Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Siły ukraińskie docierają do granicy z Rosją, gdy atak ogarnia Charków

Siły ukraińskie docierają do granicy z Rosją, gdy atak ogarnia Charków

W bezpośredniej wiadomości do Putina powiedział, że rosyjski prezydent nie zrozumiał, z kim walczy i nie odstraszą go takie ataki.

„Czytaj moje usta: Bez gazu czy bez ciebie? Bez ciebie. Bez światła czy bez ciebie? Bez ciebie. Bez wody czy bez ciebie? Bez ciebie. Bez jedzenia czy bez ciebie? Bez ciebie” – powiedział Zełenski, podkreślając gotowość swojego kraju do ponieść ciężar wypędzenia wojsk rosyjskich.

Ukraińska firma atomowa poinformowała, że ​​ostatni reaktor znajduje się na terenie zajętym przez Rosję Elektrownia jądrowa Zaporoże została zamknięta Niedziela.

Rafael Grossia, szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, powiedział w poniedziałek, że obie strony wykazały „oznaki zainteresowania” wyrażeniem zgody na strefę zdemilitaryzowaną wokół elektrowni.

Szybkość rosyjskiego upadku spowodowała szokujące, a czasem gniewne wymiany zdań między rosyjskimi komentatorami starającymi się wyjaśnić katastrofę.

Witalij Ganczew, desygnowany przez Rosję urzędnik w regionie Charkowa, powiedział, że podczas ofensywy Ukraińcy przewyższali liczebnie Rosjan osiem do jednego.

Boris Nadieżdin, były poseł do parlamentu, przemawiając w programie telewizyjnym NTV, obwinił „ludzi, którzy przekonali prezydenta Putina, że ​​proces będzie szybki i skuteczny” i powiedział, że nadszedł czas, aby przyjrzeć się rozmowom pokojowym.

„Ci ludzie naprawdę ustanowili nas wszystkich” – powiedział. „Jesteśmy teraz w punkcie, w którym musimy zrozumieć, że pokonanie Ukrainy przy użyciu tych zasobów i metod wojny kolonialnej jest absolutnie niemożliwe”.

READ  21-letnia kobieta zmarła po potrąceniu przez samochód Gardy w hrabstwie Donegal