Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych dążą do ściślejszej współpracy z sojusznikami w obliczu wspólnych zagrożeń

Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych dążą do ściślejszej współpracy z sojusznikami w obliczu wspólnych zagrożeń

WASZYNGTON — Dział zaopatrzeniowy Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych wywiera ogromny nacisk na bliższą współpracę z sojusznikami za granicą i naciska na Pentagon, aby dostosował zasady klasyfikacji, aby umożliwić bardziej otwartą wymianę informacji z zaufanymi partnerami międzynarodowymi.

„Obecnie współpracujemy z 28 różnymi krajami, z których większość miała miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy” – powiedział generał broni Michael Goettlin, dowódca Dowództwa Systemów Kosmicznych, 18 października podczas konferencji AFCEA Space Industry Days w Los Angeles. Angeles.

Gotlin powiedział, że Biuro Spraw Międzynarodowych dowództwa jest bardziej zajęte niż kiedykolwiek.

Powiedział: „Mamy teraz pracowników w Najwyższym Komitecie Bezpieczeństwa w Australii, Belgii, Niemczech i Japonii, a będzie ich więcej”. „Mamy tu, w Los Angeles, międzynarodowych sojuszników z Wielkiej Brytanii, Niemiec, a wkrótce Australii”.

Siły Kosmiczne podejmują bezprecedensowe kroki w celu współpracy z partnerami międzynarodowymi ze względu na wspólny charakter domeny kosmicznej i rosnące globalne inwestycje w technologię kosmiczną. Wyzwania, począwszy od śmieci kosmicznych po cyberataki i broń antysatelitarną, to powszechne zagrożenia, a Siły Kosmiczne twierdzą, że najlepiej będzie im stawić czoła, łącząc broń z sojusznikami.

„Rozmawialiśmy z naszymi międzynarodowymi sojusznikami na temat wspólnych standardów interfejsów, aby wszystko, co zbudują oni lub to, co zbudujemy my, mogło w przyszłości zostać łatwo połączone” – powiedział Gotlin.

Gotlin powiedział, że spodziewa się znacznego wzrostu sprzedaży wojskowego sprzętu kosmicznego sojusznikom – szacowanej w ubiegłym roku na 570,5 mln dolarów. „Przewiduję, że w ciągu najbliższych 12–24 miesięcy kwota ta wzrośnie do ponad 4 miliardów dolarów”.

Gotlin powiedział, że po raz pierwszy Stany Zjednoczone sprzedają Australii zakłócacz satelitarny znany jako System Łączności Przeciwdziałającej.

Nadal jednak istnieją przeszkody, takie jak kontrola eksportu ograniczająca udostępnianie niektórych wrażliwych technologii amerykańskich oraz zasady klasyfikacji ograniczające dostęp obywateli spoza USA do oprogramowania.

READ  Betterview rozszerza zasięg zdjęć dzięki partnerstwu Near Space

„Nadal mamy pewne konflikty polityczne, ale drzwi są bardziej otwarte niż kiedykolwiek” – powiedział Gotlin. Powiedział, że warto odnotować, że do udziału w projektowaniu przyszłej architektury satelitarnej Sił Kosmicznych USA zaproszono część sojuszników. „Ustanowiliśmy coś, co nazywamy „Sojuszem od samego początku”, a Centrum Analiz Wojny Kosmicznej (SWAC) zaprasza teraz sojuszników do udziału w dyskusjach”.

Ponownie rozważ klasyfikację

„Wykorzystujemy takie narzędzia, jak sprzedaż zagranicznego sprzętu wojskowego, wspólny rozwój rewolucyjnych zdolności i wszechstronna współpraca z naszą globalną bazą przemysłu lotniczego i kosmicznego” – Brig. Gen. Jason Cawthorn, zastępca dowódcy Dowództwa Systemów Kosmicznych, powiedział 19 października podczas sympozjum MilSat 2023 w Mountain View w Kalifornii.

Cawthorn powiedział, że Biuro ds. Polityki Kosmicznej Pentagonu stara się pomóc „zwiększyć naszą zdolność do dzielenia się informacjami z naszymi międzynarodowymi partnerami”. „Współpracujemy z Departamentem Obrony, aby ponownie rozważyć sposób tajności informacji”.

Dodał, że choć nadal istnieją pewne przeszkody, „z pewnością zaobserwowałem ostatnio większy postęp niż przez ostatnie 30 lat”.

Tworzenie silnych międzynarodowych partnerstw kosmicznych będzie wymagało zmiany kulturowej w amerykańskim środowisku wojskowym, dla którego tradycyjnie priorytetem jest tajemnica i niezależność, powiedziała Diana Rials, dyrektor Biura Spraw Międzynarodowych Dowództwa Systemów Kosmicznych w Los Angeles.

„Próbujemy włączyć partnerów oraz ich bazę przemysłową i możliwości do inżynierii kosmicznej” – powiedział Ryals na sympozjum MilSat.

Głównym wyzwaniem jest obecnie trudność w udostępnianiu informacji o programach kosmicznych, które są w większości tajne. „Drugą rzeczą jest kultura” – powiedziała. „Nie sądzę, że jeszcze w pełni zaakceptowaliśmy ze strony rządu otwartość na partnerstwa z handlem i przemysłem”.

„Dochodzimy do celu” – dodał Ryals. „Naprawdę nad tym pracujemy i mamy wsparcie kierownictwa oraz wskazówki, jak to osiągnąć”.

„Dzisiaj wykonujemy naprawdę dobrą robotę, zapewniając zdolności, które mogą kupić nasi międzynarodowi partnerzy i sojusznicy” – powiedziała. Idąc dalej: „Chciałbym, abyśmy w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat kupowali systemy naszych sojuszników i wprowadzali do ich architektury technologie i możliwości, które uzupełniają nasze. Do tego właśnie dążymy”.

READ  Gwiazda neutronowa kanibalizuje gwiazdę towarzyszącą

Ryals powiedział, że wielu sojuszników USA stworzyło krajowe strategie kosmiczne w celu obrony swoich satelitów. Inwestują w czujniki świadomości domeny kosmicznej, satelity do obserwacji Ziemi i satelity komunikacyjne. „Każdy z tych obszarów jest gotowy albo wykorzystać to, co mają nasi sojusznicy i partnerzy, albo pozwolić im na zakup tych zdolności i wniesienie ich z powrotem do inżynierii”.

Urzędnicy Dowództwa Systemów Kosmicznych oraz przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Francji, Niemiec i Japonii będą badać możliwości na konferencji Następna konferencja odbędzie się w Chantilly w Wirginii. Ryals powiedział, że po raz pierwszy kraje omówią sposoby współpracy na rzecz wsparcia globalnego łańcucha dostaw dla przemysłu kosmicznego.

Satelita wystartował poza Stanami Zjednoczonymi

Siły Kosmiczne rozpoczęły program „kosmicznego szybkiego reagowania”, mający na celu przyspieszenie wystrzeliwania satelitów. Ryals powiedział, że zaangażowanie sojuszników byłoby dużym wzmocnieniem. „Musimy otworzyć responsywną przestrzeń kosmiczną na całym świecie. Potrzebujemy możliwości wystrzeliwania na półkuli południowej i potrzebujemy więcej możliwości wystrzeliwania poza Stanami Zjednoczonymi.”

Rials stwierdził, że ponownie umowy o podziale technologii mogą stanowić problem, jeśli Stany Zjednoczone będą chciały wystrzelić ładunek z obcego terenu. „Musimy kontynuować współpracę z naszym rządem i organami regulacyjnymi, aby się temu przyjrzeć, i potrzebujemy, aby branża wysłała ten sygnał naszym organom regulacyjnym”.

Powiedziała, że ​​umożliwienie sojusznikom udziału w projektach architektury satelitów Sił Kosmicznych pod przewodnictwem SWAC było dużym krokiem naprzód. „Wprowadzamy ich na wczesne etapy procesu przejęcia, aby dowiedzieć się, co myślą, co robią? Co budują?” Dodała: „Myślę, że będzie to dla nas zmiana zasad gry w przyszłości”.