Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Silne wiatry i mróz poniżej zera Wadi Suk i naród |  Wiadomości, sport, praca

Silne wiatry i mróz poniżej zera Wadi Suk i naród | Wiadomości, sport, praca

Napowietrzny znak elektroniczny ostrzega kierowców przed dylematami związanymi z pogodą na autostradzie międzystanowej 70 w kierunku wschodnim w pobliżu zjazdu Peoria Street w piątek, 23 grudnia 2022 r. W Denver. Meteorolodzy spodziewają się, że w przyszłym tygodniu będzie cieplej. (AP Photo/David Zalubowski)

Pierwsza duża zimowa burza w tym sezonie uderzyła w dolinę Mahoning w piątek rano, gdy przelotne opady zmieniły się w opady śniegu około 4 rano.

Nagromadzenie śniegu było minimalne, ale silne wiatry i niskie temperatury stanowią zagrożenie dla podróżujących po drogach regionu.

National Weather Service wydało ostrzeżenie przed zimnym wiatrem i zimową burzą dla hrabstw Mahoning i Trumbull, które będą obowiązywać do 10 rano dzisiaj. Służba pogodowa Cleveland wydała ostrzeżenie przed zamiecią śnieżną w piątek rano dla hrabstw Cuyahoga, Lake, Gaga i Ashtabula do godziny 4 rano.

Prognoza mówi, że opady śniegu i dryf będą się utrzymywać do dziś, z 40-procentową szansą na akumulację przy temperaturach sięgających 8 stopni Fahrenheita. Oczekuje się, że wartości odczuwalne wiatru wyniosą nawet minus 26. Południowo-zachodni wiatr będzie wiał z prędkością od 22 do 24 km/h, w porywach do 40 km/h.

Lód powinien zniknąć do wieczora, a spodziewany jest najniższy poziom około 5 stopni. Całkowite nagromadzenie w ciągu dnia powinno wynosić mniej niż dwa cale.

Chociaż w piątek wieczorem nie zgłoszono żadnych poważnych wypadków ani wypadków, władze wezwały mieszkańców do zachowania ostrożności podczas podróży i pozostania w domu, jeśli nie muszą wychodzić.

W całym kraju dziesiątki milionów Amerykanów doświadczyło mrożących krew w żyłach temperatur, zamieci śnieżnych, przerw w dostawie prądu, a świąteczne spotkania zostały odwołane w piątek z powodu zimowej burzy, która według prognostów była niemal bezprecedensowa w skali, narażając około 60 procent populacji USA na pewnego rodzaju śmiertelny wirus z zimy. Alert lub ostrzeżenie pogodowe.

READ  Ajin reprezentuje całe miasto. Jeśli drużyna przegra, jest dużo bólu”.

National Weather Service poinformowało, że w piątek ostrzeżenie lub ostrzeżenie otrzymało ponad 200 milionów ludzi.

Raport Weather Channel powiedział, że padający i dryfujący śnieg utrudniał jazdę na odcinku Ohio Turnpike w północno-zachodnim Ohio, powodując kolizję 50 pojazdów w piątek po południu. Jedna osoba zginęła w wypadku z udziałem wielu pojazdów, poinformowała telewizja Toledo, powołując się na patrol autostradowy stanu Ohio.

Agencja Zarządzania Kryzysowego Hrabstwa Trumbull poinformowała na swojej stronie internetowej, że załogi z Departamentu Transportu Ohio, Biura Inżyniera Hrabstwa Trumbull i lokalnych wydziałów drogowych naprawiały drogi, gdy tylko zaczął padać śnieg.

Post w mediach społecznościowych wskazywał, że drzewo przewróciło się na Warren Street w Nilu około godziny 7 rano w piątek. Około pół godziny później patrol autostradowy stanu Ohio poinformował, że słup energetyczny przewrócił się w poprzek drogi stanowej 46 w pobliżu Livingwell Road na południe od Canfield, zamykając tę ​​drogę dla ruchu.

Inne doniesienia z piątku rano to pióropusze spadające na Glenwood Avenue i Boston Avenue w South Side w Youngstown, a drzewo przewracające się na podjazd w Mill Creek Park.

Temperatura spadła o około 40 stopni w ciągu czterech godzin między 4 rano a 8 rano w piątek, gdy wiatr się wzmógł. Spodziewano się, że porywy wiatru osiągną prędkość od 50 do 55 mil na godzinę. Przez cały dzień odczuwalne dreszcze były znacznie poniżej zera.

Armia Zbawienia na Franklin Street SE w Warren otworzyła „ośrodek rozgrzewający” dla bezdomnych i innych osób do godziny 15:00 w piątek, ale powiedziała, że ​​w razie potrzeby godziny te mogą zostać wydłużone. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer 330-392-1573.

Do godziny 16:30 strona internetowa Ohio Edison podała, że ​​około 35 000 klientów wciąż było bez prądu w całym stanie, w tym 59 w hrabstwie Mahoning, 371 w hrabstwie Columbiana i 15 w Trumbull. Niektóre z obszarów, które wcześniej straciły moc, obejmowały domy w Warren, Holland Township, Bristolville, Hubbard, Missouri, Youngstown, Quettsville, Struthers, Polska i Boardman.

READ  Billie Jean King twierdzi, że tenisiści są „wyczerpani”.

Mieszkańcy doświadczający przerwy w dostawie prądu powinni powiadomić Ohio Edison, dzwoniąc pod numer 888-544-4877 lub logując się na stronie www.firstenergycorp.com i klikając „Zgłoś awarię”.

Urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Trumbull twierdzą, że nadal monitorują zgłaszane przerwy w dostawie prądu w okolicy, przy czym większość z nich ma miejsce na południowym krańcu hrabstwa.

Republic Services of Youngstown ogłosiło w piątek rano, że zawiesiło zbiórkę śmieci przy krawężniku ze względu na obecne warunki pogodowe. Ogłoszenie, które zostało wysłane jako SMS do wszystkich klientów, ogłosiło, że Republic Services wznowi usługę odbioru w poniedziałek.

Biuro szeryfa hrabstwa Trumbull ostrzega tych, którzy są uwięzieni w swoich samochodach lub tych, którzy nie mają prądu:

∫ pozostań w domu i zadzwoń lub poproś o pomoc;

∫ Ogranicz czas na zewnątrz. Jeśli musisz wyjść, ubieraj się warstwowo. Załóż płaszcz, czapkę i rękawiczki. Uważaj na oznaki odmrożeń i hipotermii;

∫ Unikaj zatrucia tlenkiem węgla. Nie używaj generatorów ani grilli w pomieszczeniach, w garażu lub w pobliżu okien. Nigdy nie ogrzewaj domu kuchenką gazową lub piekarnikiem;

∫ Jeśli jest to bezpieczne, zapytaj sąsiadów.

Reporterzy Bob Copeland, Alli Vugrencic, Emily Scott i Chris McBride przyczynili się do powstania tego raportu, podobnie jak Associated Press.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej