Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Siły Kosmiczne poszukują ofert na przetestowanie silników rakietowych i technologii transportu kosmicznego

Projekty będą współfinansowane przez rząd i wykonawców na podstawie porozumień „innego organu transakcyjnego” zarządzanego przez Stowarzyszenie Projektów Kosmicznych

Waszyngton – amerykańskie siły kosmiczne zwolnione 11 maja Trzy zapytania o propozycje branżowe Jeśli chodzi o technologie, które będą potrzebne wojsku, aby dotrzeć w kosmos i obsługiwać statki kosmiczne na orbicie.

Space and Missile Systems Center Launch Corporation poszukuje propozycji testów silników rakietowych nowej generacji, udoskonaleń wyższego etapu pojazdu nośnego oraz zdolności manewrowych w kosmosie. Przedstawienia zaplanowano na 10 czerwca.

Projekty będą współfinansowane przez rząd i wykonawców w ramach innych umów dotyczących upoważnienia do transakcji, administrowanych przez Space Enterprise Consortium (SpEC) SMC.

Pułkownik Rob Bongiove, dyrektor Launch Enterprise SMC, oświadczył 11 maja w oświadczeniu: „SMC zamierza współpracować z branżą, aby zainwestować w testowanie silników rakietowych nowej generacji, ulepszenia elastyczności wyższego stopnia, transport orbitalny i zdolności manewrowe.

Bongiovi powiedział, że projekty te zapewnią technologie dla następnej fazy programu wystrzeliwania w przestrzeń kosmiczną bezpieczeństwa narodowego. SpaceX w zeszłym roku wybrał United Launch Alliance i SpaceX na swoich dostawców startów na następne pięć lat w ramach NSSL Fazy 2. SMC chce rozpocząć rozwój technologii transportu kosmicznego nowej generacji w ramach przygotowań do Fazy 3.

Plan ma na celu „przyspieszenie rozwoju transformacyjnych możliwości dostępu do przestrzeni kosmicznej i udostępnienie ich dla przyszłych kontraktów NSSL” – powiedział Bongiovi. „Jesteśmy chętni do współpracy ze SpEC w celu zmaksymalizowania elastyczności i szybkości pozyskiwania, aby zapewnić kolejną generację testów silników rakietowych i poprawę elastyczności górnego etapu do września 2021 r. Oraz możliwości transportu orbitalnego i manewrów na początku 2022 r.”.

Pułkownik Tim Sigpa, dyrektor wykonawczy programu rozwoju przestrzeni kosmicznej SMC, powiedział, że jest to pierwszy z wielu projektów nadzorowanych przez SpEC. „W ciągu najbliższych 12 miesięcy spodziewamy się uruchomienia 11 projektów o łącznej wartości przekraczającej 1,5 miliarda dolarów” – powiedział Sigpa.

READ  Naukowcy planują przywrócić wymarłego szczura z Wyspy Bożego Narodzenia poprzez edycję genów DNA

SpEC został utworzony przez Siły Powietrzne w 2017 roku, aby przyciągać startupy i firmy komercyjne z branży kosmicznej do składania ofert na projekty wojskowe. Ponad 500 firm członkowskich konkuruje o kontrakty na opracowanie prototypów, które są wspólnie finansowane przez rząd i wykonawców. Transakcje OTA poruszają się szybciej niż tradycyjne kontrakty rządowe i wymagają od certyfikowanych wykonawców sektora obronnego współpracy ze start-upami i dostawcami komercyjnymi.