Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Silosy uszkodzone w wyniku eksplozji w porcie w Bejrucie w 2020 roku częściowo zapadają się po pożarze | Eksplozja w Bejrucie

Część ogromnych silosów zbożowych w porcie w Bejrucie zawaliła się w niedzielę po tygodniowym pożarze spowodowanym przez sfermentowane ziarno i spłonął w letnim upale.

Północny blok Silosów wpadł w ogromną chmurę pyłu po czymś, co brzmiało jak eksplozja. Nie było od razu jasne, czy ktoś został ranny.

50-letnie silosy, które kiedyś miały pojemność ponad 100 000 ton i wysokość 48 metrów (158 stóp), wytrzymały siłę wybuchu dwa lata temu, chroniąc zachodnią część Bejrutu przed wybuchem, który zabił ponad 200 Ponad 7000 osób zostało rannych, a całe dzielnice zostały poważnie uszkodzone.

W lipcu w północnym bloku silosów wybuchł pożar spowodowany fermentacją ziarna. Strażacy i żołnierze nie byli w stanie ugasić płomieni, które trwały tygodniami, ponieważ zapach rozprzestrzeniał się na sąsiednie miasta. Ministerstwa Środowiska i Zdrowia wydały w zeszłym tygodniu instrukcje, aby ludzie mieszkający w pobliżu portu pozostawali w pomieszczeniach w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Emmanuel Durand, francuski inżynier budownictwa lądowego, który zgłosił się na ochotnika do zespołu ekspertów na zlecenie rządu, powiedział Associated Press, że północny blok silosu był przejmowany od dnia wybuchu w 2020 roku, ale pożar osłabił jego kruchą strukturę, przyspieszając go. jego upadek.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano

W kwietniu rząd nakazał zburzenie silosów ze względów bezpieczeństwa, ale od tego czasu ruch został wstrzymany z powodu sprzeciwów, w tym ze strony krewnych ofiar wybuchu, którzy chcą zachować silosy jako miejsce pamięci.

Zmierzył się z libańskim śledztwem w sprawie wybuchu Systematyczna i rażąca obstrukcja polityczna Od pierwszego dnia.

READ  Biden przewiduje, że po wizycie na Kapitolu wygra infrastruktura o wartości 1,2 biliona dolarów