Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sklepy spożywcze w Polsce przetestują system cen AI, aby ograniczyć marnowanie żywności

Tylko w Stanach Zjednoczonych Departament Rolnictwa Szacunki wahają się od 30 do 40 procent Jedzenie ląduje w krajobrazach. Jest to kwestia środowiskowa i gospodarcza, a marnotrawienie żywności jest jedną z głównych przyczyn emisji gazów cieplarnianych. To jest początek Zmarnowany Uważa, że ​​uczenie maszynowe może odegrać rolę w rozwiązaniu problemu.

Firma opracowała system oparty na sztucznej inteligencji, który automatycznie obniża koszty łatwo psujących się artykułów spożywczych, spędzając zbyt dużo czasu na półkach sklepowych. Produkt będzie najlepszy przed upływem terminu i jest tani w zakupie. Znajdziesz wszystko, co znajduje odzwierciedlenie w metkach cenowych, które sklepy spożywcze mają na półkach. Po pracy na komputerze od 2016 roku, bez marnotrawstwa Przetestuj jego oprogramowanie w Metro, Firma, która posiada łącznie 678 sklepów spożywczych w 24 krajach na całym świecie. Obaj początkowo planują wykorzystać tę technologię na innych rynkach dla sklepów makro Metro w Polsce.

Bezodpadowy, jego struktura ogranicza marnotrawstwo żywności w sklepach spożywczych o co najmniej 40 proc. Firma ma nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku lat zwiększy tę liczbę do 80 procent poprzez unowocześnienie swojej technologii. Jak można się spodziewać, problem jest tak powszechny i ​​znaczący jak marnotrawstwo żywności, więc różne firmy starają się robić, co w ich mocy. Jednym z godnych uwagi zespołów pracujących nad tym problemem jest Alphabet Project Delta. Firma Moonshot niedawno rozpoczęła testowanie prototypowego systemu widzenia komputerowego do użytku w kuchniach komercyjnych.

Wszystkie produkty rekomendowane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję i są niezależne od naszej spółki macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję.

READ  Donald Tusk złożył zaprzysiężenie na nowego premiera Polski