Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Skład Speedway GP 2023 został potwierdzony listą dzikich kart i ujawnionych zmian, udostępnił Tai Woffinden

Skład Speedway GP 2023 został potwierdzony listą dzikich kart i ujawnionych zmian, udostępnił Tai Woffinden

Skład 2023 FIM Speedway Grand Prix został uzupełniony o powrót tegorocznych 14 gwiazd i rewolucję zapasową, ponieważ nominowane są zastępcze gwiazdy z siedmiu różnych krajów.

Trzykrotny mistrz świata Wielkiej Brytanii Ty Woffinden i mistrz świata MotoGP 2017 Jason Doyle powracają w 2023 roku po tym, jak zostali wybrani przez SGP.

Dołączają do nich były Polak nr 2 na świecie Patrick Dodek, dwukrotny mistrz Europy Mikel Michaelsen z Danii, były mistrz Europy Słowacji Martin Vaculik i dwukrotny mistrz Danii Anders Thomsen.

Żużel GB

TOP 5 – Zobacz najlepsze wyprzedzenia z dramatycznego toruńskiego toru żużlowego

Wczoraj o 19:24

Wszyscy z sześciu najlepszych zawodników w 2022 Speedway GP Series otrzymują automatyczną kwalifikację. Polak Bartosz Smárzlyk znalazł się na szczycie listy kwalifikacyjnej po zdobyciu trzeciego w ciągu czterech lat tytułu mistrzowskiego SGP. Dołączył do niego dwukrotny srebrny medalista motocyklowy Leon Madsen z Danii i trzecie miejsce Maciej Janowski z Polski, który w sobotę zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Świata SGP na zawodach For Nature Solutions FIM Speedway GP w Toruniu.

Automatyczne kwalifikacje dopełnili Szwedzi Fredrik Lindgren, czwarty i brytyjska para Robert Lambert i Dan Bewley.

Lindgren kontynuuje swoją wieloletnią walkę z Covid, aby pozostać jednym z najlepszych zawodników tego sportu, podczas gdy Lambert i Pioli dostali się do pierwszej szóstki wszechczasów, zajmując piąte i szóste miejsce z rzędu w ciągu jednego roku, a Pioli wygrywał kolejne moto. Rundy w Cardiff, Wrocławiu i Lambercie stanęły na pierwszym w historii podium w SGP, zajmując drugie miejsce w Vojens i trzecie we Wrocławiu.

W 15-osobowym składzie znalazł się również Szwed Kim Nelson, który 20 sierpnia zwyciężył w FIM GP Challenge w Glasgow, do którego dołączył trzecia lokata Jack Holder z Australii i czwarty mistrz Australii Max Frick.

Pomimo tego, że właśnie przegrał pierwszą trójkę w rundach kwalifikacyjnych, kiedy przegrał w powtórce FIM GP Challenge z Holderem, Fricke został automatycznie awansowany do składu Speedway GP 2023 po tym, jak wicemistrz Bewley zakwalifikował się, zajmując szóste miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Świata MotoGP w wyścigach .

W ramach wspólnej wizji podniesienia rangi motocykli na całym świecie i przyciągnięcia większej liczby narodów do największej sceny tego sportu, Discovery Sports Events, globalny promotor FIM i SGP, zaoferował wszystkie siedem serii alternatywnych stanowisk dla zawodników krajowych bez przedstawiciela w głównym składzie 15 pasażerów.

Po awansie do półfinału For Nature Solutions FIM Toruń Speedway GP w sobotę, Łotewski Andzejs Lebedevs zapewnił sobie pierwsze miejsce rezerwowe na 2023 rok i zostanie pierwszym powołanym zawodnikiem, jeśli jedna z 15 regularnych gwiazd zostanie zmuszona poza Turem z powodu kontuzji, choroby lub innych przyczyn.

Następna na liście jest czeska strzelanka Jan Kvich po zdobyciu srebrnych medali zarówno w Mistrzostwach Świata SGP2 FIM U-21, jak i SON2 FIM Team Speedway U-21 w ekscytującym sezonie.

Trzecią alternatywą jest Niemiec Kai Hockenbeck, a czwartym na liście potencjalny Amerykanin Luke Becker. Obaj regularnie zbierają punkty dla swojego kraju w FIM Speedway of Nations.

Były francuski długoletni mistrz świata, Dimitri Berg, jest piątym rezerwowym, a Finn Timmy Salonen jest numerem 6 po tym, jak pomógł Finlandii dotrzeć do pierwszego światowego finału drużynowego XXI wieku w FIM SON. Wschodząca gwiazda Ukrainy Marko Levshin został siódmym rezerwowym, pokonując Zamarzlyka w epickim wyścigu podczas półfinału 1 FIM SON w Vojens w lipcu.

NAJWAŻNIEJSZE: Zmirzlik wygrał Mistrzostwa SGP 2022 ze zwycięstwem w Szwecji

2023 Samochody Speedway GP Series

1 – Bartosz Smárzlik (Polska)

2 – Leon Madsen (Dania)

3 – Maciej Janowski (Polska)

4 – Fredrik Lindgren (Szwecja)

5 – Robert Lambert (Wielka Brytania)

6 – Dan Bewley (Wielka Brytania)

7 – Patrik Dudek (Polska)

8 – Ty i Wenden (Wielka Brytania)

9 – Martin Vaculik (Słowacja)

10 – Jason Doyle (Australia)

11 – Mikkel Michaelsen (Dania)

READ  Bogdan zdenerwował Barezasa Diaza w deszczowy dzień na Polish Open | Sporty

12 – Uchwyt na Jacka (Australia)

13 – Max Frick (Australia)

14 – Anders Thomsen (Dania)

15 – Kim Nilsson (Szwecja)

alternatywy

1 – Andjis Lebiediew (Łotwa)

2 – Jan Kvich (Czechy)

3 – Kai Hockenbeck (Niemcy)

4 – Luke Baker (USA)

5 – Dimitri Berg (Francja)

6 – Timmy Salonen (Finlandia)

7 – Marko Leviszyn (Ukraina)

Żużel GB

„Mam nadzieję, że będę mógł mocno naciskać na tytuł” ​​- Madsen już nie może się doczekać 2023

10.01.2022 o 21:55

Żużel GB

Zobacz, jak Zmarzlik podnosi trofeum Mistrzostw Świata na oczach gospodarzy

10.01.2022 o 21:44