Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Silicon Sensing wzmacnia relacje w całym sektorze kosmicznym na trzeciej konferencji kosmicznej – SatNews

Silicon Sensing wzmacnia relacje w całym sektorze kosmicznym na trzeciej konferencji kosmicznej – SatNews

Ponieważ oczekuje się, że rynek małych satelitów będzie stale rósł w ciągu tej dekady, kluczowym celem dla wszystkich dostawców pozostaje zwiększenie wydajności i elastyczności produktu przy jednoczesnej minimalizacji kosztów rozmiar, wagę i zużycie energii (podstawienie).

Produkty inercyjne promowane przez czujnik silikonowy zespół w tym roku spacja kom Jest to wyraźny dowód na postęp, jaki firma już poczyniła we wszystkich tych kryteriach.

Każda firma, która nie jest powiązana z ITAR memy (Mini układ elektromechaniczny) Produkty inercyjne stanowią skuteczną alternatywę dla równoważnych, ale znacznie cięższych i mniej wydajnych światłowodów lub dynamicznie strojonych urządzeń spinowych. Każdy z nich zapewnia wysoce niezawodną i trwałą wydajność w tym najtrudniejszym środowisku operacyjnym.

Na platformie Space-Comm będą wyświetlane:

  • the DMU419 stopni swobody (Nf(Inercyjna jednostka miary)imu). Jest to najbardziej wydajne silikonowe IMU dostępne obecnie na rynku. Jest bardzo kompaktowy, charakteryzuje się niskim zużyciem energii i idealnie nadaje się do pozycjonowania i nawigacji małych satelitów – jak również do instalacji w satelitarnych pojazdach nośnych.
  • the CRH03 Jest to samodzielny żyroskop, który zapewnia dokładne i wysoce stabilne działanie czujników bezwładnościowych w czasie i temperaturze. Kompaktowy, lekki i mocny, o niskim zużyciu energii i sprawdzonej wydajności, CRH03 nadaje się również do zadań związanych z pozycjonowaniem satelitarnym i nawigacją, a także do instalacji w jednostkach nawigacji inercyjnej. CRH03 jest dostępny zarówno w konfiguracjach wewnętrznych, jak i OEM.
  • the Dokładnie określa® gyro ma rozmiary najmniejszego gwoździa (około 5 mm x 6 mm), a jednocześnie oferuje wydajność, niezawodność i cenę. Dostępny zarówno w wersji płaskiej, jak i ortogonalnej, ten żyroskop ma zastosowanie w wielu zastosowaniach i został już sprawdzony w rolach równoważących satelity.

W miarę jak przestrzeń kosmiczna staje się coraz bardziej zatłoczonym środowiskiem — na przykład wraz z zatwierdzaniem i uruchamianiem coraz większej liczby nowych konstelacji satelitów w LEO — systemy i czujniki używane do sterowania i równoważenia tych satelitów muszą być w stanie zachować pełną funkcjonalność w tym, co stało się coraz bardziej przegrzane. nawet wrogie, otoczenie – wprowadzając jednocześnie SWAP. Nasze najnowsze czujniki inercyjne i czujniki wyznaczają nowe standardy pod względem trwałości, wydajności, rozmiaru i ceny. To bezprecedensowe czasy w sektorze kosmicznym, ponieważ rok po roku opracowujemy technologie, które przesuwają granice i poszerzają to, co jest możliwe. Nie możemy się doczekać dyskusji na temat nowych możliwości z rynkiem podczas tegorocznych targów Space-Comm. „
Davida Somerville’adyrektor generalny, Silicon Sensing

READ  Zapomniane plany Playboya dotyczące wyniesienia jaskini na orbitę

Informacje o krzemowych systemach czujników
Silicon Sensing Systems Ltd. jest liderem na rynku krzemowych żyroskopów MEMS, akcelerometrów i inercyjnych systemów pomiarowych, specjalizującym się w
Wysoka wydajność, niezawodność i przystępna cena. Firma dostarczyła ponad 25 milionów czujników MEMS tysiącom klientów na całym świecie i ma ponad 100-letnie doświadczenie w dziedzinie wykrywania inercyjnego. Wszystkie czujniki i systemy bezwładnościowe są obecnie oparte na opatentowanych konstrukcjach własnych, produkowanych w odlewni MEMS firmy Silicon Sensing.