  Polo w Klubie Orła Białego w Turner przygotowuje się do ostatniej kolacji przed zamknięciem | Canberry Times