Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Singapur odnotowuje najgorszą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19 od ponad roku |  Singapur

Singapur odnotowuje najgorszą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19 od ponad roku | Singapur

Singapur zgłosił najwyższą jednodniową liczbę przypadków Covid od ponad roku, z 837 przypadkami odnotowanymi we wtorek.

W odpowiedzi na wybuch epidemii rząd tymczasowo wstrzymał plany ponownego otwarcia i ponownie nałożył pewne ograniczenia.

We wtorek w szpitalu przebywało łącznie 809 osób. Spośród nich 75 było poważnie chorych i potrzebowało tlenu, a 9 było na oddziale intensywnej terapii. Ministerstwo Zdrowia podało, że większość pacjentów z poważnymi chorobami ma ponad 66 lat zdrowie.

Osiemdziesiąt jeden procent całej populacji jest zaszczepionych — wyłączając dzieci poniżej 12 roku życia, co stanowi 90 procent — a liczba pacjentów w stanie krytycznym jest na ogół dość niska. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatnich 28 dni zmarły tylko cztery osoby i wszystkie nie zostały zaszczepione.

Jednak liczba ciężko chorych osób wzrasta. Liczba pacjentów wymagających tlenu podwoiła się do 54 w niedzielę w porównaniu z dwoma dniami wcześniej, co jest ważnym wskaźnikiem do oceny, czy system medyczny może być przeciążony.

„W ciągu ostatnich 28 dni odsetek lokalnych przypadków, które były bezobjawowe lub miały łagodne objawy, wynosił 98,1%. Spośród 114 przypadków, które wymagały suplementacji tlenem, 56 nie było w pełni zaszczepionych, a 58 było w pełni zaszczepionych. Spośród ośmiu, w których byli oddział intensywnej terapii, pięć z nich nie zostało w pełni zaszczepionych, a trzy zostały w pełni zaszczepione” Ministerstwo napisało w swojej aktualizacji Wtorek.

Lawrence Wong, minister finansów i współprzewodniczący grupy zadaniowej ds. koronawirusa, powiedział w zeszłym tygodniu, że kluczowym wskaźnikiem przy podejmowaniu decyzji o ponownym otwarciu będzie liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii w ciągu najbliższych dwóch do czterech tygodni.

Obecnie istnieje 300 łóżek na OIOM-ie i może zostać zwiększona do 1000 łóżek. Powiedział, że jeśli liczby pozostaną pod kontrolą, kraj wznowi plany ponownego otwarcia.

Ministerstwo Zdrowia zabroniło także organizowania spotkań towarzyskich w zakładach pracy w odpowiedzi na zgromadzenia odkrywane w stołówkach pracowniczych.

READ  Biden mówi, że Putin próbuje „wymazać” kulturę ukraińską z możliwym upadkiem na Wschodzie | Ukraina
Znak namierzający kontakt z Covid-19 jest widoczny we wtorek, gdy ludzie cieszą się przerwą na lunch w biznesowej dzielnicy Raffles Place w Singapurze. Zdjęcie: Raslan Rahman/AFP/Getty Images

Nowa epidemia jest monitorowana przez inne kraje, którym udało się utrzymać stosunkowo niską liczbę przypadków podczas pandemii. Premier Australii powiedział w lipcu, że wskaźnik szczepień wynoszący 80% (kwalifikowanej populacji, a nie całej populacji) zwiastuje koniec stanowych blokad związanych z koronawirusem.

Dale Fisher, profesor Szpitala Narodowego Uniwersytetu Singapuru i specjalista chorób zakaźnych, Powiedział ABC w poniedziałek Przypadki były „w dużej mierze bardzo łagodne” u zaszczepionych Singapurczyków.

„Czujemy się po swojemu, ale oczywiście nie można po prostu otworzyć bram i powiedzieć, że szczepionka się nami zaopiekuje. Potrzeba czegoś więcej” – powiedział.

„W Singapurze naprawdę chodzi o to, aby ludzie czuli się bardziej komfortowo z numerami przypadków i zdali sobie sprawę, że zwiększona liczba przypadków nie przekłada się na ogromny wzrost liczby w szpitalach, ciężkich chorób i zgonów” – powiedział.

„Oczywiście od półtora roku mówisz opinii publicznej:„ Nie dostań Covid ”, ale szczepienia oznaczają teraz „Śpiewamy inną piosenkę” i próbujemy spowolnić infekcję.

Dodał, że pomimo wysokich wskaźników szczepień, co najmniej 500 000 osób pozostaje niezaszczepionych, co może „zaszkodzić systemowi zdrowia”. Powiedział, że Australia miałaby takie same obawy, gdyby miała 80% szczepionek. Stan Nowa Południowa Walia, który jest epicentrum obecnej epidemii w Australii, osiągnął w środę pierwszą dawkę 80%.

W Chinach, miasto Putian, które ma populację 3,2 miliona, zarządziło we wtorek test dla wszystkich mieszkańców po tym, jak przypadki wariantu delta związanego z powrotem z Singapuru rozrosły się w epidemii obejmującej całą prowincję. Ponad 100 osób.

Singapur rozważa teraz trzeci zastrzyk dla młodszych dorosłych i może rozpocząć szczepienie dzieci na początku przyszłego roku. W tym tygodniu rozpoczną się wzmocnienia dla grup starszych i z obniżoną odpornością.

READ  Najnowszy pozew Fox News Dominion: Proces rozpoczyna się dzisiaj po krótkim opóźnieniu, ponieważ sieć nie osiągnęła porozumienia

„Jeśli Singapur będzie w stanie szybciej złagodzić swoje ograniczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o ponowne otwarcie granic Singapuru, może to być egzystencjalna decyzja, którą rząd jest zmuszony podjąć” – powiedział Teo Yik Ying, zapewniając ulepszone zdjęcia ludzi, w tym młodych ludzi. , dziekan Saw Swee Hock School of Public Health na National University of Singapore.

– z Reuters